Matěj Polák

„Pokud přemýšlíte, kam na prodloužený víkend do přírody, pak určitě neopomeňte italská jezera, která mají mnoho co nabídnout. Výhodou je, že se sem dá dojet i autem a lokalita je vhodná i pro ty nejmenší ratolesti. Vše se zde řídí svým vlastním časem bez shonu a díky italské siestě, místní pohostinnosti a úsměvům si zde budete připadat jako doma, akorát bez těch starostí všedních dní. Pronajměte si loďku či vespu a zažijte pravou víkendovou Itálii s krásnými výhledy na Alpy.“

Matěj Polák, travel designer

 

Přes den se vydejte s rodinou na kola a večer se proměňte v italského šlechtice.

Jezera nabízejí ohromné množství sportovních aktivit a hotely vám přinesou vzpomínku na bohatýrské časy princů a knížat. Vydejte se do Itálie už před letní sezónou – prodloužené jarní víkendy jsou ideální. Všechno zařizování přitom nechte na travel consultantovi Exclusive Tours.

Načítám

Zdejší krajina je kouzelná, od hladiny klidného jezera se odrážejí vrcholky Alp a příjemné klima vábí ke sportu nebo relaxu u vody.

Lago di Como, Komské jezero, leží v blízkosti italsko-švýcarských hranic a obklopují ho malebné vesničky, které můžete navštívit pěšky, na kole i autem. Kdo má rád výšky, užije si trekking směrem ke švýcarským Alpám. Výhled na jezero je ale nejhezčí z hydroplánu nebo lodi.

Ubytování doporučujeme v Residenci Casa de Villa. Má dvě obytná patra a přízemí, kde je společenská místnost s kinem a kulečníkem. A taky dveře, za kterými parkuje loď na vodě. Stačí nastoupit a jet.

Komské jezero má tu výhodu, že do Milána dojedete za půl hodiny a do Lugana za čtyřicet pět minut. Není tedy nutné trávit čas jen v přírodě, ale můžete si udělat i městský výlet.

Načítám

Další aristokratickou lahůdkou je Grandhotel Tremezzo. Je to secesní palác s fascinujícím interiérem a kvalitním servisem, kde vám dech vyrazí restaurace La Terrazza s úžasným výhledem. Jezero máte doslova na dlani.

Dalším vaším cílem může být legendární Villa d´Este. Její historie se píše od 16. století, byla i spirituálním centrem jezuitů. Posledních dvě stě let je známým útočištěm evropské smetánky. Villa d´Este je považována za jeden z nejhezčích hotelů světa.

Měl tu svoji komnatu i císař Napoleon, nyní je přístupnou součástí hotelu, ale na zdech jsou pořád vojevůdcovy monogramy. Vilu vlastnila bývalá primabalerina z La Scaly, která byla vdaná za napoleonského generála. Vypráví se, že když její choť skončil s kariérou, bála se, že se s ní bude nudit, a tak mu nad vilou postavila vojenskou pevnost. Tam se chodil bavit a manželství prý vydrželo.

Načítám

Stejně skvěle se budete cítit u vzdálenějšího Lago di Garda. Je rozlehlejší z obou jezer a svoji proslulost si získalo jedinečnými podmínkami pro windsurfing a kiting. Pro rodinné aktivity je jasnou volbou kolo, zajištěné cesty na skalách zvládne s instruktorem i začátečník, pro krásný výhled zase nasedněte do kabinové lanovky na horu Monte Bondone.

A ke Gardskému jezeru také patří zábavní parky, odkud budete mít problém dostat vaše děti. Gardaland je jedním z největších středisek v Evropě s horskou dráhou s přetížením 5G a rychlostí až 120 km/h nebo obřím 4D kinem. Sousední Movieland si zase užijí filmoví nadšenci. Park je stavěný jako procházka hollywoodskými studii, a tak není problém být chvíli hrdinou akčního filmu, mít husí kůži v hororovém příběhu a nakonec jako pirát podniknout loupeživou výpravu.

Načítám

U Gardského jezera se ubytujte v moderním Lefay Resort & Spa asi 15 minut od hlavní cesty. Bazén je fascinující, má teplotu 38 °C a můžete v něm plavat uvnitř i venku. Pod vodou se vám otevřou dveře na fotobuňku. A z infinity poolu s výhledem na jezero budete naprosto unesení. Navíc v noci, kdy sledujete nebe plné hvězd, je to zážitek k nezaplacení.

Proč jet k italským jezerům? Je to opravdu skvělé místo pro všechny generace. Není od nás daleko, a tak může být nejen cílem cesty, ale třeba i několikadenní zastávkou na cestě do Toskánska. Jestli chcete letos jet dvakrát do Itálie k moři, tak jeďte raději jen jednou a podruhé zamiřte k Lago di Como nebo Lago di Garda.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat