Prodloužený víkend u italských jezer

Zážitky Prodloužený víkend

Jezera nabízejí ohromné množství sportovních aktivit a exkluzivní hotely vám přinesou vzpomínku na bohatýrské časy princů a knížat. Vydejte se s Exclusive Tours do Itálie. Všechno zařizování přitom nechte na našich travel designérech.

1450x674 Prodloužený víkend u italských jezer shutterstock_1214378629

 

Přes den se vydejte na kola a večer se proměňte v italského šlechtice

Pokud přemýšlíte, kam na prodloužený víkend do přírody, pak určitě neopomeňte italská jezera, která mají mnoho co nabídnout. Výhodou je, že se sem dá dojet i autem a lokalita je vhodná i pro ty nejmenší děti. Vše se zde řídí svým vlastním časem bez shonu a díky italské siestě, místní pohostinnosti a úsměvům si zde budete připadat jako doma, akorát bez těch starostí všedních dní. Pronajměte si loďku či vespu a zažijte pravou víkendovou Itálii s krásnými výhledy na Alpy.

  

Lago di Como

Zdejší krajina je kouzelná, od hladiny klidného jezera se odrážejí vrcholky Alp a příjemné klima vábí ke sportu nebo relaxu u vody. Lago di Como, Komské jezero, leží v blízkosti italsko-švýcarských hranic a obklopují ho malebné vesničky, které můžete navštívit pěšky, na kole i autem. Kdo má rád výšky, užije si trekking směrem ke švýcarským Alpám. Výhled na jezero je ale nejhezčí z hydroplánu nebo lodi. Komské jezero má tu výhodu, že do Milána dojedete za půl hodiny a do Lugana za 45 min. Není tedy nutné trávit čas jen v přírodě, ale můžete si udělat i městský výlet.

1032x554 Lago di Como shutterstock_1495508669

 

Váš hotel u Lago di Como: Grand Hotel Villa Serbelloni

Ubytování doporučujeme v Grand Hotel Villa Serbelloni. Grand Hotel Villa Serbelloni byl na luxusní 5hvězdičkový hotel přebudován v roce 1873. V budově jsou impozantní schodiště a nástropní fresky. Ve velkém sále Salone Reale visí skvostné lustry z muránského skla.

1032x554 Grand Hotel Villa Serbelloni ghvs_pool_parallax

 

  

Váš hotel u Lago di Como: Grand Hotel Tremezzo

Další aristokratickou lahůdkou je Grand Hotel Tremezzo. Je to secesní palác s fascinujícím interiérem a kvalitním servisem, kde vám dech vyrazí restaurace La Terrazza s úžasným výhledem. Jezero máte doslova na dlani.

1032x554 Grandhotel Tremezzo 13

 

Váš hotel u Lago di Como: Villa d´Este

Dalším vaším cílem může být legendární Villa d´Este. Její historie se píše od 16. století, byla i spirituálním centrem jezuitů. Posledních 200 let je známým útočištěm evropské smetánky. Villa d´Este je považována za jeden z nejhezčích hotelů světa. Měl tu svoji komnatu i císař Napoleon, nyní je přístupnou součástí hotelu, ale na zdech jsou pořád vojevůdcovy monogramy. Vilu vlastnila bývalá primabalerina z La Scaly, která byla vdaná za napoleonského generála. Vypráví se, že když její choť skončil s kariérou, bála se, že se s ní bude nudit, a tak mu nad vilou postavila vojenskou pevnost. Tam se chodil bavit a manželství prý vydrželo.

1032x554 Villa d ́Este 1680_home

 

  

Lago di Garda

Stejně skvěle se budete cítit u vzdálenějšího Lago di Garda. Je rozlehlejší z obou jezer a svoji proslulost si získalo jedinečnými podmínkami pro windsurfing a kiting. Pro rodinné aktivity je jasnou volbou kolo, zajištěné cesty na skalách zvládne s instruktorem i začátečník, pro krásný výhled zase nasedněte do kabinové lanovky na horu Monte Bondone.

A ke Gardskému jezeru také patří zábavní parky, odkud budete mít problém dostat vaše děti. Gardaland je jedním z největších středisek v Evropě s horskou dráhou s přetížením 5G a rychlostí až 120 km/h nebo obřím 4D kinem. Sousední Movieland si zase užijí filmoví nadšenci. Park je stavěný jako procházka hollywoodskými studii, a tak není problém být chvíli hrdinou akčního filmu, mít husí kůži v hororovém příběhu a nakonec jako pirát podniknout loupeživou výpravu.

1032x554 Lago di Garda shutterstock_649612615

 

Váš hotel u Lago di Garda: Lefay Resort & Spa

U Gardského jezera se ubytujte v moderním Lefay Resort & Spa asi 15 min. od hlavní cesty. Bazén je fascinující, má teplotu 38 °C a můžete v něm plavat uvnitř i venku. Pod vodou se vám otevřou dveře na fotobuňku. A z infinity poolu s výhledem na jezero budete naprosto unesení. Navíc v noci, kdy sledujete nebe plné hvězd, je to zážitek k nezaplacení.

1032x554 Lefay Resort & Spa spa-mondo-lefay-spa-top-high-scaled

 

Tipy na další zážitky

Do Španělska! Na privátní prohlídky i k šéfkuchaři

Do Španělska! Na privátní prohlídky i k šéfkuchaři

Během celého roku se ve Španělsku odehrávají akce, které cestovatelům přibližují tamní pestrou kulturu a ukazují tuto jihoevropskou zemi v celé její kráse.

Objevte více
Cesta za vínem do Burgundska

Cesta za vínem do Burgundska

Až budete projíždět krásnou krajinou Burgundska, uvidíte široko daleko jen zelené vinice. Je to skvělý pocit užívat si soukromí a ničím nerušený klid.

Objevte více
Evropský víkend: 72 hodin v Lisabonu

Evropský víkend: 72 hodin v Lisabonu

Poznejte královskou historii i žhavou přítomnost Lisabonu třeba během prodlouženého víkendu. Travel designéři vaši cestu naplánují do nejmenších detailů.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Proč jet k italským jezerům? Je to opravdu skvělé místo pro všechny generace. Není od nás daleko, a tak může být nejen cílem cesty, ale třeba i několikadenní zastávkou na cestě do Toskánska. Jestli chcete letos jet dvakrát do Itálie k moři, tak jeďte raději jen jednou a podruhé zamiřte k Lago di Como nebo Lago di Garda.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist