Cesta za vínem do Burgundska

Zážitky Prodloužený víkend

Provedeme vás po prestižním francouzském regionu.

1450x674 Cesta za vínem do Burgundska s Exclusive Tours shutterstock_73638001

 

Ochutnejte špičková francouzská vína

Burgundsko je jednou z nejznámějších vinařských oblastí světa. Místní obyvatelé jsou známí svou pohostinností, veselostí a schopností radovat se ze života. Všechny návštěvníky vřele vítají, zejména během četných slavností vína, které se tu odehrávají po celý rok. Až se budete projíždět na kole krásnou krajinou Burgundska, uvidíte široko daleko jen zelené vinice. Je to skvělý pocit na chvíli vypnout a užít si soukromí a ničím nerušený klid. Dozvíte se příběh o révě, od hroznu až po ochutnávku, který vám poví ti nejlepší someliéři Francie nebo samotní majitelé vinic, včetně první dámy Burgundska. Udělejte si volno a při jedinečné příležitosti ochutnejte špičková francouzská vína.

 

Côte d’Or, region vínem požehnaný

Nejspíše jste již slyšeli o vinicích na úpatí zlatých svahů v oblasti Côte d’Or, kde se vyrábí víno z noblesních odrůd révy Pinot Noir a Chardonnay. Navštivte s námi Côre d’Or před sklizní nebo po ní a využijte jedinečnou příležitost namíchat si své vlastní víno. Anebo se přijeďte podívat právě na ni a sami se jí účastněte. Pohodlně se ubytujete v Grand hotelu La Cloche Dijon, odkud se velmi snadno dostanete na všechny vinice.

1032x554 Cesta za vínem do Burgundska s Ecclusive Tours shutterstock_266023004

 

  

Domaine Leroy

Ve vinařství Domaine Leroy v Auxey-Duresses ochutnáte třetí nejdražší víno světa Musigny Grand Cru. Musigny Grand Cru je velmi vzácné a vyrábí se jen z přísně selektovaných hroznů. Je plné, noblesní a má výraznou délku dochuti. Majitelka vinice Lalou Bize-Leroy je označována jako první dáma burgundského vinařství.

Její úspěch tkví v zavedení přírodního hnojiva bez jakýchkoli chemických prostředků. Zlepšuje tím úrodnost půdy a posiluje přirozenou odolnost révy vůči chorobám a škůdcům. Používá například kravský roh, který vyplní hnojem a zahrabe do země, tam ho ponechá v rozkladu několik měsíců a poté použije ve směsích s dešťovou vodou. Leroy se snaží při výrobě zohledňovat kosmické energetické síly a eliminovat ty vytvořené člověkem. Tím harmonizuje přírodní zemské elementy - půdu, vodu, vzduch a oheň s vesmírem.

1032x554 Cesta za vínem do Burgundska s Ecclusive Tours shutterstock_115998955

 

Domaine Leflaive

Dále doporučujeme vinici Domaine Leflaive ve vesnici Puligny-Motrachet. Odtud pochází čtvrté nejdražší víno světa a první suché vůbec - Montrachet Grand Cru. Je svěží, lehké a má velkou finesu. Ucítíte květinovou minerální chuť s lehkou kořenitostí v pozadí. Pěstuje se z odrůdy Chardonnay, a to díky půdě s vysokým obsahem vápence a slínu získává specifický a jedinečný výraz. Převážná část výroby probíhá v dubových sudech, kde víno zraje minimálně 15 měsíců.

Ikonické vinařství Domain Leflaive se specializuje výhradně na bílá vína a o odrůdu Chardonnay je zde pečováno ekologickým způsobem. Hrozny pocházejí z keřů vysázených již v roce 1960.

1032x554 Cesta za vínem do Burgundska s Ecclusive Tours  shutterstock_660592240

 

Tipy na další zážitky

Dubaj – město, o kterém se mluví

Dubaj – město, o kterém se mluví

Ležet na pláži, nakupovat, odpočívat, ochutnávat špičkovou gastronomii z celého světa, lyžovat... Dubaj vyjde vstříc každému milovníku luxusu a pohodlí.

Objevte více
Gastronomie v Toskánsku

Gastronomie v Toskánsku

Objevte tajemství italské kuchyně a nahlédněte do zákulisí výroby těch nejchutnějších delikates. Zveme vás na luxusní gastronomickou cestu Toskánskem!

Objevte více
Humří orgie na Faerách

Humří orgie na Faerách

Humří hodokvas v restauraci KOKS je zážitkem, který patří k návštěvě Faerů stejně jako ovce nebo dramatické počasí.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Se skleničkou výběrového vína v ruce a ve společnosti opravdových odborníků bude váš den hned veselejší. Probírat příběh révy, od hroznu až po sklenku, při dechberoucím výhledu na vinice je opravdu jedinečný zážitek. Po návštěvě pak odjedete s novými zkušenostmi, vzácnými kontakty a hřejivým pocitem, že jste vyzkoušeli to nejlepší z Francie.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist