Od nejsušší pouště na světě až po rozsáhlá ledovcová pole

Tvarem hranic nesmírně tenké a nesmyslně dlouhé Chile se táhne od středu Jižní Ameriky až k nejjižnější části a rozpíná se od nejsušší pouště na světě až po rozsáhlá ledovcová pole na jihu. Na 4300 km dlouhém úseku se rozprostírá rozmanitá krajina – vyprahlé duny, úrodná údolí, sopky, pralesy, mohutné ledovce a fjordy. Chile se zatím daří tyto poklady naší planety střežit nedotčené, a proto byste si je neměli nechat ujít.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Na světě je jen málo míst, kde se můžete kochat tak rozmanitými výhledy jako v Chile. Nechte se okouzlit rozlehlostí pouště na severu a zamilujte si svěžest lesů na jihu Chile. Obdivujte solné pláně pouště Atacama a obrovská ledovcová pole na jihu v Patagonii. Projeďte se úrodnými údolími, sopkami, rezervacemi a národními parky, které se nacházejí po celém území, stejně jako všudypřítomné Andy. V Chile můžete potkat unikátní druhy, od malých zvířat, jako je pudu, nejmenší jelen na světě, až po obří velryby.

1032x554 Chile shutterstock_99695261

 

Gastronomie

Vychutnejte si chilskou kuchyni, která je bohatou směsicí starobylých tradic a kombinací surovin používaných původními obyvateli s evropským nádechem. Na pobřeží Tichého oceánu si nenechte ujít obrovskou rozmanitost ryb a mořských plodů. Své kulinářské zážitky můžete kombinovat s bílými, červenými a šumivými víny vynikající kvality. Na některé z desítek vinic se dozvíte více o široké škále odrůd, které Chile hrdě vyváží do celého světa.

1032x554 Chile shutterstock_668974699

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Dobrodružství na Galapágách, Arktidě, Dubaji, kdekoliv. Podle vašeho přání připravíme dokonalý zážitek.“

Veronika Robin

Chief Sales Officer