Dovolená s itinerářem v Chile

Zážitky Dobrodružství

Inspirujte se tímto itinerářem a vydejte se s námi na svou vlastní cestu snů, kterou připravíme přímo vám na míru. 

1450x674 cover Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

20 dní v Chile s bohatou nabídkou výletů

Vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestu do Chile. Čeká vás úchvatné dobrodružství spolu s bohatým programem, luxusním ubytováním a celou řadou výletů a doplňkových aktivit.

Vydejte se na zcela jiné dobrodružství plné exkluzivních okamžiků. Při letu horkovzdušným balónem nad solnou plání Atacama budete mít to štěstí vychutnat si její 360° perspektivu, na buginách budete mít zase jedinečnou příležitost poznat pouštní safari, díky vrtulníku můžete navštívit různé turistické cíle v zemi, jako jsou Andy, ledovce, vinařství a lyžařská střediska, a to pohodlným, jedinečným a soukromým způsobem, a také si vyzkoušet ledovcový trekking a jízdu na kajaku v oblasti ledovce a jezera Grey v národním parku Torres del Paine. Buďte nároční, cestujte s námi.

1. den: Santiago de Chile

Po příletu na letiště v Santiagu se ubytujete v hotelu Ritz-Carlton v hlavním městě Chile.

Odpoledne vás čeká prohlídka města Santiago de Chile, která začíná historickým centrem města, návštěvou hlavního náměstí, katedrály, a sídla pošty a radnice. Prohlédnete si také vládní dům "La Moneda". Poté vás zavedeme do východního Santiaga, kde můžete ocenit moderní budovy s kancelářemi, byty, nákupními centry a restauracemi. Večeře vás čeká v restauraci Boragó, nejlepší restauraci v Chile, kde se specializují na ekologickou produkci surovin. Následuje návrat do hotelu.

Hotel Ritz-Carlton je sofistikované útočiště v srdci elegantní čtvrti Santiago de Chile El Golf mezi písečnými plážemi Pacifiku a zasněženými vrcholky And a nabízí nezapomenutelné zážitky, jako jsou relaxační procedury v luxusních lázních nebo vynikající jídlo v exkluzivní restauraci.

1 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

2. den: wine tour a prohlídka Valparaísa

Po snídani v hotelu Ritz-Carlton vás vyzvedne průvodce a vydáte se na celodenní výlet do pobřežních měst Viña del Mar a Valparaíso. Navštívíte amfiteátr Quinta Vergara, kde se každoročně koná festival Viña del Mar, třídy San Martin a Peru, náměstí Sotomayor, malebné lanovky El Peral a chodby v barevných kopcích Valparaísa. Po návratu do Santiaga vás čeká večeře, která se podává v hotelu.

2 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

3. den: návštěva a ubytování ve VIK Chile

VIK Chile, nejluxusnější hotel v Chile s působivou architekturou, vás bude inspirovat k maximálnímu odpočinku. Nachází se na vrcholu kopce uprostřed údolí, v těsné blízkosti horského pásma And, a může se pochlubit 360stupňovým panoramatickým výhledem na vinice a přírodní rezervaci Vik.

3 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

4. den: volný program

Dnes je program zcela ve vaší režii. Můžete se projet na koních, jít na trek, nebo si udělat odpočinkový den ve spa hotelu VIK Chile.

4 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

5. den: Atacama a Devil’s Throat

Dnes je zajištěn transfer na letiště v Santiagu a odlet do Calamy v poušti Atacama. Na letišti vás přivítá řidič, který vás odveze do hotelu Awasi Atacama v San Pedro de Atacama. Po příjezdu do Awasi Atacama se setkáte s pracovníky hotelu, kteří mají na starosti výlety, a naplánujete si svůj vysněný zážitek. Večeře se servíruje v hotelu.

V Awasi Atacama je k dispozici pouze 12 pokojů. Díky soukromým terasám, vzrostlým stromům poskytujícím přirozený stín a společenským prostorám pod širým nebem si můžete užívat nejjasnější oblohu na světě. Awasi je ideálním místem, kde si můžete vychutnat to nejlepší z Atacamy.

5 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

6. den: Altiplanské laguny

Snídaně se servíruje v hotelu Awasi Atacama. Dnešní výlet zahrnuje sektory Toconao a Sóncor a navíc návštěvu jedné z největších turistických atrakcí regionu: jezer Miscanti a Miñiques. Nacházejí se v nadmořské výšce 4500 metrů a jsou velmi malebná. Větší z nich je Miscanti, které nabízí panorama andských sopek a také populace vikuní a rohatých taguí, menší je Miñiques, z něhož lze pozorovat krásnou sopku Miñiques, Callejón Varela a velké množství živočišných druhů.

6 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

7. den: San Pedro de Atacama a pozorování hvězd

Dnes máte volné dopoledne k návštěvě města San Pedro de Atacama.

Večer je při návštěvě San Pedro de Atacama skoro nutností pozorovat hvězdy. Prohlídka hvězdné oblohy nabízí detailní pohled na noční oblohu za jedněch z nejpříznivějších podmínek na Zemi, a to jak očima, tak prostřednictvím výkonného dalekohledu. Budete ohromeni krásou vesmíru a zároveň budete mít možnost dozvědět se informace o tématech, jako jsou souhvězdí, nebeská sféra, archeoastronomie, kosmologie, hvězdný vývoj a výzkum vesmíru.

7 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

8. den: gejzíry v El Tatio a Machuca

Gejzíry El Tatio jsou jednou z nejoblíbenějších atrakcí v zemi. Jedná se o největší geotermální pole na jižní polokouli s malými fumarolami, bublajícími prameny a nádhernými vodními fontánami. Co ho však skutečně odlišuje, je jiný údaj: leží v nadmořské výšce 4300 metrů, tedy nejvýše položené na světě. Nejlepší čas na pozorování páry stoupající z gejzírů je při východu slunce, kdy je vzduch dostatečně chladný na to, aby se pára roztrhala do obřích chocholů, což znamená brzký start (6 hodin ráno).

Vzhledem k tomu, že tento výlet zahrnuje výstup do nadmořské výšky více než 4000 m n. m., doporučujeme pít hodně vody a omezit konzumaci alkoholu.

8 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

9. den: Calama, Santiago, Punta Arenas

Dnes poletíte do Santiaga Punta Arenas. Na letišti vás bude čekat řidič, který zajistí transfer do města. Přenocovat budete v hotelu Dreams del Estrecho.

Hotel Dreams del Estrecho se nachází jen pár minut od centra Punta Arenas a nabízí krásný výhled na Magalhãesův průliv. Má luxusní 5hvězdičkové vybavení, 88 pohodlných a prostorných pokojů, lázně a vynikající gastronomickou nabídku.

9 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

10. den: Isla Magdalena

Ráno poplujete Magalhãesovým průlivem směrem k ostrovu Magdalena. Vystoupíte na ostrově a budete moci pozorovat největší kolonií tučňáků magellanských.

Odpoledne vás čeká 250km přejezd do Puerto Natales a přenocování v hotelu Tierra Patagonia.

Hotelový resort Tierra Patagonia, splývající s prostředím na břehu jezera Sarmiento, s nádherným designem a privilegovaným výhledem, nabízí jedinečnou kombinaci dobrodružství a lázní. Po příjezdu do hotelu Tierra Patagonia se setkáte s personálem hotelu, který má na starosti výlety, a naplánujete si své vysněné zážitky.

1032x554 Skryté poklady Patagonie TierraPatagonia-piscina-spa

 

11. den: trekking

Určená trasa je legendou mezi turisty, protože patří k nejlepším trekům na světě. Při stoupání se mění výhledy a objevují se hory. Po dlouhé cestě vzhůru po strmém a členitém svahu dorazíte k El Chileno Shelter. Stezka je po překročení řeky ve stínu, ale čeká vás změna tempa cesty lesem. Pak se terén opět změní a otevře se strmý skalnatý svah s velkými balvany, po kterých je chůze náročná. Veškerá námaha tohoto stoupání je odměněna nádherným výhledem. 

11 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

12. den: Šedý ledovec a horský masiv Paine

Dnešní výlet vás zavede do západní oblasti národního parku Torres del Paine, kde navštívíte hlavní zajímavosti. Nezapomeňte mít po ruce fotoaparát, protože si nebudete chtít nechat ujít nic z tohoto neuvěřitelného místa.

Po příjezdu k Lago Grey projdete nothofagovým lesem, abyste se dostali na pláž jezera Grey, na jejímž druhém konci bývá rozeseto několik ledových ker. Zde se nalodíte na katamarán a poplujete přes jezero směrem k ledovci, obklopenému impozantními vrcholky pohoří Paine.

V restauraci Pampa Lodge ve Villa Serrano poobědváte a vychutnáte si neuvěřitelné panoramatické výhledy na masiv a pak budete pokračovat do hotelu kolem různých vyhlídek.

12 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

13. den: Valle Frances

Tuto část takzvané „stezky W“ zahájíte odjezdem z hotelu směrem na Pudeto. Zde se nalodíte na katamarán a přeplujete jezero Pehoé směrem k Paine Grande, kde začíná vaše cesta do Valle Frances (Francouzského údolí). Půjdete podél hory Paine Grande po úzké, kamenité stezce s mnoha kořeny a malými lávkami. Odtud uvidíte 2 krásná jezera.

Po 7 km dojdete k mostu a začnete stoupat lesem, kde budete moci obdivovat ledovec Glacier del Frances. Pokud to tempo túry a klima dovolí, budete pokračovat ve stoupání další hodinu, projdete lesy kolem vodopádů, až dojdete na vyhlídku, kde si dáte oběd s jedinečným výhledem na impozantní Paine Grande a krásné žulové skály naproti vám. Vrátíte se stejnou cestou a pak budete oklikou pokračovat ke katamaránu, abyste přejeli jezero Pehoé a vrátili se do hotelu Tierra Patagonia.

13 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

14. den: Grey Bridge

Tato trasa je součástí "stezky W“ a začíná přejezdem do jižní oblasti jezera Grey, kde se nalodíte na katamarán, který vás převeze na severní stranu. To bude vaše první přiblížení k ledovci a začnete cestu chůzí směrem na sever. Budete se přibližovat k východní straně ledovce směrem k visutým mostům. Přes působivý les se vám naskytne nejlepší možný výhled na jeden z nejkrásnějších ledovců Jižních ledových polí. Poté se vrátíte na stezku, abyste mohli absolvovat posledních 11 km směrem k Paine Grande, kde katamaránem přeplujete jezero Pehoé, a řidič vás odveze zpět do hotelu Tierra Patagonia.

14 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

15. den: Punta Arenas, Santiago

Dnes vás čeká transfer na letiště Punta Arenas a odlet zpět do Santiago de Chile. V Santiagu je zajištěn transfer do hotelu
Holiday Inn Airport, kde strávíte 1 noc.

15 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

 

16. den: Velikonoční ostrov (Rapa Nui)

Dnes odletíte na Velikonoční ostrov (6 hod.). Na letišti Velikonočního ostrova vás čeká transfer do hotelu Nayara Hangaroa.

Hotel Hangaroa je místem setkání podstaty lidského bytí a přírodních krás destinace, jako je Velikonoční ostrov, který se nachází v nejodlehlejší části země a nabízí jedinečný zážitek. Po příjezdu do hotelu Nayara Hangaroa se setkáte s pracovníky hotelu, kteří mají na starosti výlety, a naplánujete si svůj vysněný zážitek.

Pozorování západu slunce je bezpochyby jedna z nejznámějších aktivit, pokud navštívíte Rapa Nui. V Ahu Tahai budete svědky jednoho z nejlepších západů slunce na světě. Zde budete moci ocenit, jak se slunce schovává za Moai (známé kamenné sochy) s velkolepým oceánem v pozadí.

1032x554 Nayara Hangaroa 02-Maunga-Suite-1-NOMADasaurus

 

17. den: He Rongo O Te Manu

Dnešní výlet vás zve k poznání jednoho z nejmajestátnějších míst na Rapa Nui. Při této neopomenutelné cestě vás nepřestane ohromovat krása kráteru sopky Rano Kau. Poté budete pokračovat do Oronga, obřadní vesnice, kde se konala mimořádná soutěž Tangata Manu. V této vesnici také poznáte typ konstrukce tehdejších domů Hare Keho, které se vyskytují pouze na tomto místě a které jsou inspirací pro architekturu hotelu Nayara Hangaroa. Na závěr se přesunete do Vinapu, místa, kde si můžete prohlédnout jiný typ plošiny než ty, které navštěvujete na zbytku ostrova. Kromě toho navštívíte jednu z mála ženských Moai, které se na ostrově vyskytují.

Ráno odjíždíte na východ od Hangaroa, abyste mohli navštívit Puna Pau. Jedná se o archeologické naleziště, kde se nachází druh červené sopečné strusky zvané Hani Hani, suroviny pro výrobu Pukaos, slavné pokrývky hlavy, kterou Moai s velkou pečlivostí vyřezal. Abyste mohli pokračovat v průzkumu, přesunete se směrem k Ahu Akivi, zvláštní plošině, kde se nachází jediných 7 Moai na ostrově, které jsou umístěny směrem k moři, zde se dozvíte celou jejich historii a různé teorie, které vysvětlují jejich polohu. Na závěr aktivity se vydáte na krátkou procházku do sektoru Vaiteka, magických a působivých jeskyní, které vás zavedou do další tajemné části historie Rapa Nui.

17 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

18. den: Rano Raraku

Ráno začnete návštěvou prvních míst příjezdu polynéských mořeplavců na ostrov. Začnete příběhem příjezdu Hotu Matu'a na proslulé pláži Anakena, která vám kromě toho, že překvapí svými přírodními krásami, vypráví důležitou část z historie první civilizace Rapa Nui. V pokračování exkurze se vydáte na bájnou pláž s růžovým pískem zvanou Ovahe. Nakonec zakončíte dopoledne v Te Pito Kura, oblasti, v níž se nachází největší Moai. Vedle něj projdete kolem Te Pito Kura, kamene s podivuhodnou formací a energií. V případě špatného počasí, obtížného přístupu nebo bezpečnosti nahradíme návštěvu Ovahe prohlídkou sektoru pokrytého petroglyfy, které vás zavedou do jiných časů, Papa Vaka.
18 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

19. den: Santiago de Chile

Ráno je jednou z nejkrásnějších událostí při návštěvě Rapa Nui bezpochyby pozorování východu slunce. Velmi brzy se přesunete na východní stranu ostrova, kde můžete posedět a počkat na východ slunce u šálku lahodné kávy.

Dnes se také vrátíte do Santiago de Chile do hotelu Ritz-Carlton, kde povečeříte a strávíte svoji poslední noc v Chile.

19 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

20. den: návrat domů

Dnes vás čeká transfer na letiště a odlet zpět domů.

20 Dovolená s itinerářem v Chile | Exclusive Tours

 

Tipy na další zážitky

14 dní v podzimním Japonsku

14 dní v podzimním Japonsku

Tento intinerář je jen střípkem toho, co vám můžeme nabídnout na cestě po Japonsku v jeho nejživějších podzimních dnech. Vám ho připravíme na míru!

Objevte více
Za dobrodružstvím na daleký sever

Za dobrodružstvím na daleký sever

Laponsko nabízí krásnou přírodu. Během zimy se zde cítíte jako v pohádce, kdy je okolo vás vše zcela bílé. Ale i v létě si tu užijete, především nádhernou přírodu a nefalšovanou divočinu.

Objevte více
Roadtrip po Kanadě s itinerářem

Roadtrip po Kanadě s itinerářem

Nechte se oslnit dechberoucí přírodou, od kanadských jezer a Niagarských vodopádů po pozorování kosatek. A také multikulturními městy a hokejovou tradicí.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Kristýna Kopečková

Senior Private Travel Designer / Product Manager