Roadtrip po Kanadě s itinerářem

Zážitky Dobrodružství

Obdivujte krásu a sílu Niagarských vodopádů, projděte si historické centrum frankofonního Québecu, zajděte si na NHL zápas nejznámějších hokejových týmů, vydejte se po stopách medvěda grizzlyho v Národním parku Banff, nechte se unést nespoutaným západním pobřežím provincie Britské Kolumbie nebo pozorujte kosatky ve Vancouveru... 

1450x674 cover Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

Cesta autem po Kanadě za 24 dnů 

Kanada je zemí rozmanité severské přírody, pulzujících multikulturních metropolí, jedinečných ski resortů, špičkového hokeje a vřelých obyvatel. Celoroční destinace, která láká nejen dobrodružné cestovatele, ale i milovníky sportu či kultury.

Nechte se inspirovat tímto itinerářem. My vám ten váš připravíme vlastní na míru a naplánujeme váš pobyt do posledního detailu tak, abyste nepřišli o nic, po čem toužíte, a abyste si mohli svůj autovýlet maximálně a hlavně v pohodě a klidu prožít.

1. den: Vítejte v Kanadě!

Přiletíte do Calgary a po vyzvednutí svých zavazadel si převezmete své vozidlo, které si předem vyberete z nabídky. Ubytujete se ve vybraném hotelu a budete mít čas si odpočinout a načerpat síly pro další cestování. Vaše cesta autem po Kanadě začíná!

1 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

2. den: Volný program v Calgary

Bez jakýchkoli plánů se vydejte do města, navštivte místní památky a zajímavosti, projděte se nebo prostě jen odpočívejte a načerpejte síly. Doporučujeme navštívit Calgary Tower a užít si výhled na město přes prosklenou podlahu, projít se v parku Prince's Island park, prohlédnout si slavný stadion Calgary Stampede nebo hokejový NHL stadion Scotiabank Saddledome.

2 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

3.den: Přesun do národního parku Banff

Dnes se sami autem dopravíte do Banffu, což trvá z Calgary přibližně 2 hod. Po příjezdu se přihlásíte ve vybraném hotelu a užijete si volné odpoledne.

3 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

4. den: Celodenní prohlídka Banffu & Plavba po jezeře Minnewanka

Ráno vás řidič / průvodce vyzvedne v hotelu, aby vás odvezl na prohlídku oblasti přizpůsobenou vašemu zájmu. Během prohlídky vás čeká:

  • Vyhlídka Bow Falls: Kaskádovité vodopády jsou oblíbeným vyhlídkovým místem na řece Bow, který si užívají lidé všech věkových kategorií a všech schopností. Většina cesty vede po dobře udržované štěrkové a polní cestě s interpretačními cedulemi, piknikovými stoly a vyhlídkovými lavičkami. Lidé zde obvykle stráví asi 10–15 min.
  • Dále pokračujte do kaňonu Johnston (cca 40 min. jízdy): Jde o jedny z nejoblíbenějších stezek v národním parku Banff, protože nabízejí vodopády, fascinující jezírka a bujný les. K dispozici jsou dvě túry vyhovují většině úrovní fyzické zdatnosti. Poté se projedete gondolou a budete se kochat výhledy na Rocky Mountains.
  • Po obědě navštívíte Whyte Museum lokálních historických artefaktů a také národní památku Cave and Basins a termální prameny, kde se dozvíte o přírodních a kulturních zajímavostech, které se v Kanadě objevily při vzniku národních parků a historii hor.
  • Při návštěvě vyhlídky Surprise Corner si užijete neutuchající výhled na Banff. Jde o oblíbené místo fotografů.
  • Po fotografické přestávce se vydáte na plavbu po největším jezeře v Banffu, jezeře Minnewanka a prohlédněte si hory z úchvatné perspektivy! Během plavby budete obklopeni vysokými horami, lesy rozkládajícími se na drsných březích, smaragdově zelenou vodou a divokou přírodou. Tato panoramatická 1hodinová plavba s výkladem poskytuje nádherné příležitosti k fotografování.
  • Po konci prohlídky následuje návrat do hotelu a volný zbytek dne.
4 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

5. den: Přesun k jezeru Lake Louise

Dnes se sami autem dopravíte k jezeru Lake Louise, což trvá z Banffu přibližně 1,5 hod.

Přihlásíte se v hotelu Fairmont Château Lake Louise a máte volné odpoledne.

5 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

6. den: Volný program u jezera Lake Louise

Dnes máte volný den. Projděte se u jezera Lake Louise, nasajte okolní panoramata nebo si užijte odpočinek ve svém hotelu.

Doporučujeme vám se podívat i k ledovcovému jezeru Moraine Lake, které je od Fairmont Château Lake Louise vzdáleno zhruba 30 min. jízdy autem. 

6 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

7.–10. den: Přesun a pobyt v Jasperu

7. den se sami autem dopravíte do národního parku Jasper, což trvá z Banffu přibližně 
3 hod.

Cestou do Jasperu se v poledne zastavíte u ledovce Atahabska a vydáte se na dobrodružnou výpravu. Připojíte se ke skupině, která se vydá na krátkou projížďku autobusem a prozkoumáte ledovec, poté se projdete po chodníku Sky Walk, kde si užijete neuvěřitelné výhledy a zároveň se dozvíte vše o tom, jak ledovce vznikly, až po jejich vliv na životní prostředí.

Po prohlídce dojedete do vybraného hotelu, kde se přihlásíte a užijete si volný program až do svého odjezdu z Jasperu.

7 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

10.–13. den: Přesun a pobyt v Britské Kolumbii

Dnes se sami autem dopravíte do Britské Kolumbie a ubytujete se v resortu Siwash Lake Wilderness Resort. Cesta z Banffu trvá přibližně 5 hod.

Během pobytu si užijete báječné aktivity, které jsou součástí programu resortu Shiwash Lake, mezi které patří například jízda na koni, vodní sporty, rybaření, túry po přírodě, jízda na kole, lekce jógy nebo wellness. 

8 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

13. den: Přesun do Whistleru

Dnes se sami autem dopravíte do Whistleru a ubytujete se v hotelu Four Seasons Whistler. Cesta z hotelu Shiwash Lake trvá přibližně 4 hod. Zbytek dne je ve vaší režii.

 
9 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

14. den: Pozorování medvědů ve Whistleru

Dnes se připojíte k místnímu profesionálnímu průvodci přírodou a fotografovi na vaší malebnou večerní terénní exkurzi do divočiny za černými medvědy. Na projížďku Land Roverem se pohodlně oblečte a vezměte si s sebou fotoaparát. Od dubna/května se medvědi černí probouzejí ze zimního spánku a začínají se krmit. Během exkurze však možná spatříte i losy, jeleny, pumy, kojoty a další zvířata, kteří jsou v této oblasti doma.

10 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

15. den: Volný program ve Whistleru

Užijte si pohodový den v hotelu nebo navštivte místní vesničku.

 
11 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

16. den: Přesun do Vancouveru

Dnes se sami autem dopravíte do Vancouveru a ubytujete se ve vybraném hotelu.

Cesta z Whistleru trvá přibližně 1,5 hod. Zbytek dne je ve vaší režii.

12 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

17. den: Cyklistická prohlídka Vancouveru 

Dnes se sami přesunete do půjčovny koly v centru města, kde se setkáte se svým soukromým průvodcem a vydáte se na 5hodinovou projížďku Stanley Parkem, na ostrov Granville a kolem nejzajímavějších míst města. Poznat Vancouver na kole je přímo nezbytností.

Stanley Park je nádherná zelená oáza nabízející malebné výhledy na moře, hory i oblohu. Cestou se dozvíte se něco o historii a poslechnete si zábavná fakta. Pak naskočíte na trajekt a navštivíte rušnou tržnici Granville Island Market. Zde najdete stánky nabízející etnické potraviny až po domácí klobásy, čerstvé produkty a gurmánské sýry i lahodnou zmrzlinu! Udělejte si pauzu na rychlý oběd než se trajektem vrátíte zpět do města a proplujete kolem některých z nejzajímavějších míst z Čínské čtvrti a Gastownu.

 
13 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

18. den: Volný program ve Vancouveru

Dnes si užijte den dle své chuti. Projděte se po promenádě v přístavu a obdivujte základnu hydroplánu, vyjeďte na Vancouver Tower nebo se projděte po Robson street.

14 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

19. den: Prohlídka vinic Fraser Valley

Po snídani vás řidič / průvodce vyzvedne v hotelu a zaveze vás na scénickou 45minutovou projížďku do údolí Fraser Valley a následně zhruba 5hodinovou prohlídku 3 vinic včetně ochutnávky lokálního vína.

Fraser Valley je oblíbený vinařský region zaměřený na produkci kvalitních domácích vín nejrůznějších stylů a chutí: od ovocnějších vín, po šumivá až hutnější vína. Během ochutnávky vám stevard vždy vybrané víno přiblíží, poví vám něco o regionu a posléze si užijete ochutnávku nejrůznějších odrůd jako například Chardonnay, Pinot Noir či Bacchus a Siegerrebe.

Po konci prohlídky a ochutnávky vás řidič zaveze zpět do hotelu, kde si užijete volný program dle své chuti.

15 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

20. den: Přesun do resortu Clayoquout Wilderness Lodge

Dnes odpoledne se přesunete sdíleným hydroplánem do resortu Clayoquot.

Po příjezdu na letiště Vancouver vrátíte zapůjčené vozidlo a nalodíte se na sdílený hydroplán. Můžete si do letadla vzít zavazadlo o maximální váze 18 kg na osobu. Sedadla budou přirazena od dopravce kvůli správnému rozložení váhy v letounu. Scénický let trvá přibližně 45 minut. Přistanete přímo vedle resortu Clayoquout Wilderness Lodge, kde vás již uvítá hotelový personál, bude vám asistovat při check inu a seznámí vás s vaším následujícím pobytem. 

16 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

21.–22. den: Pobyt v resortu Clayoquot Wilderness Lodge

Během pobytu v resortu si dle libosti užijte aktivity, které resort nabízí. Každé ráno si můžete dopřát lekce jógy a meditace, následovat jízdou na koni, vydat se za pozorováním velryb, kosatek či medvědů, užít si eco-safari, rybaření na otevřeném moři, jízdu na kayaku či kanoe, lukostřelbu, horskou túru po okolí, jízdu na horském kole, horolezení, paddleboarding či spoustu řemeslných workshopů. K dispozici je také fitness. 

 
17 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

23.–24. den: Přesun do Vancouveru & Odlet z Kanady

Předposlední den své cesty po Kanadě se odpoledne nalodíte z mola zpět na sdílený hydroplán, který vás převeze na letiště Vancouver.

Po příletu se ubytujete v hotelu Fairmont Vancouver Airport, který je přímo na letišti. Zde strávíte 1 noc a následující den se vydáte domů.

Šťastnou cestu!

18 Roadtrip po Kanadě s itinerářem | Exclusive Tours

 

Tipy na další zážitky

14 dní v jarním Japonsku

14 dní v jarním Japonsku

Tento intinerář je jen střípkem toho, co vám můžeme nabídnout na cestě po Japonsku v jeho nejvoňavnějších jarních dnech. Vám ho připravíme na míru!

Objevte více
Tisíc a jedna noc

Tisíc a jedna noc

Naprostý klid, praskání ohně a hvězdami posetá obloha umocňují výjimečnou atmosféru večera, který bude patřit jen vám.

Objevte více
Dovolená s itinerářem v Peru a v Ekvádoru

Dovolená s itinerářem v Peru a v Ekvádoru

Čeká vás nezapomenutelných 10 dní v Peru a 12 dní v Ekvádoru s poznávací cestou Galapág. Nechte se inspirovat tímto itinerářem a vydejte se na cestu snů.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Kanada je vzrušující destinací, která vám učaruje a její návštěva jistě nebude poslední.“

Tomáš Marek

Private Travel Designer