Ultimátní zážitky jednou za život

Zážitky Dobrodružství

Cesta kolem světa netradičními způsoby

1450x564 Ultimátní zážitky jednou za život s Exclusive Tours

 

Po vodě, či ze vzduchu

Pokud preferujete létání, bude pro vás vhodnou volbou cesta unikátním privátním boeingem hotelového řetězce Four Seasons. Za 3 týdny navštívíte 9 exotických destinací, kde budete mít možnost strávit několik dní. Pokud opravdu toužíte po životním dobrodružství, doporučujeme zvolit cestu zvanou „International Intrigue”, díky které se navštívíte za 24 dní 4 kontinenty, mimo jiné se podíváte do tajemného Marakéše, globálního Seattlu nebo na prosluněné Maledivy.

  

Tématické cesty privátním Boeingem 757

Řetězec luxusních hotelů Four Seasons vám nabízí revoluční koncept cestování – tematické výlety s jejich upraveným luxusním Boeingem 757. Vydejte se na 3týdenní let a vyberte si z několika leteckých tras. Letoun nabízí pouze 52 míst a celý interiér je navržený tak, aby vám dopřál to největší pohodlí. Během letu je přítomna posádka zahrnující tři piloty, lékaře i fotografa, je o vás tedy postaráno ze všech stran jako v bavlnce. Nechybí ani koordinátor vaší cesty. Ten vám splní veškerá individuální přání a zajistí požadované destinace. Šéfkuchař vám zase připraví tematické speciality, které jsou spojeny lokalitou, kam právě míříte. Na jedné takové cestě tedy budete mít zahrnutu leteckou i pozemní dopravu a ubytování a stravování, samozřejmě, v hotelech Four Seasons. Každý rok jsou v nabídce různorodé trasy.

Doporučujeme například tu nazvanou „World os Adventures“, se kterou navštívíte hned čtyři kontinenty. Nabídne mimo jiné výstup na pohoří Virunga s pozorováním majestátních horských goril, nebo výuku smyslné salsy v Bogotě. Na jiných trasách můžete obdivovat například řadu evropských uměleckých pokladů, jako jsou stavby předních světových architektů, umělecká díla v nejvýznamnějších galeriích nebo kouzelné přírodní scenérie. Bohatý kulturní program vám nabídne nejen opera v milánské La Scale. Uskutečnit se dají také soukromé večeře na jedinečných místech. Nebo si radši vyberete odlehlé ostrovy bez civilizace? Letový itinerář vám společnost lehce přizpůsobí, k vaší plné spokojenosti.

 

Zažijte zaoceánskou plavbu tak trochu jinak

Vydejte se spolu se společností Silversea třeba i na výlet kolem světa. Vyplout můžete na jedné z jejich 8 luxusních lodí a vybrat si cesty po 7 kontinentech světa.

Lodě jsou menší než typické kolosy brázdící oceán, podíváte se tedy i do přístavů, kde to normálně není možné. Plavby jsou proto jedinečné. V absolutním klidu a pohodlí si vychutnáte přátelskou atmosféru v kajutě i na palubě. Po celou plavbu vám bude k dispozici vlastní majordomus, který se postará o váš komfort. Na všech plavbách se můžete zúčastnit přednášek o lokalitě, do které zrovna cestujete, spolu s promítáním tematických dokumentů. Po ruce vám také bude námořní instruktor i trenér golfu, abyste ani na moři nevyšli ze cviku. Naprogramovat si můžete také tzv. vlastní cestu, tím pádem se vylodíte a nalodíte, kde se vám zlíbí, bez ohledu na itinerář plaveb. Navštivte Ermitáž v Petrohradu po zavírací hodině, koncert v tureckém Efezu či party na plážích Karibiku, je to jen na vás! Na palubě jedné lodi je dostatek prostoru pro přibližně 380 hostů a 300člennou mezinárodní posádku s italskými lodními důstojníky. Plavba při rychlosti 18 knotů může trvat až 4 měsíce. Pozor, je o ni ale velký zájem, rezervujte si s námi proto včas termíny na další rok.

1032x554 Ultimátní zážitky jednou za život s Exclusive Tours lod_titulka-1

 

  

Je libo výlet do stratosféry?

Prožijte něco, o čem se většině populace naší planety jen zdá! Lidé jsou v dnešní době už velmi zcestovalí, ale kdo může říct, že byl ve stratosféře? Co takhle se proletět stratosférickým balónem? Odlety se konají ze Španělska a Anglie, pokud byste s těmito destinacemi měli nějaký problém, možné je i přizpůsobení dle požadavků klienta, samozřejmě, v souladu s letovými podmínkami. V balónu si můžou tento fascinující let užít až 4 dospělí pasažéři. Posádka, která s vámi poletí a bude se o vás ve všem starat, je 2členná. Ve výšce až 40 km se vašim očím rozprostře velkolepý výhled až na 700 km daleko. Celý let je tichý, klidný, nebude vás rušit žádný zvuk motorů, letištní hlášení, a protože je balón rezervován jen pro vás, ani nepříjemní spolucestující. Toto vznášedlo je hmotnostně velmi lehoučké, naplněné heliem a inertním plynem, neobsahuje ale žádné ohrožující a výbušné látky. Není se vůbec čeho obávat. Cestování s ním je naprosto bezpečné, podobně jako u horkovzdušného balónu. Pohodlí během letu vás určitě mile překvapí a připomene vám komfort soukromého tryskáče.

 

Tipy na další zážitky

14 dní v jarním Japonsku

14 dní v jarním Japonsku

Tento intinerář je jen střípkem toho, co vám můžeme nabídnout na cestě po Japonsku v jeho nejvoňavnějších jarních dnech. Vám ho připravíme na míru!

Objevte více
Krása mrazivého Severu

Krása mrazivého Severu

Sever svou divokou přírodou učaroval už mnohým cestovatelům. Nabídnout vám toho ale může mnohem víc.

Objevte více
Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Vydejte se také na okraj Dubaje do kempu uprostřed pouště, kde kromě tradiční arabské kávy, kterou dostanete na uvítanou, můžete ochutnat i velbloudí maso.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vychutnejte si v klidu let stratosférickým balónem, nikam nespěchejte, dejte si večeři a oblíbený drink a oddávejte se krásám naší Země z pohledu, který je dozajista neotřelý. To vše s vědomím, že letíte v plném souladu s přírodou a nikterak jí neškodíte.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader