Jitka Kolmanová

Jestli preferujete létání, bude pro vás vhodnou volbou cesta unikátním privátním boeingem hotelového řetězce Four Seasons. V každé destinaci, kde budete mít s FS Private Jet zastávku, nakoupí šéfkuchař čerstvé lokální suroviny. Z těch pak za letu přímo na palubě připravuje tematické pokrmy, které vám tak příjemně doplní vaše zážitky. Pokud je právě gastronomie důvodem vašeho cestování po světě, pak zvolte cestu zvanou „Culinary Discoveries”, která kombinuje například oblíbenou francouzskou kuchyni s exotickou japonskou či indickou. Budete nejen ochutnávat, ale přípravu některých specialit si také sami vyzkoušíte.

Jitka Kolmanová, travel designer

Tématické cesty privátním Boeingem 757

Řetězec luxusních hotelů Four Seasons vám nabízí nový koncept – tematické výlety s jejich upraveným luxusním Boeingem 757. Vydejte se na třítýdenní let a vyberte si aktuálně z pěti leteckých tras. Letoun nabízí pouze 52 míst a celý interiér je navržený tak, aby vám dopřál to největší pohodlí. Během letu je přítomna posádka zahrnující tři piloty, lékaře i fotografa, je o vás tedy postaráno ze všech stran jako v bavlnce. Nechybí ani koordinátor vaší cesty. Ten vám splní veškerá individuální přání a zajistí požadované destinace. Šéfkuchař vám zase připraví tematické speciality, které jsou spojeny lokalitou, kam právě míříte. Na jedné takové cestě tedy budete mít zahrnutu leteckou i pozemní dopravu a ubytování a stravování, samozřejmě, v hotelech Four Seasons. Na letošní rok je plánováno ještě několik tematických cest.

Jedna z nich, nazvaná „Neobyčejná dobrodružství“, se bude konat od 17. září do 11. října a nabídne mimo jiné výstup nad výšiny deštného pralesa v Kostarice, túry australskými jeskyněmi a plavbu kolem malajských mangrovníků. Na jiných trasách můžete obdivovat například řadu evropských uměleckých pokladů, jako jsou stavby předních světových architektů, umělecká díla v nejvýznamnějších galeriích nebo kouzelné přírodní scenérie. Bohatý kulturní program vám nabídne nejen opera v milánské La Scale. Uskutečnit se dají také soukromé večeře na jedinečných místech. Nebo si radši vyberete odlehlé ostrovy bez civilizace? Letový itinerář vám společnost lehce přizpůsobí, k vaší plné spokojenosti.

Zažijte zaoceánskou plavbu tak trochu jinak

Vydejte se spolu se společností Silversea třeba i na výlet kolem světa. Vyplout můžete na jedné z jejich osmi luxusních lodí a vybrat si cesty po sedmi kontinentech světa.

Lodě jsou menší než typické kolosy brázdící oceán, podíváte se tedy i do přístavů, kde to normálně není možné. Plavby jsou proto jedinečné. V absolutním klidu a pohodlí si vychutnáte přátelskou atmosféru v kajutě i na palubě. Po celou plavbu vám bude k dispozici vlastní majordomus, který se postará o váš komfort. Na všech plavbách se můžete zúčastnit přednášek o lokalitě, do které zrovna cestujete, spolu s promítáním tematických dokumentů. Po ruce vám také bude námořní instruktor i trenér golfu, abyste ani na moři nevyšli ze cviku. Naprogramovat si můžete také tzv. vlastní cestu, tím pádem se vylodíte a nalodíte, kde se vám zlíbí, bez ohledu na itinerář plaveb. Navštivte Ermitáž v Petrohradu po zavírací hodině, koncert v tureckém Efezu či party na plážích Karibiku, je to jen na vás! Na palubě jedné lodi je dostatek prostoru pro přibližně 380 hostů a třísetčlennou mezinárodní posádku s italskými lodními důstojníky. Plavba při rychlosti 18 knotů může trvat až čtyři měsíce. Pozor, je o ni ale velký zájem, rezervujte si s námi proto včas termíny na rok 2018.

Načítám

Je libo výlet do stratosféry?

Prožijte něco, o čem se většině populace naší planety jen zdá! Lidé jsou v dnešní době už velmi zcestovalí, ale kdo může říct, že byl ve stratosféře? Co takhle se proletět stratosférickým balónem? Odlety se konají ze Španělska a Anglie, pokud byste s těmito destinacemi měli nějaký problém, možné je i přizpůsobení dle požadavků klienta, samozřejmě, v souladu s letovými podmínkami. V balónu si můžou tento fascinující let užít až čtyři dospělí pasažéři. Posádka, která s vámi poletí a bude se o vás ve všem starat, je dvoučlenná. Ve výšce až 40 kilometrů se vašim očím rozprostře velkolepý výhled až na 700 kilometrů daleko. Celý let je tichý, klidný, nebude vás rušit žádný zvuk motorů, letištní hlášení, a protože je balón rezervován jen pro vás, ani nepříjemní spolucestující. Toto vznášedlo je hmotnostně velmi lehoučké, naplněné heliem a inertním plynem, neobsahuje ale žádné ohrožující a výbušné látky. Není se vůbec čeho obávat. Cestování s ním je naprosto bezpečné, podobně jako u horkovzdušného balónu. Pohodlí během letu vás určitě mile překvapí a připomene vám komfort soukromého tryskáče.

Vychutnejte si v klidu let stratosférickým balónem, nikam nespěchejte, dejte si večeři a oblíbený drink a oddávejte se krásám naší Země z pohledu, který je dozajista neotřelý. To vše s vědomím, že letíte v plném souladu s přírodou a nikterak jí neškodíte.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Petr Udavský