Dobrodružství v srdci pouště Gobi

Zážitky Dobrodružství

V dnešní uspěchané době, kdy se na člověka valí informace, uzávěrky a business ze všech stran, je stále složitější jenom tak vypnout a na chvíli zapomenout na onen nikdy nekončící shon. Naši travel designeři objevili místo, kde to možné je. Jde o unikátní projekt Three Camel Lodge, ve kterém si můžete vyzkoušet život mongolských nomádů.

Mongolsko Three Camel Lodge

 

Podnikněte cestu za poznáním a zapomeňte na okolní svět

Jediné, co skutečně potřebujete, je trochu odvahy vydat se do neznáma, pohodlnou a pevnou obuv a hlavně dostatek kvalitního oblečení, protože počasí v poušti Gobi je nevypočitatelné, a kvůli tamní nadmořské výšce spíše chladnější. Proto je dobré podniknout tento dobrodružný výlet od května do října, kdy jsou teploty nejstálejší a nejpříjemnější.

Three Camel Lodge

Three Camel Lodge je jedním ze zakládajících členů National Geographic Unique Lodges of the World, organizace sdružující jedinečné, ekologicky uvědomělé lodge po celém světě, které se soustředí na zachování tradiční kultury a přírody ve svém okolí.

Mongolsko Three Camel Lodge shutterstock_595719743

 

V srdci pouště Gobi

Three Camel Lodge se nachází v Mongolsku, v srdci nekonečných horizontů pouště Gobi. Daleko od veškeré civilizace, bez telefonů a internetu. Zato však uprostřed nádherné panenské přírody. Ne nadarmo se také označují jako hotel 5 milionů hvězd. Noční oblohu zde totiž můžete sledovat i skrz stropní otvor luxusní jurty, z pohodlí své king size postele.

Mongolsko Three Camel Lodge activities-17 2

 

Jak se tam dostanu?

Nejprve doletíte do hlavního města Mongolska, Ulánbátaru, ze kterého pak buď pojedete osm hodin autem, či se přepravíte letadlem do Dalanzagdadu, odkud je to stále ještě hodinu a půl Land Cruiserem napříč pláněmi pouště Gobi. Naštěstí se přímo u lodge nachází přistávací plocha jak pro soukromá letadla, tak pro vrtulníky, tudíž se sem dostanete i výrazně pohodlněji.

___ Mongolsko shutterstock_538154998

 

40 luxusních jurt

Na místě vás pak čeká 40 jurt, které jsou poněkud luxusněji vybavené než ty běžné nomádské, přesto se jedná o tradiční stany z plsti, kůže, plátna a dřeva. Každá jurta má vlastní koupelnu a několik z nich se hodí pro ubytování celé rodiny. Najdete tu také bar postavený ve stylu buddhistického chrámu, masážní jurtu, kde si můžete dopřát tradiční mongolskou masáž, a výtečnou restauraci Bulagtai, pro kterou je vyhrazen jeden velký stan.

Mongolsko Three Camel Lodge ghen-02

 

Exkurze po okolí

A pak už nezbývá než se kochat nekonečnými pláněmi, krásnými výhledy a čerstvým vzduchem. Můžete však také využít jednu z mnoha nabízených exkurzí po okolí. Pokusíte se najít dinosauří fosilie v oranžově zářících Flaming Cliffs, projdete si národní park Gobi Gurvan Saikhan a údolí Yol, zvané údolí supů. Vyrazíte na písečné duny Hongoryn Els a můžete také navštívit údolí Khavsgait, kde se nachází velké množství prastarých nástěnných maleb.

Mongolsko Three Camel Lodge experiences-09

 

Cesta na Dálný východ

Nebo můžete Three Camel Lodge využít jen jako přestupní stanici na své cestě po Dálném východě. S naším partnerem v rámci asociace Traveller Made – Nomadic Expeditions – se totiž můžete podívat nejen po Mongolsku, ale i do Bhútánu, Číny, Tibetu i na Sibiř.

Gobi Mongolsko shutterstock_608553026

 

Tipy na další zážitky

REPORTÁŽ: Indie očima cestovatelky

REPORTÁŽ: Indie očima cestovatelky

V Indii jsem strávila 10 nezapomenutelných dní, každý z nich naprosto výjimečný. Vybrat ty nejlepší zážitky je proto přímo nadlidským úkolem.

Objevte více
Expedice za polární kruh

Expedice za polární kruh

Antarktida patří mezi opravdové výzvy, ne každý si ale na ni troufne. Můžeme vám každopádně zaručit, že pokud se odhodláte, zážitek to bude neopakovatelný.

Objevte více
14 dní v jarním Japonsku

14 dní v jarním Japonsku

Tento intinerář je jen střípkem toho, co vám můžeme nabídnout na cestě po Japonsku v jeho nejvoňavnějších jarních dnech. Vám ho připravíme na míru!

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Každou jednotlivou exkurzi připravíme na míru přímo vašim potřebám. Počínaje transferem helikoptérou, výběrem cesty, jídla a míst k přespání.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer