Itálie

Země nepřeberných možností

V Itálii najdete všechno, co by duše cestovatele mohla chtít: velkolepá města, starobylé památky, nádherná muzea, dechberoucí hory, skvělé pláže a krásnou přírodu. Itálie je epicentrem gastronomie, módy, historie i architektury a ještě mnohem víc. Horká a suchá léta jsou ideální pro dovolenou na pláži. Jaro a podzim si užijete ve městech nebo na malebném venkově. V zimě zase můžete vyrazit na alpské sjezdovky.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Italská příroda má co nabídnout jak v zimě, tak v létě, Itálie je krásná stále. Během letních měsíců si užijete Středozemní moře a pláže, rozmanité vnitrozemí nebo dramatické ostrovy. Členité pobřeží přímo vyzývá k výpravám, od nádherného Amalfitana po skvělé Cinque Terre. Překrásné Toskánsko, zapsané na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, nabízí nádhernou kopcovitou krajinu plnou olivových hájů a rozlehlých vinic. Pravou Itálii s výhledy na Alpy v okolí průzračných jezer, například u Lago di Garda, můžete také zažít ze soukromí pronajaté lodě. A až krajinu pokryje bílý sníh, užijete si tu stovky kilometrů perfektních sjezdovek všech náročností.

1032x554_foto3_36 2

 

Gastronomie

Proslulá italská gastronomie snad ani nenabízí nic, co by nechutnalo téměř všem. Luxusní gastronomickou cestu po Itálii můžete začít například v pokrokových michelinských restauracích v malebných městech Bellagio a Positano, u města Parmy ochutnat proslavenou parmskou šunku, tu pravou původní pizzu pak v Neapoli a to nejlepší gelato, neboli zmrzlinu v Římě. Vše na jednom místě najdete v Eataly v Bologni, největším gastronomickém parku na světě. Na více než jednom kilometru se zde nachází přehlídka obchodů, velkých značek a dokonce i živých farmářských zvířat.

Mekkou labužnických zážitků v podobě typicky kořeněných jídel, lanýžů a nezapomenutelného vína je Toskánsko.

1032x554_shutterstock_787091500 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ať už patříte k milovníkům kultury a historie, přírody, módy a nakupování, sportu, odpočinku na nádherných plážích či byste to chtěli nějak efektivně nakombinovat, najdeme pro vás to nejlepší řešení.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist