Proč se tam vydat

Vyjmenovat všechny důvody, proč navštívit Itálii, by zabralo hodně času. V Itálii najdete všechno, co by duše cestovatele mohla chtít: velkolepá města, starobylé památky, nádherná muzea, dechberoucí hory, skvělé pláže a krásnou přírodu. Itálie je epicentrem gastronomie, módy, historie i architektury a ještě mnohem víc. Prozkoumejte všechny tváře Itálie a odhalte skutečný význam „la dolce vita.”

Hlavní trumfy Itálie

  • Pár hodin od ČR
  • Proslulá gastronomie
  • Pro každého něco
  • Pohodová atmosféra a přívětivost
  • Aktivity po celý rok

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/TRGAzB858F8

Jeden den v Itálii

V Itálii můžete být během jednoho dne vším. Gurmánem, který si labužnicky vychutná lahůdky špičkové italské kuchyně. Archeologem, který zkoumá antické ruiny. Znalcem umění, který obdivuje stovky let staré památky. Průzkumníkem, který objevuje dechberoucí hory a malebnou krajinu. Sportovcem, který kosí sněhobílé sjezdovky. A večer unaveným cestovatelem, který nad sklenkou výborného drinku s výhledem na moře rudé od západu slunce vzpomíná na vše, co ten den zažil.

Pro děti

Itálie představuje skvělou destinací pro rodinnou dovolenou. Vy i vaše ratolesti, od těch nejmenších po ty větší si můžete užít spoustu zábavy. Skvělou zábavu si užijete v zábavních parcích Mirabilandia u Rimini nebo v Gardaland u Lago di Garda. Vyloženě rodinným hotelem s mnoha atrakcemi je Forte Village na Sardinii. Tradiční památky zase budou děti bavit s pomocí nejnovějších technologií. Se zábavnou aplikací můžete objevit třeba Koloseum v Římě nebo vatikánská muzea. jako A pokud si chcete dopřát jen chvíli s partnerem, o vaše děti se postarají v hotelových dětských klubech.

Pro milovníky kultury a historie

Řím, Benátky, Florencie… kam se vypravit dřív? Jedna z kolébek evropské civilizace, v Itálii pomalu na každém kroku zakopáváte o historické poklady a překrásné památky. Prociťte tisíce let historie ve věčném městě a nezapomeňte na Vatikán, výjimečnou destinaci samu o sobě. Ve Florencii objevte vzpomínky na přelomovou renesanci, ve Veroně se vydejte po stopách Romea a Julie a v Benátkách z paluby gondoly obdivujte fascinující masky během slavného karnevalu. Anebo se vydejte jen tak do krásné italské krajiny a prozkoumávejte malebné vesničky, kde najdete nejen dlouhou historii, ale především velmi současnou pohostinnost.

Pro milovníky módy a nakupování

Cílem všech milovníků luxusních nákupů a módy je metropole severní Itálie, Milán. Návštěvníkům nabízí spoustu špičkových obchodů s designem. Slavné značky Valentino, Prada, Dolce & Gabbana a mnoho dalších najdete v Galleria Vittorio Emanuele II, nádherné arkádě z 19. století blízko centra města. Každého půl roku si zde můžete užít oslnivý týden módy. Ani Florencie nebo Bologna však nezaostávají. Každoroční módní události vás nenechají chladnými.

Pro milovníky přírody

V zimě či v létě, Itálie je pořád krásná. Během letních měsíců si užijete Středozemní moře a pláže, rozmanité vnitrozemí nebo dramatické ostrovy. Členité pobřeží přímo vyzývá k výpravám, od nádherného Amalfitana po skvělé Cinque Terre. Překrásné Toskánsko, zapsané na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, jen čeká, až ho objevíte. Pronajměte si loďku či vespu a zažijte pravou Itálii s výhledy na Alpy v okolí průzračných jezer, například u Lago di Garda. A až krajinu pokryje bílý sníh, užijete si tu stovky kilometrů perfektních sjezdovek všech náročností.

Gastronomie

Je vůbec možné mít v Itálii špatné jídlo? Objevte tajemství světoznámé italské kuchyně a nahlédněte do zákulisí výroby těch nejchutnějších delikates. Luxusní gastronomickou cestu po Itálii zarámují například pokrokové michelinské restaurace v malebných městech Bellagio a Positano, proslavená parmská šunka u města Parmy, ta pravá původní pizza v Neapoli či to nejlepší gelato neboli zmrzlina v Římě. A vše na jednom místě najdete v Eataly v Bologni, největším gastronomickém parku na světě. Na více než jednom kilometru se zde nachází přehlídku obchodů, velkých značek a dokonce i živých farmářských zvířat. 

Praktické informace

Vzhledem k členství v Evropské unii je Itálie velmi dostupnou zemí. Není nutné zařizovat žádná víza a platí se zde eurem. Navíc je od ČR vzdálená jen několik hodin cesty. Hlavní letiště se nacházejí v Římě a Miláně, ale do Itálie snadno dojedete i autem. Domluvíte se anglicky, ale určitě je dobré se vybavit základními italskými frázemi. Horká a suchá léta jsou ideální pro dovolenou na pláži. Jaro a podzim si užijete ve městech nebo na malebném venkově. V zimě zase můžete vyrazit na alpské sjezdovky.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.