Itálie v zimě

Zážitky Aktivní odpočinek

Hlavní trumfy zimní Itálie jsou stále výborně upravené sjezdovky, slunečné počasí, nádherná příroda, prvotřídní gastronomie a obrovská nabídka relaxace a wellness.

1450x674 Itálie v zimě shutterstock_1410502541

 

Nejlepší lyžování v Itálii

Italové povýšili pojem pohoda na vyšší úroveň. Dlouhé, klidné jízdy po zasněžených svazích, kdy se kocháte nádhernými výhledy na italské Alpy, a ještě delší, gastronomickými lahůdkami napěchované obědy. Pečlivě upravená střediska bez davů lidí. Skvělé lyžování na sjezdovkách i ve volném terénu. Tradiční ráz horských vesniček. A až si budete chtít dopřát ultimátní pohodu, doletíte na sjezdovku helikoptérou. Vášeň pro sport, jídlo, a především relaxaci se prolíná v Itálii vším.

Alta Badia

Alta Badia patří k tomu nejlepšímu, co lyžařská Itálie nabízí. Stačí vzít lyže a užít si 130 km špičkových sjezdovek s výhledy na nejnádhernější panoramata Dolomit. Tratě jsou skvěle upravené a propojené, takže si tu vyberete nejen podle náročnosti terénu, ale i podle pozice slunce a kvality sněhu. Na skipas Dolomity Superski se dostanete do okolních, stejně prestižních středisek jako Val Gardena nebo Cortina d’Ampezzo a povýšíte tak své lyžařské možnosti na nejvyšší úroveň. Zkusit můžete i adrenalinové třešinky na dortu, například slalomový svah Světového poháru v La Ville. Stejně luxusní jako ten lyžařský je i standard ubytování.

Sjezdovky: 70 km modrých, 52 km červených, 8 km černých

Alta Badia shutterstock_297488657

 

Val Gardena

Ne nadarmo vyhrává Val Gardena opakovaně ankety o nejlepší lyžařské středisko na světě. Najdete tu jedny z nejkrásnějších horských scenérií, nejmodernější přepravní zařízení, včetně první podzemní dráhy v Dolomitech, nejpestřejší výběr volného terénu i extrémního lyžování a skialpinismu, expozice tratí na všechny světové strany či třeba legendární sjezd Saslong, patřící k vrcholům Světového poháru. To vše na 175 km sjezdovek v rámci místního skipasu a dalších 230 km na skipas Dolomity Superski.

Val Gardena shutterstock_1112211728

 

Cervinia/Zermatt

Jedno z nejslavnějších a největších alpských lyžařských středisek se rozkládá mezi Itálií a Švýcarskem a nabízí dechberoucích 350 km sjezdovek. Lyžování si tu užijí opravdu všichni. Obzvlášť zdatní milovníci svahů si zamilují zdejší adrenalinové výzvy, jako například 22 km dlouhý sjezd z Malého Matterhornu, nejdelší sjezdovky a nejvýše položené lanovky na světě. A je snad i zbytečné zmiňovat krásné prostředí vysokých hor, kterým dominuje majestátní Matterhorn a unikátní mix francouzských, italských a německých tradic v místní kultuře a kuchyni.

Sjezdovky: 219 km červených, 71 km modrých, 60 km černých

CerviniaZermatt shutterstock_1453833038

 

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio je „miska příležitostí“. Ať se totiž z tohoto útulného údolí vydáte jakýmkoliv směrem, čeká vás množství zábavy, krásná příroda a skvělé lyžování. Stačí přitom jen vyjít z hotelu, nasadit lyže a jste rovnou na sjezdovce. Ubytujete se zde v nádherných chaletech, jako například v tom, který vlastní snowboardista Alberto Schiavon, trojnásobný vítěz Světového poháru a nadšenec do adrenalinových sportů. Nejjednodušeji se sem dostanete helikoptérou přímo z letiště ve 160 km vzdálené Veroně.

Sjezdovky: 38 km červených, 35 km modrých, 13 km černých

Madonna di Campiglio shutterstock_176061698

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Na hory helikoptérou

Na hory helikoptérou

Vyzkoušejte cestování helikoptérou! Budete cestovat v klidu a bez zbytečného čekání a odbavování. Můžete odletět doslova z vlastní zahrady a čeká vás jedinečný zážitek.

Objevte více
5 míst pro nejlepší šnorchlování

5 míst pro nejlepší šnorchlování

Vydejte se s námi do vzdálených míst, kde poznáte fascinující podmořský svět a které vás při objevování podmořských scenérií nezklamou. Ponořte se do hlubin světových oceánů.

Objevte více
Legendy hlubokých moří

Legendy hlubokých moří

Kromě manty obrovské mohou potápěči na Maledivách narazit na největší druh žraloka na světě – žraloka velrybího.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nevíte, jaké středisko si vybrat pro svoji zimní dovolenou? Rádi vám pomůžeme.“

Alena Durnová

Client Services Director