Itálie v zimě

Zážitky Dovolená na horách

Hlavní trumfy zimní Itálie jsou stále výborně upravené sjezdovky, slunečné počasí, nádherná příroda, prvotřídní gastronomie a obrovská nabídka relaxace a wellness.

1450x674 Itálie v zimě shutterstock_1410502541

 

Nejlepší lyžování v Itálii

Italové povýšili pojem pohoda na vyšší úroveň. Dlouhé, klidné jízdy po zasněžených svazích, kdy se kocháte nádhernými výhledy na italské Alpy, a ještě delší, gastronomickými lahůdkami napěchované obědy. Pečlivě upravená střediska bez davů lidí. Skvělé lyžování na sjezdovkách i ve volném terénu. Tradiční ráz horských vesniček. A až si budete chtít dopřát ultimátní pohodu, doletíte na sjezdovku helikoptérou. Vášeň pro sport, jídlo, a především relaxaci se prolíná v Itálii vším.

Alta Badia

Alta Badia patří k tomu nejlepšímu, co lyžařská Itálie nabízí. Stačí vzít lyže a užít si 130 km špičkových sjezdovek s výhledy na nejnádhernější panoramata Dolomit. Tratě jsou skvěle upravené a propojené, takže si tu vyberete nejen podle náročnosti terénu, ale i podle pozice slunce a kvality sněhu. Na skipas Dolomity Superski se dostanete do okolních, stejně prestižních středisek jako Val Gardena nebo Cortina d’Ampezzo a povýšíte tak své lyžařské možnosti na nejvyšší úroveň. Zkusit můžete i adrenalinové třešinky na dortu, například slalomový svah Světového poháru v La Ville. Stejně luxusní jako ten lyžařský je i standard ubytování.

Sjezdovky: 70 km modrých, 52 km červených, 8 km černých

Alta Badia shutterstock_297488657

 

Val Gardena

Ne nadarmo vyhrává Val Gardena opakovaně ankety o nejlepší lyžařské středisko na světě. Najdete tu jedny z nejkrásnějších horských scenérií, nejmodernější přepravní zařízení, včetně první podzemní dráhy v Dolomitech, nejpestřejší výběr volného terénu i extrémního lyžování a skialpinismu, expozice tratí na všechny světové strany či třeba legendární sjezd Saslong, patřící k vrcholům Světového poháru. To vše na 175 km sjezdovek v rámci místního skipasu a dalších 230 km na skipas Dolomity Superski.

Val Gardena shutterstock_1112211728

 

Cervinia/Zermatt

Jedno z nejslavnějších a největších alpských lyžařských středisek se rozkládá mezi Itálií a Švýcarskem a nabízí dechberoucích 350 km sjezdovek. Lyžování si tu užijí opravdu všichni. Obzvlášť zdatní milovníci svahů si zamilují zdejší adrenalinové výzvy, jako například 22 km dlouhý sjezd z Malého Matterhornu, nejdelší sjezdovky a nejvýše položené lanovky na světě. A je snad i zbytečné zmiňovat krásné prostředí vysokých hor, kterým dominuje majestátní Matterhorn a unikátní mix francouzských, italských a německých tradic v místní kultuře a kuchyni.

Sjezdovky: 219 km červených, 71 km modrých, 60 km černých

CerviniaZermatt shutterstock_1453833038

 

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio je „miska příležitostí“. Ať se totiž z tohoto útulného údolí vydáte jakýmkoliv směrem, čeká vás množství zábavy, krásná příroda a skvělé lyžování. Stačí přitom jen vyjít z hotelu, nasadit lyže a jste rovnou na sjezdovce. Ubytujete se zde v nádherných chaletech, jako například v tom, který vlastní snowboardista Alberto Schiavon, trojnásobný vítěz Světového poháru a nadšenec do adrenalinových sportů. Nejjednodušeji se sem dostanete helikoptérou přímo z letiště ve 160 km vzdálené Veroně.

Sjezdovky: 38 km červených, 35 km modrých, 13 km černých

Madonna di Campiglio shutterstock_176061698

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Lyžování ve Val d’Isère

Lyžování ve Val d’Isère

Lyžaři všech stylů a úrovní si tu na 300 km sjezdovek užijí řadu zimních sportů, a to včetně začátečníků a dětí. Kromě lyžování je toto středisko domovem skvělého nočního života, restaurací a úžasných prvotřídních hotelů.

Objevte více
Švýcarsko v zimě

Švýcarsko v zimě

V zimě je Švýcarsko rájem lyžařů. Upravené sjezdovky, čerstvý prašan a krásná zimní střediska, která poskytují hodiny zábavy.

Objevte více
Na hory helikoptérou

Na hory helikoptérou

Vyzkoušejte cestování helikoptérou! Budete cestovat v klidu a bez zbytečného čekání a odbavování. Můžete odletět doslova z vlastní zahrady a čeká vás jedinečný zážitek.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nevíte, jaké středisko si vybrat pro svoji zimní dovolenou? Rádi vám pomůžeme.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer