Francie v zimě

Zážitky Aktivní odpočinek

Hlavními trumfy zimní Francie jsou výjimečně rozsáhlé a rozmanité sjezdovky, propojenost skiareálů, velké množství ski-in ski-out resortů a vynikající gastronomie.

Francie v zimě shutterstock_402995212

 

Nejlepší lyžování ve Francii

Zkombinujte výjimečnou gastronomii, exkluzivní hotely i privátní chalety a jedny z největších a nejlépe udržovaných lyžařských středisek doslova na dosah vašich dveří a dostanete Francii. Velké plochy, snadná dostupnost, ale i rozmanitý terén uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Kromě výjimečně rozsáhlých a vzájemně propojených skiareálů vás čekají michelinské restaurace, vynikající aprés-ski vyžití a typicky francouzská, pohodová atmosféra.

Courchevel

Luxusní středisko Courchevel 1850 leží v srdci lyžařského resortu Les Trois Vallées – Tři údolí. Kromě luxusních hotelů a chaletů tu najdete michelinské restaurace, butiky a špičkové wellness. Koná se zde Světový pohár v alpském lyžování a na zdejších perfektně upravených sjezdovkách si zajezdí jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Můžete si tu vyzkoušet mnoho dalšího jako například jízdu na sněžném skútru či let horkovzdušným balonem.

Sjezdovky: 54 km modrých, 52 km červených, 30 km zelených, 12 km černých

Courchevel shutterstock_157236695

 

Chamonix

Legendární Chamonix se nachází v Horním Savojsku u hranic s Itálií a Švýcarskem, na úpatí nejvyššího evropského masivu. Užijete si tu výborné sněhové podmínky během celé sezóny pro rodinné lyžování, nadšení budou i milovníci adrenalinu a jízdy ve volném terénu. Kochat se přitom budete nádhernými výhledy na majestátní Mont Blanc. Díky rozšíření skipasu můžete navíc sjíždět neuvěřitelných 1000 km sjezdových tratí v rámci tří států.

Sjezdovky: 50 km červených, 30 km modrých, 29 km černých

Chamonix shutterstock_443359885

 

Méribel / Mottaret

Méribel se označuje za srdce oblasti Trois Vallées. V jeho těsné blízkosti, ale ještě výše, leží Mottaret. Společně tvoří prvotřídní skiareál. Zalyžujete si tu ve společnosti více než 2tisícových horských vrcholů. Sníh je tu díky kvalitnímu umělému zasněžování po celý rok a umístění sjezdovek zaručuje celodenní lyžování na slunci. Zkusit můžete ale i jízdu se psím spřežením, večerní sjezdy s pochodněmi, paragliding či výlety na sněžnicích. Původní architektura měst postavených z kamene a dřeva také přímo vybízí k romantickým procházkám.

Sjezdovky: 63 km modrých, 49 km černých, 23 km zelených, 15 km černých

Méribel  Mottaret shutterstock_335071124

 

Val Thorens

V nejvýše položeném lyžařském středisku Evropy se ubytujete ve výšce až 2300 m n. m. Lyžovat budete přímo v srdci hor, obklopeni horskými velikány. Dobré klima, vysoká nadmořská výška, okolní ledovce a systém umělého zasněžování vám zaručí ideální podmínky až do května. Na sjezdovky to budete mít doslova jen pár metrů a u většiny lanovek chytíte wi-fi.

Sjezdovky: 57 km červených, 56 km modrých, 23 km zelených, 14 km černých

Val Thorens shutterstock_262498970

 

Val d’Isère

Val d'Isère je horské městečko s typickou savojskou architekturou a světově proslulá destinace pro zimní dovolenou. 300 km perfektně lyžařsky propojených sjezdovek, parádní freeridové terény a spolehlivé sněhové podmínky, luxusní ubytování v centru i na sjezdovkách, michelinské restaurace, špičková wellness, vynikající aprés-ski a francouzská atmosféra, to vše nabízí lyžařské středisko Val d´Isère ve francouzských Alpách.

1032x554 Val d’Isère shutterstock_252149677

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Lyžování v Méribel

Lyžování v Méribel

Lyžařské středisko, které poskytuje nejlepší úroveň služeb a přístup k různým druhům zimních sportů na 600 km sjezdovek. Vyzkoušet tu ale můžete i jízdu se psím spřežením, večerní sjezdy, paragliding či výlety na sněžnicích.

Objevte více
Procházka kanadskými národními parky

Procházka kanadskými národními parky

Až do mraků se vypínají skalnaté štíty, z jejichž svahů do protáhlých údolí pomalu putují mocné ledovce. Bílá, modrá a zelená vytvářejí scenerie jako z pohádky.

Objevte více
5 míst, která nejlépe poznáte na kole

5 míst, která nejlépe poznáte na kole

Nemusíte být zdatnými sportovci, většinu tras zvládnou i vaše děti – odměnou vám bude svobodná jízda nečekaně krásnou krajinou a nezapomenutelné zážitky.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nevíte, jaké středisko si vybrat pro svoji zimní dovolenou. Rádi vám pomůžeme.“

Kristýna Kopečková

Team Leader