Francie v zimě

Aktivní odpočinek

Hlavními trumfy zimní Francie jsou výjimečně rozsáhlé a rozmanité sjezdovky, propojenost skiareálů, velké množství ski-in ski-out resortů a vynikající gastronomie.

Francie v zimě shutterstock_402995212

 

Nejlepší lyžování ve Francii

Zkombinujte výjimečnou gastronomii, exkluzivní hotely i privátní chalety a jedny z největších a nejlépe udržovaných lyžařských středisek doslova na dosah vašich dveří a dostanete Francii. Velké plochy, snadná dostupnost, ale i rozmanitý terén uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Kromě výjimečně rozsáhlých a vzájemně propojených skiareálů vás čekají michelinské restaurace, vynikající aprés-ski vyžití a typicky francouzská, pohodová atmosféra.

Courchevel

Luxusní středisko Courchevel 1850 leží v srdci lyžařského resortu Les Trois Vallées – Tři údolí. Kromě luxusních hotelů a chaletů tu najdete michelinské restaurace, butiky a špičkové wellness. Koná se zde Světový pohár v alpském lyžování a na zdejších perfektně upravených sjezdovkách si zajezdí jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Můžete si tu vyzkoušet mnoho dalšího jako například jízdu na sněžném skútru či let horkovzdušným balonem.

Sjezdovky: 54 km modrých, 52 km červených, 30 km zelených, 12 km černých

Courchevel shutterstock_157236695

 

Chamonix

Legendární Chamonix se nachází v Horním Savojsku u hranic s Itálií a Švýcarskem, na úpatí nejvyššího evropského masivu. Užijete si tu výborné sněhové podmínky během celé sezóny pro rodinné lyžování, nadšení budou i milovníci adrenalinu a jízdy ve volném terénu. Kochat se přitom budete nádhernými výhledy na majestátní Mont Blanc. Díky rozšíření skipasu můžete navíc sjíždět neuvěřitelných 1000 km sjezdových tratí v rámci tří států.

Sjezdovky: 50 km červených, 30 km modrých, 29 km černých

Chamonix shutterstock_443359885

 

Méribel / Mottaret

Méribel se označuje za srdce oblasti Trois Vallées. V jeho těsné blízkosti, ale ještě výše, leží Mottaret. Společně tvoří prvotřídní skiareál. Zalyžujete si tu ve společnosti více než 2tisícových horských vrcholů. Sníh je tu díky kvalitnímu umělému zasněžování po celý rok a umístění sjezdovek zaručuje celodenní lyžování na slunci. Zkusit můžete ale i jízdu se psím spřežením, večerní sjezdy s pochodněmi, paragliding či výlety na sněžnicích. Původní architektura měst postavených z kamene a dřeva také přímo vybízí k romantickým procházkám.

Sjezdovky: 63 km modrých, 49 km černých, 23 km zelených, 15 km černých

Méribel  Mottaret shutterstock_335071124

 

Val Thorens

V nejvýše položeném lyžařském středisku Evropy se ubytujete ve výšce až 2300 m n. m. Lyžovat budete přímo v srdci hor, obklopeni horskými velikány. Dobré klima, vysoká nadmořská výška, okolní ledovce a systém umělého zasněžování vám zaručí ideální podmínky až do května. Na sjezdovky to budete mít doslova jen pár metrů a u většiny lanovek chytíte wi-fi.

Sjezdovky: 57 km červených, 56 km modrých, 23 km zelených, 14 km černých

Val Thorens shutterstock_262498970

 

Vybrané ubytování


Podobné zážitky

Švýcarsko v zimě

Švýcarsko v zimě

V zimě je Švýcarsko rájem lyžařů. Upravené sjezdovky, čerstvý prašan a krásná zimní střediska, která poskytují hodiny zábavy.

Objevte více
Krása mrazivého Severu

Krása mrazivého Severu

Sever svou divokou přírodou učaroval už mnohým cestovatelům. Nabídnout vám toho ale může mnohem víc.

Objevte více
Legendy hlubokých moříec

Legendy hlubokých moříec

Kromě manty obrovské mohou potápěči na Maledivách narazit na největší druh žraloka na světě – žraloka velrybího.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nevíte, jaké středisko si vybrat pro svoji zimní dovolenou. Rádi vám pomůžeme.“

Kristýna Kopečková

Travel Designer