Lyžování v Courchevelu

Zážitky Dovolená na horách

O Courchevelu se říká, že je zde největší koncentrace luxusu na jednom místě. Lyžařský ráj Courchevel 1850 musí vyzkoušet asi každý lyžařský nadšenec, ale i úplný začátečník. Nachází se zde 150 km svahů všech úrovní, ty nejluxusnější hotely, značkové butiky a michelinské restaurace.

 

Courchevel shutterstock_656161267

 

Luxus na každém rohu

Vybrat si tu můžete některý z těch nejluxusnějších hotelů s bohatým wellness zázemím, pokud jste ale početnější skupina, je ideálním řešením pronajmutí chaletu. Nejenže můžete mít k dispozici vlastní personál, tak jako v hotelu, a to včetně vlastního šéfkuchaře, který vám připraví, na co budete mít zrovna chuť, ale hlavně si užijete místo, které bude patřit pouze vám. Atmosféra večerů u krbu s výhledem na hory vás jednoduše učaruje.

A když vás omrzí lyžování, můžete se vypravit na nákupy do butiků předních světových značek – Cartier, Chanel, Prada, Louis Vuitton… Naleznete zde všechny.

O Courchevelu

Courchevel leží v srdci střediska Les Trois Vallées – Tři údolí, které dále tvoří pohoří La Tania, Méribel a Mottaret. Dohromady můžete využít až 600 km vzájemně propojených sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušené lyžaře. Nejsnáze se do Courchevelu dostanete transferem z Lyonu a Ženevy, cesta trvá přibližně 2 hod. Na místě najdete velký počet ski-in ski-out hotelů.

Vedle lyžování se však můžete věnovat i jiným aktivitám. Hodně zábavy a trochu adrenalinu přinese jízda na sněžném skútru, krásný výhled pak nabídne let horkovzdušným balonem nebo paragliding. Při dobrých podmínkách si přijdou na své i milovníci prašanu a heliskiingu. Gurmáni nepohrdnou některou z restaurací, které se pyšní michelinskými hvězdami.

Courchevel shutterstock_86720404

 

Le K2 Palace

Le K2 Palace má ideální polohu nedaleko centra Courchevelu 1850. Jeho personál je velmi profesionální. Užijete si tu relaxaci v dobře vybaveném wellness centru, jehož součástí je i bazén a terasa s krásným výhledem na okolní horské masivy. Pokud se rozhodnete navštívit restauraci Le Kintessence, jež byla oceněna michelinskými hvězdami, doporučujeme vám včasnou rezervaci alespoň 1 až 2 dny před plánovanou návštěvou. Součástí hotelu je také 8 chat, které se nacházejí v jeho těsné blízkosti. Chalety jsou s hlavní chatou propojeny podzemním tunelem, takže ani nepoznáte, že přecházíte do jiné budovy. Rozhodně je doporučujeme – jsou velmi prostorné, skvěle vybavené a světlé.
Hotel Le K2

 

Le Cheval Blanc Courchevel

Do tohoto hotelu se každý rok vrací 80 % hostů, a to nejen proto, aby se vyfotili u velké sochy koně z fragmentů zrcadel, která se nachází před hlavní chatou. Le Cheval Blanc Courchevel je totiž jedním z 9 francouzských „palace“ hotelů, tedy těch, které spadají do nejluxusnější kategorie ubytování. Pyšní se elitním statusem a jde o vůbec první hotel pod značkou Cheval Blanc. Dohromady nabízí 36 suit, přičemž nejprostornější je 4ložnicové apartmá, které zabírá celé 4. patro. Jeho součástí jsou také 2 malé chaty, ty jsou ale pro náročné klienty příliš malé. K dispozici jsou tu rozlehlé lázně, jejichž součástí je také kosmetický salon, a prvotřídní Le Restaurant de Cheval Blanc Courchevel.

Le Cheval Blanc

 

Hotel de Charme les Airelles

Hotel de Charme les Airelles je stejně jako Le Cheval Blanc Courchevel „palace“ hotelem a také se nachází v prestižní oblasti Courchevelu – Jardin Alpine. Je perfektní pro rodiny s dětmi, v období okolo vánočních svátků zde panuje vskutku speciální atmosféra. Interiéry připomínají palác ve stylu horské chaty, vše tu mají dotažené do posledního detailu. Personál je oděn do tradičních krojů. S dětmi si tu budete připadat jako v pohádce.

Hotel de Charme les Airelles

 

Soukromé chalety pro náročné

Osobně jsme v Courchevelu navštívili mnoho nádherných chat, kde si rodina či parta přátel může užívat tepla rodinného krbu a dopřát si prvotřídní dovolenou či večírek. Rádi vám doporučíme tu, která bude vyhovovat právě vám, a to jak v Courchevelu, tak i v ostatních francouzských zimních střediscích.

chalet courchevel shutterstock_388378576

 

Shemshak Lodge

Luxusní 3patrová chata Shemshak Lodge, v jejíchž 5 ložnicích se ubytuje dohromady 8 dospělých a 5 dětí, leží nedaleko centra Courchevelu a nabízí snadné ski-in ski-out. Uvnitř naleznete malé lázně – bazén, jacuzzi, hammam, saunu i posilovnu. Do centra můžete dojít pohodlně pěšky či využít služeb vlastního řidiče.

Shemshak Lodge Courchevel chalet

 

Chalet Owens

Chalet Owens je o poznání větší a skýtá 6 ložnic, ve kterých se ubytuje celkem 12 dospělých. Charakterem bude vyhovovat spíše skupinám přátel, kteří se chtějí bavit a své ratolesti zanechají doma. I zde naleznete malé lázně, velkou obývací místnost s krbem, kuchyň, ale také například pokoj pro služebnictvo či ochranku.

Chalet Owens Courchevel

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Top horské hotely v Evropě pro rodiny

Top horské hotely v Evropě pro rodiny

Podívejte se na několik hotelů, které nejsou daleko a mají perfektní zázemí pro celou rodinu.

Objevte více
Švýcarsko v zimě

Švýcarsko v zimě

V zimě je Švýcarsko rájem lyžařů. Upravené sjezdovky, čerstvý prašan a krásná zimní střediska, která poskytují hodiny zábavy.

Objevte více
Francie v zimě

Francie v zimě

Hlavními trumfy zimní Francie jsou výjimečně rozsáhlé a rozmanité sjezdovky, propojenost skiareálů, velké množství ski-in ski-out resortů a vynikající gastronomie.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Rádi vám pomůžeme s výběrem ubytování a naplánujeme vše potřebné pro vaši cestu.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist