Lyžování v Courchevelu

Zážitky Aktivní odpočinek

O Courchevelu se říká, že je zde největší koncentrace luxusu na jednom místě. Lyžařský ráj Courchevel 1850 musí vyzkoušet asi každý lyžařský nadšenec, ale i úplný začátečník. Nachází se zde 150 km svahů všech úrovní, ty nejluxusnější hotely, značkové butiky a michelinské restaurace.

 

Courchevel shutterstock_656161267

 

Luxus na každém rohu

Vybrat si tu můžete některý z těch nejluxusnějších hotelů s bohatým wellness zázemím, pokud jste ale početnější skupina, je ideálním řešením pronajmutí chaletu. Nejenže můžete mít k dispozici vlastní personál, tak jako v hotelu, a to včetně vlastního šéfkuchaře, který vám připraví, na co budete mít zrovna chuť, ale hlavně si užijete místo, které bude patřit pouze vám. Atmosféra večerů u krbu s výhledem na hory vás jednoduše učaruje.

A když vás omrzí lyžování, můžete se vypravit na nákupy do butiků předních světových značek – Cartier, Chanel, Prada, Louis Vuitton… Naleznete zde všechny.

O Courchevelu

Courchevel leží v srdci střediska Les Trois Vallées – Tři údolí, které dále tvoří pohoří La Tania, Méribel a Mottaret. Dohromady můžete využít až 600 km vzájemně propojených sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušené lyžaře. Nejsnáze se do Courchevelu dostanete transferem z Lyonu a Ženevy, cesta trvá přibližně 2 hod. Na místě najdete velký počet ski-in ski-out hotelů.

Vedle lyžování se však můžete věnovat i jiným aktivitám. Hodně zábavy a trochu adrenalinu přinese jízda na sněžném skútru, krásný výhled pak nabídne let horkovzdušným balonem nebo paragliding. Při dobrých podmínkách si přijdou na své i milovníci prašanu a heliskiingu. Gurmáni nepohrdnou některou z restaurací, které se pyšní michelinskými hvězdami.

Courchevel shutterstock_86720404

 

Le K2 Palace

Le K2 Palace má ideální polohu nedaleko centra Courchevelu 1850. Jeho personál je velmi profesionální. Užijete si tu relaxaci v dobře vybaveném wellness centru, jehož součástí je i bazén a terasa s krásným výhledem na okolní horské masivy. Pokud se rozhodnete navštívit restauraci Le Kintessence, jež byla oceněna michelinskými hvězdami, doporučujeme vám včasnou rezervaci alespoň 1 až 2 dny před plánovanou návštěvou. Součástí hotelu je také 8 chat, které se nacházejí v jeho těsné blízkosti. Chalety jsou s hlavní chatou propojeny podzemním tunelem, takže ani nepoznáte, že přecházíte do jiné budovy. Rozhodně je doporučujeme – jsou velmi prostorné, skvěle vybavené a světlé.
Hotel Le K2

 

Le Cheval Blanc Courchevel

Do tohoto hotelu se každý rok vrací 80 % hostů, a to nejen proto, aby se vyfotili u velké sochy koně z fragmentů zrcadel, která se nachází před hlavní chatou. Le Cheval Blanc Courchevel je totiž jedním z 9 francouzských „palace“ hotelů, tedy těch, které spadají do nejluxusnější kategorie ubytování. Pyšní se elitním statusem a jde o vůbec první hotel pod značkou Cheval Blanc. Dohromady nabízí 36 suit, přičemž nejprostornější je 4ložnicové apartmá, které zabírá celé 4. patro. Jeho součástí jsou také 2 malé chaty, ty jsou ale pro náročné klienty příliš malé. K dispozici jsou tu rozlehlé lázně, jejichž součástí je také kosmetický salon, a prvotřídní Le Restaurant de Cheval Blanc Courchevel.

Le Cheval Blanc

 

Hotel de Charme les Airelles

Hotel de Charme les Airelles je stejně jako Le Cheval Blanc Courchevel „palace“ hotelem a také se nachází v prestižní oblasti Courchevelu – Jardin Alpine. Je perfektní pro rodiny s dětmi, v období okolo vánočních svátků zde panuje vskutku speciální atmosféra. Interiéry připomínají palác ve stylu horské chaty, vše tu mají dotažené do posledního detailu. Personál je oděn do tradičních krojů. S dětmi si tu budete připadat jako v pohádce.

Hotel de Charme les Airelles

 

Soukromé chalety pro náročné

Osobně jsme v Courchevelu navštívili mnoho nádherných chat, kde si rodina či parta přátel může užívat tepla rodinného krbu a dopřát si prvotřídní dovolenou či večírek. Rádi vám doporučíme tu, která bude vyhovovat právě vám, a to jak v Courchevelu, tak i v ostatních francouzských zimních střediscích.

chalet courchevel shutterstock_388378576

 

Shemshak Lodge

Luxusní 3patrová chata Shemshak Lodge, v jejíchž 5 ložnicích se ubytuje dohromady 8 dospělých a 5 dětí, leží nedaleko centra Courchevelu a nabízí snadné ski-in ski-out. Uvnitř naleznete malé lázně – bazén, jacuzzi, hammam, saunu i posilovnu. Do centra můžete dojít pohodlně pěšky či využít služeb vlastního řidiče.

Shemshak Lodge Courchevel chalet

 

Chalet Owens

Chalet Owens je o poznání větší a skýtá 6 ložnic, ve kterých se ubytuje celkem 12 dospělých. Charakterem bude vyhovovat spíše skupinám přátel, kteří se chtějí bavit a své ratolesti zanechají doma. I zde naleznete malé lázně, velkou obývací místnost s krbem, kuchyň, ale také například pokoj pro služebnictvo či ochranku.

Chalet Owens Courchevel

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Na týden kovbojem

Na týden kovbojem

V luxusním The Ranch at Rock Creek v americké Montaně z vás za okamžik udělají drsného kovboje, ale přitom se nebudete muset účastnit žádného nebezpečného duelu před hostincem.

Objevte více
Nejzajímavější golfová hřiště

Nejzajímavější golfová hřiště

Jsou hřiště, kam se dostanete jednou za život a nad jejich hrou budete dlouze váhat. Extrémní green fee, náročná cesta, ale zejména šílené podmínky přináší hned několik greenů po celém světě.

Objevte více
Na hory helikoptérou

Na hory helikoptérou

Vyzkoušejte cestování helikoptérou! Budete cestovat v klidu a bez zbytečného čekání a odbavování. Můžete odletět doslova z vlastní zahrady a čeká vás jedinečný zážitek.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Rádi vám pomůžeme s výběrem ubytování a naplánujeme vše potřebné pro vaši cestu.“

Kateřina Ulmanová

Ticketing Manager & Travel Designér