Saint James Paris, Francie – Paříž

Majestátní rezidence Relais & Châteaux

Zčásti zámek, zčásti rodinné sídlo, svědek renesance legendární adresy, architektonického skvostu ukrytého před zraky zvědavců v nejexkluzivnější pařížské čtvrti 16. století. Majestátní rezidence vznikla v roce 1892 jako sídlo Thiersovy nadace na místě první přistávací plochy pro balony v Paříži. Po více než 100 let podporovala vynikající mladé studenty tím, že jim poskytovala stipendia a pohodlné životní podmínky. V osmdesátých letech 20. století se budova stala domovem pařížského klubu Saint James, který navazuje na velkou tradici londýnských gentlemanských klubů a zůstává symbolem francouzského kulturního a intelektuálního života. Od roku 1991 je provozován jako hotel a klub a v roce 2011 se stal součástí asociace Relais & Châteaux.

O destinaci

Hlavnímu městu Francie Paříži dominuje Eiffelova věž, patří mezi evropská kulturní města a nachází se v ní velký počet michelinských restaurací. Paříž je také centrem módy a najdete v ní prodejny luxusních značek, a to hlavně na Avenue des Champs Elysées a v jejím okolí, na Rue Saint Honoré nebo Rue du Faubourg Saint Honoré. 

Saint James Paris se nachází v exkluzivním 16. obvodu elegantního Rive Droite, jen pár kroků od Vítězného oblouku a Trocadéra. Klidné útočiště s polohou ideální pro návštěvu Champs Elysées, Palais des Congrès, Musée d'Art Moderne a Fondation Louis Vuitton.

1032x554 Saint James Paris 1444221

 

Ubytování

Každý z 22 pokojů je jedinečný. Všechny mají mistrovskou směs ducha art deco a moderních detailů. Geometrické vzory koketují s květinami z 18. století, zatímco luxusní sametové textury se dokonale snoubí s versailleskými parkety nebo hlubokými koberci a starožitnými detaily, které jsou součástí čtyř barevných schémat.

1032x554 Saint James Paris 1475822

 

Restaurace

Nezapomenutelné emoce ožívají s výtvory šéfkuchaře Juliena Dumase. Zážitek sám o sobě si vychutnáte v gastronomické restauraci Bellefeuille, v knihovně-baru, pod půvabnou pergolou v zahradě nebo při romantické večeři na pokoji. Restaurace Bellefeuille nabízí aristokratickou vznešenost a svěží romantickou atmosféru, která se odráží v její výzdobě i jídelním lístku.

Atmosféra zimní zahrady stírá hranici mezi interiérem a exteriérem: jemně nakreslená panoramata, lišty, dřevěné obložení, černobílé obklady, dobový krb pod starobylým zrcadlem, v němž se odráží zeleň venkovní zahrady, vázy z keramiky Auduze osázené kentiem, pták nebo dva poletující kolem... Živé místo pro oběd s přáteli nebo romantickou večeři.

1032x554 Saint James Paris 1470043

 

Aktivity

Za monumentální vstupní branou vede na nádvoří široká staromódní štěrková cesta, která obtáčí sochařskou kašnu. Všude, kam se podíváte, vytváří okouzlující směs sofistikovanosti a bohémské fantazie poetickou atmosféru, privilegovaný okamžik, kdy se zastavil čas. Paříž je nádherná v každém ročním období. Stejně tak i zahrady svatého Jakuba, které díky mistrovství Xaviera de Chiraca vytvořily promenádu nabízející nesčetné množství barev a vůní po celý rok.

Kompletně přepracované lázně Guerlain Spa se nyní rozkládají na ploše 400 metrů čtverečních a nabízejí 3 krásné léčebné místnosti včetně jedné 2lůžkové, wellness zónu a fitness. Lázně nabízejí výjimečné procedury GUERLAIN. Tým kosmetických koučů kombinuje své odborné znalosti s předními produkty slavné francouzské značky a nabízí tak zážitky, které se vymykají běžnému standardu.

1032x554 Saint James Paris 1470031

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„V Paříži si nezapomeňte dopřát také soukromou prohlídku muzea Louvre, kterou vám rádi připravíme.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer