Proč se tam vydat

Indonésie je na naše poměry obrovská země. Na každém kroku můžete objevovat její dlouhou historii i bohatou přírodu. Krásná, divoká, avšak k cizincům zároveň velmi vřelá. Pojmout ji celou by vydalo na několik knih, z nichž každá by se zabývala jiným tématem. Rozhodně vás zde čeká luxusní dovolená, ať už se vydáte do vnitrozemí za nákupy, k pobřeží na pláž či se rozhodnete objevit mnohé přírodní a historické krásy. Během jednoho pobytu to však dozajista nestihnete.

Hlavní trumfy

  • Neuvěřitelně rozmanitá destinace s množstvím aktivit
  • Bohatá příroda s jedinečnou faunou i flórou
  • Nádherné pláže a místa k potápění
  • Mnoho historicky významných lokalit a památek
  • Velmi chutné a pestré jídlo

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/ojQbArbuN4E

Jeden den

Ráno vstanete, necháte si připravit tradiční indonéskou snídani a vyrazíte za dobrodružstvím, kterého je skutečně požehnaně. Můžete se vydat na túru do hor, za orangutany do hlubin džungle, za žraloky pod mořskou hladinu, objevovat prastaré chrámy, surfovat ve vlnách, nebo naopak jít jen tak do města na nákupy a v restauracích ochutnávat místní delikatesy. Ale také můžete ke své dovolené přistoupit úplně jinak, strávit ji meditací pod vedením jogínských mistrů a vyčistit si svoje čakry. A pak se ztratit ve víru nočního veselí.

Do přírody

Co se týká endemických druhů, patří indonéské přírodě druhé místo po Austrálii. Najdete tu obrovské množství rostlin a zvířat, které se nikde jinde nevyskytují, a více než 50 % indonéského území tvoří deštné pralesy. Země je mimo jiné i domovem největších žijících ještěrů na světě – varanů komodských. Žijí zde však také orangutani, několik druhů vodních želv či tygr sumaterský a nosorožec jávský. Najdete tu také celkem 51 národních parků, z nichž šest je součástí světového dědictví UNESCO. A k tomu bezpočet míst k potápění a šnorchlování.

Za historií

V Indonésii naleznete velké množství historických památek, mezi které patří ikonický buddhistický chrám Borobudur na Jávě nebo majestátní hinduistický chrám Prambanan. Dalšími náboženskými svatostánky jsou jedna z nejstarších indonéských mešit v Demaku nebo rozsáhlý komplex chrámů Pura Besakih ležící na Bali. A tím zdaleka nekončíme. Pokud bychom však měli vyjmenovat všechna historicky významná místa Indonésie, o ničem jiném bychom zde již nepsali. Ve zkratce můžeme říci, že pokud jsou vám výlety do minulosti po chuti, bude vás cesta do Indonésie rozhodně bavit.

S dětmi

Dovolenou s dětmi si v Indonésii dozajista užijete. Na ostrově Bali vás čeká pestrý výběr atrakcí, navíc si vaše děti určitě zamilují místní přírodu, plnou fauny, která je u nás k vidění pouze v zoologických zahradách. Čeká tu na vás i několik zábavních parků, akvárií, vodních světů a především luxusních plážových resortů, které vašim ratolestem poskytnou dostatek zábavy a podnětů po celou dobu luxusní dovolené.

Bali

Ostrov Bali je pro mnohé nejlepší dovolenkovou destinací na světě. Nádherné pláže, bujné tropické lesy, bohatý noční život, luxusní resorty a k tomu velké množství památek. Na Bali si zkrátka každý najde to své, ať už se touží potápět, povalovat se u přepychového hotelu či vystoupat na vrcholky sopek při výpravě za jedním z desítek tisíc chrámů a klášterů, které připomínají doby dávno minulé. A k tomu je tu obrovské množství zábavy pro celou rodinu. Bali je jednoduše perfektní místo pro dovolenou na míru.

Borneo

Ostrov Borneo patří třem různým zemím – Bruneji, Indonésii a Malajsii. Proto má také velmi pestré kulturní a historické pozadí, včetně velmi rozmanité místní gastronomie. Přidejte k tomu živoucí faunu v místních prastarých tropických džunglích a výsledkem bude výlet do dobrodružného, tajuplného a cizího světa, který vás však přivítá s otevřenou náručí. Borneo je místo, kde se naučíte poznávat rozdíly mezi hady a liánami či větvičkami a strašilkami. A po procházce s orangutany spočinete ve svém luxusním suitu a dopřejete si pořádný odpočinek.

Praktické informace

Indonésie je s více než 17 tisíci ostrovy největší ostrovní zemí na světě. Zároveň je také čtvrtou nejlidnatější zemí a má největší muslimskou populaci. Metropolitní území hlavního města Jakarty je druhé největší na světě. Místní podnebí je tropické, poměrně stálé a střídá se tu mokrá a suchá sezóna. Platí se indonéskou rupií a pro turistické pobyty do třiceti dnů nepotřebujete víza. Nepotřebujete prakticky žádná zvláštní očkování, rozhodně se však vyplatí mít s sebou repelent proti hmyzu.

Gastronomie

Indonéská kuchyně hraje velkým množstvím chutí, je hodně kořeněná a v mnoha případech také velmi pikantní. Zároveň je neuvěřitelně rozmanitá, protože každý ostrov a ostrůvek má svá specifika. Celkem byste napočítali přes 5 000 tradičních indonéských receptů. Rozhodně byste si neměli nechat ujít např. mleté kořeněné hovězí maso rendang, kombinaci rýže, krevet a kuřecího nasi goreng či masové špízy satay s arašídovým sosem. To jsou pokrmy, které se umístily na předních příčkách seznamu nejchutnějších jídel světa podle CNN.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Martin Adam

Martin Adam

travel consultant

+420 777 928 840 adam@exclusivetours.com
Michaela Pipek

Michaela Pipek

travel consultant

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište