Proč se tam vydat

Indonésie je na naše poměry obrovská země. Na každém kroku můžete objevovat její bohatou historii i krásnou přírodu. Rozhodně vás zde čeká luxusní dovolená, ať už se vydáte do vnitrozemí za nákupy, k pobřeží na pláž či se rozhodnete objevit její mnohé přírodní a historické krásy. Během jednoho pobytu to však určitě nestihnete.

Hlavní trumfy

  • Neuvěřitelně rozmanitá destinace s množstvím aktivit
  • Bohatá příroda s jedinečnou faunou i flórou
  • Nádherné pláže a místa k potápění
  • Mnoho historicky významných lokalit a památek
  • Velmi chutné a pestré jídlo

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/ojQbArbuN4E

Jeden den

Po tradiční indonéské snídani a se můžete vydat na túru a zdolat třeba majestátní horu Agung, nebo se podívat za orangutany do hlubin džungle. Nemůže samozřejmě ani chybět objevování prastarých chrámů. A pokud vás to přestane bavit na souši, vydejte se za surfovat ve vlnách, nebo naopak jít jen tak do města na nákupy a v restauracích ochutnávat místní delikatesy. Ale také můžete ke své dovolené přistoupit úplně jinak, strávit ji meditací pod vedením jogínských mistrů a vyčistit si své čakry. 

Do přírody

Co se týká endemických druhů, patří indonéské přírodě druhé místo po Austrálii. Najdete tu obrovské množství rostlin a zvířat, které se nikde jinde nevyskytují. Země je domovem mimo jiné největších žijících ještěrů na světě, varanů komodských. Žijí zde však také orangutani, několik druhů vodních želv či tygr sumaterský a nosorožec jávský.  Více než než 50 % indonéského území navíc tvoří deštné pralesy a najdete tu tak celkem 51 národních parků, z nichž šest je součástí světového dědictví UNESCO. 

Za historií

Pokud bychom měli vyjmenovat všechna historicky významná místa Indonésie, o ničem jiném bychom zde již nepsali. Mezi ty nejznámější určitě patří ikonický buddhistický chrám Borobudur na Jávě nebo majestátní hinduistický chrám Prambanan. Nezapomeňte ale také navštívit jednu z nejstarších indonéských mešit v Demaku nebo rozsáhlý komplex chrámů Pura Besakih ležící na Bali. 

S dětmi

Dovolenou s dětmi si v Indonésii dozajista užijete. Na ostrově Bali vás čeká pestrý výběr výletů. Velkým lákadlem je i místní příroda, plná zvířat, které znáte pouze ze zoologických zahrad. Na papoušky a další druhy tropických ptáků se můžete jít podívat do ptačí Bali Bird Park. Děti si pak užijí zejména rozhlehlý lanový park Tree Top. Kromě zajímavých tras to na všechny členy rodiny čekají i výzvy různých obtížností, například Tarzanův skok nebo pavoučí sítě. Vodní svět Waterbom zase ocení především milovníci tobogánů. Pro mladší děti je tam navíc připraven program Funtastic se skluzavkami a dalšími atrakcemi.  

 

 

Bali

Ostrov Bali je pro mnohé nejlepší dovolenkovou destinací na světě. Nádherné pláže, bujné tropické lesy, bohatý noční život, luxusní resorty a k tomu velké množství památek. Na Bali si zkrátka každý najde to své, ať už se touží potápět a povalovat se u bazénu přepychového hotelu nebo vystoupat na vrcholky sopek při výpravě za jedním z desítek tisíc chrámů a klášterů, které připomínají doby dávno minulé. K tomu je tu obrovské množství zábavy pro celou rodinu. 

Borneo

Ostrov Borneo patří třem různým zemím – Bruneji, Indonésii a Malajsii. Proto má také velmi pestré kulturní a historické pozadí, což se samozřejmě promítá i do místní gastronomie. Přidejte k tomu divoká zvířata v místních prastarých tropických džunglích a výsledkem bude výlet do dobrodružného, tajuplného světa, který vás však přivítá s otevřenou náručí. Borneo je místo, kde se naučíte poznávat rozdíly mezi hady a liánami či větvičkami a strašilkami. A po procházce s orangutany se natáhnete na postel ve svém luxusním suitu a dopřejete si pořádný odpočinek.

Praktické informace

Indonésie je s více než 17 tisíci ostrovy největší ostrovní zemí na světě. Zároveň je také čtvrtou nejlidnatější zemí a má největší muslimskou populaci. Metropolitní území hlavního města Jakarty je druhé největší na světě. Místní podnebí je tropické, poměrně stálé a střídá se tu děštivá a suchá období. Platí se indonéskou rupií a pro turistické pobyty do třiceti dnů nepotřebujete víza. Nepotřebujete prakticky ani žádná zvláštní očkování, rozhodně se však vyplatí mít s sebou repelent proti hmyzu.

Gastronomie

Indonéská kuchyně si hraje s velkým množstvím chutí. Je hodně kořeněná a v mnoha případech také velmi pikantní. Zároveň je neuvěřitelně rozmanitá, protože každý ostrov a ostrůvek má svá specifika. Celkem byste napočítali přes 5 000 tradičních indonéských receptů. Rozhodně si ale nesmíte nechat ujít například mleté kořeněné hovězí maso rendang, kombinaci rýže, krevet a kuřecího nasi goreng či masové špízy satay s arašídovým sosem. To jsou pokrmy, které se umístily na předních příčkách seznamu nejchutnějších jídel světa CNN.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.