Indonésie

Indonésie, neuvěřitelně rozmanitá země s nádhernými ostrovy

Indonésie je s více než 17 tisíci ostrovy největší ostrovní zemí na světě. Zároveň je také čtvrtou nejlidnatější zemí a má největší muslimskou populaci. Metropolitní území hlavního města Jakarty je druhé největší na světě. Místní podnebí je tropické, poměrně stálé a střídá se tu deštivá a suchá období.

Indonésie je na naše poměry obrovská země. Na každém kroku můžete objevovat její bohatou historii i krásnou přírodu. Rozhodně vás zde čeká luxusní dovolená, ať už se vydáte do vnitrozemí za nákupy, k pobřeží na pláž či se rozhodnete objevit její mnohé přírodní a historické krásy.

Mezi nejznámější historicky významná místa Indonésie určitě patří ikonický buddhistický chrám Borobudur na Jávě nebo majestátní hinduistický chrám Prambanan a také jedna z nejstarších indonéských mešit v Demaku nebo rozsáhlý komplex chrámů Pura Besakih ležící na Bali.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Co se týká endemických druhů, patří indonéské přírodě druhé místo po Austrálii. Najdete tu obrovské množství rostlin a zvířat, které se nikde jinde nevyskytují. Země je domovem mimo jiné největších žijících ještěrů na světě, varanů komodských. Žijí zde však také orangutani, několik druhů vodních želv či tygr sumaterský a nosorožec jávský. Více než než 50 % indonéského území navíc tvoří deštné pralesy a najdete tu celkem 51 národních parků, z nichž šest je součástí světového dědictví UNESCO.

1032x554_Indonésie_shutterstock_347553197

 

Gastronomie

Indonéská kuchyně si hraje s velkým množstvím chutí. Je hodně kořeněná a v mnoha případech také velmi pikantní. Zároveň je neuvěřitelně rozmanitá, protože každý ostrov a ostrůvek má svá specifika. Celkem byste napočítali přes 5000 tradičních indonéských receptů. Rozhodně si ale nesmíte nechat ujít například mleté kořeněné hovězí maso rendang, kombinaci rýže, krevet a kuřecího nasi goreng či masové špízy satay s arašídovým sosem. To jsou pokrmy, které se umístily na předních příčkách seznamu nejchutnějších jídel světa CNN.

1032x554_Indonésie_shutterstock_740687398

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Dovolená v této exotické destinaci uspokojí i ty nejnáročnější dobrodruhy. Myslete ve velkém a vydejte se na své další dobrodružství s námi.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer