Indonésie

Indonésie, neuvěřitelně rozmanitá země s nádhernými ostrovy

Indonésie je s více než 17 tisíci ostrovy největší ostrovní zemí na světě. Zároveň je také čtvrtou nejlidnatější zemí a má největší muslimskou populaci. Metropolitní území hlavního města Jakarty je druhé největší na světě. Místní podnebí je tropické, poměrně stálé a střídá se tu deštivá a suchá období.

Indonésie je na naše poměry obrovská země. Na každém kroku můžete objevovat její bohatou historii i krásnou přírodu. Rozhodně vás zde čeká luxusní dovolená, ať už se vydáte do vnitrozemí za nákupy, k pobřeží na pláž či se rozhodnete objevit její mnohé přírodní a historické krásy.

Mezi nejznámější historicky významná místa Indonésie určitě patří ikonický buddhistický chrám Borobudur na Jávě nebo majestátní hinduistický chrám Prambanan a také jedna z nejstarších indonéských mešit v Demaku nebo rozsáhlý komplex chrámů Pura Besakih ležící na Bali.

Indonésie, stejně jako Francouzská Polynésie, Řecko, PortugalskoŠpanělsko, Maledivy, SeychelyMauricius a Dubaj, patří mezi nejvyhledávanější cíle vašich luxusních dovolených.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Co se týká endemických druhů, patří indonéské přírodě druhé místo po Austrálii. Najdete tu obrovské množství rostlin a zvířat, které se nikde jinde nevyskytují. Země je domovem mimo jiné největších žijících ještěrů na světě, varanů komodských. Žijí zde však také orangutani, několik druhů vodních želv či tygr sumaterský a nosorožec jávský. Více než než 50 % indonéského území navíc tvoří deštné pralesy a najdete tu celkem 51 národních parků, z nichž šest je součástí světového dědictví UNESCO.

1032x554_Indonésie_shutterstock_347553197

 

Gastronomie

Indonéská kuchyně si hraje s velkým množstvím chutí. Je hodně kořeněná a v mnoha případech také velmi pikantní. Zároveň je neuvěřitelně rozmanitá, protože každý ostrov a ostrůvek má svá specifika. Celkem byste napočítali přes 5000 tradičních indonéských receptů. Rozhodně si ale nesmíte nechat ujít například mleté kořeněné hovězí maso rendang, kombinaci rýže, krevet a kuřecího nasi goreng či masové špízy satay s arašídovým sosem. To jsou pokrmy, které se umístily na předních příčkách seznamu nejchutnějších jídel světa CNN.

1032x554_Indonésie_shutterstock_740687398

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Dovolená v této exotické destinaci uspokojí i ty nejnáročnější dobrodruhy. Myslete ve velkém a vydejte se na své další dobrodružství s námi.“