Kristýna Kopečková

„Chcete odjet někam, kde budete jen vy a váš protějšek nebo kam se vejdete s celou rodinou a nikdo vás nebude rušit? Zároveň ale nechcete přijít o vymoženosti civilizace a prvotřídní služby? Resortové vily nabízejí to ideální z obou světů."

Kristýna Kopečková, travel designer

 

Ostrov jen pro vás na Seychelách

Vaše stopy budou jediným důkazem lidské přítomnosti na rozlehlých, nedotčených plážích resortu North Island na Seychelách, který má na soukromém ostrově pouhých 11 vil. Nejluxusnější z nich, Villa North Island, je zosobněním intimity, kterou si nejvíce užijí páry. Jejích 750 m² vás překvapí skrytým vchodem přes most, vodopádem dřevěných schodů klesajícím k soukromé pláži a obrovskou mramorovou vanou ideální pro společné koupele s dokonalým výhledem na východ slunce.

Ultramoderní design budoucnosti v Thajsku

Jakmile si zujete boty a vstoupíte do Iniala penthouse na ostrově Phuket, ucítíte, jak vám podlaha roztává pod nohama. Speciální paměťová pěna v koberci evokuje pocit chůze po písku. Kuchyň jen čeká na vašeho osobního šéfkuchaře. Na terase o rozloze 250 m² si vychutnáte slunce a výhled na Andamanské moře či stolování pod hvězdami. Velkolepá koupelna má sprchu navrženou ve stylu Tardis. Pohodlné postele z tzv. bílé kůže se spouštějí ze stropu a doslova vás ukolébají ke spánku.

Autentická Sardinie v absolutním soukromí

Živoucí tyrkysové moře a bílé pláže jsou tím prvním, co vás přivítá v resortu Pitrizza na sardinském pobřeží Costa Smeralda. Pro hosty, kteří hledají absolutní soukromí, nabízí resort sedm dvou- a tříložnicových autentických vil. V každé z nich si užijete nádherné výhledy na moře, vlastní vyhřívaný bazén na terase i soukromou zahradu. Vnitřek vil zdobí perlově bílá mramorová podlaha typická pro Sardinii a luxusní vybavení z přírodních materiálů. 

 

Luxusní útočiště na kalifornském pobřeží

Na jednom z útesů rozeklaného kalifornského pobřeží Big Sur objevíte luxusní útočiště jménem Post Ranch Inn. Kromě klasických pokojů resort nabízí i dvě krásné soukromé vily — jednoložnicový Post House a dvouložnicový South Coast House. Díky přírodním materiálům jako dřevo či kámen, ekologickým technologiím a dechberoucím výhledům na Pacifik nádherně splynete s duchem přírody a zároveň si užijete komfort moderního života.

Výprava do srdce divoké Afriky

Sofistikovaný safari lodge v jedné z nejznámějších rezervací Singita Serengeti House vás ohromí moderním luxusem uprostřed africké divočiny. Serengeti House ubytuje maximálně osm lidí ve čtyřech suitech a je tak ideální pro dovolenou s rodinou nebo přáteli. Společně si zde užijete nejen neuvěřitelné zážitky v přírodě při pozorování divokých lvů, žiraf nebo slonů, ale i přepychové vybavení: posilovnu v sousedství rozlehlé terasy, zbrusu nové spa, tenisový pavilon nebo media místnost.

Arabská pohádka u Abú Dhabí

Poušť nemusí být jen nehostinným místem. V resortu Anantara u Abú Dhabí se můžete nechat unést rozlehlostí písečných dun a úrovní luxusu v Royal Pavilion Pool Villa. Odpočívejte a stolujte uvnitř nebo venku v opulentním útočišti plném arabského dekoru a místního, ručně vyráběného nábytku. Horké, slunné dny strávíte v osvěžujícím bazénu nebo lenošením ve stínu altánu. Kdykoliv můžete zavolat svého butlera a nechat si servírovat večeři dle vašich přání přímo pod hvězdami.

Osvěžení těla i duše na Bali

Přírodní krásy, pohostinnost a tradiční umění Bali se prolínají celým resortem Ritz-Carlton v Ubudu. Neustálým telefonátům, e-mailům a hlavně stresu se snadno ztratíte v nejlepší vile resortu, Mandapa. Nabízí neuvěřitelných 2000 m² luxusu: tři ložnice, vnitřní i venkovní obývací pokoj a jídelnu, venkovní sprchový kout a bazén o velikosti 172 m². To vše s nádherným výhledem na řeku Ayung a 24hodinovým servisem osobního butlera. 

Život pod vodou na Maledivách

Také jste si vždy představovali, jak by vypadal život pod vodou? Na maledivském ostrově Rangali v resortu Conrad najdete podmořskou vilu Muraka neboli korál. Celá vila je stejně jako samotný korál pastvou pro oči a zároveň harmonicky splývá s přírodou. Z prvního patra, kde obývací pokoj, jídelna i ložnice tvoří jeden velký, přepychový prostor, sejdete na samotné dno Indického oceánu. Z koupelny můžete sledovat pestrý život okolního atolu a v ložnici se necháte ukolébat ke spánku vlnícím se oceánem.

Hana Rieplová , travel consultant

Hana Rieplová

travel consultant