Vydejte se s námi na nejkrásnější ostrovy naší planety, zapomenout na každodenní shon a stres

Načerpejte energii na místech, kde se dny měří podle šířky úsměvu a čas se řídí podle přílivu a odlivu. Hoďte starosti za hlavu a užijte si ničím nerušenou relaxaci na nekonečných plážích. Už se tam vidíte? Teď stačí si jen nechat naplánovat dovolenou na míru od našich travel designerů... 

Seychely: North Island

Úspěšní lidé dobře vědí, proč jezdí na Seychely a proč právě na North Island. Chcete prožít dovolenou jako Robinson Crusoe v tropickém ráji? Tento soukromý ostrov je správnou volbou. Přírodní rezervace nedotčených rostlin a živočichů nabízí jedenáct božských vil u pláže Anse d’Est. Kvality ostrova už ocenili Bill Gates, Richard Branson nebo Madonna, líbánky tady trávili princ William a vévodkyně z Cambridge. Jestliže je luxus záležitostí kontextu – tedy aby správné věci byly na správném místě – a charakteru, pak North Island je dokonalým vzorem.

Načítám

Maledivy: Velaa Private Island

Velaa Private Island je malým rájem, který na atolu Noonu nechal postavit český podnikatel Jiří Šmejc. Ve spolupráci s architektem Petrem Kolářem se mu podařilo vybudovat resort, který se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími na světě. Hosté si dnes mohou vybírat z padesátky vil s bazénem, většina z nich přitom stojí přímo nad mořem. Dominantou atolu je vyhlídková věž s restaurací a vinným sklepem. Během pobytu můžete relaxovat v lázních, využít golfové hřiště, squashový a tenisový kurt anebo horolezeckou stěnu. Vyzkoušet můžete také nejrůznější vodní sporty, objevovat okolí z paluby luxusní jachty, sledovat delfíny nebo zkoumat bohatý život pod mořskou hladinou v malé ponorce. 

Načítám

Bahamské ostrovy: Musha Cay

Hvězdný ostrov s hvězdným majitelem. Iluzionista David Copperfield vybudoval v odlehlé části Karibiku unikátní resort přesně podle svých představ. A není to žádný trik. Na Musha Cay je pět prostorných vil, v nichž se může ubytovat až 24 hostů, a každá má soukromou pláž. Prim hraje vila umístěná na nejvyšším místě ostrova s překrásným panoramatickým výhledem na moře a okolní neobydlené ostrovy. Na ostrov se dostanete letadlem z Nassau za pouhých 45 minut. Až si zde budete užívat svého soukromého ráje, nenechte si ujít piknik na pruhu bílého písku obklopeného vodami. Objevuje se jen při odlivu.

Načítám

Maledivy: Coco Prive Kuda Hithi Island

Dokonalé soukromí v úkrytu tropické krajiny plné palem a bílé písečné pláže obklopené tyrkysovými vodami – to je maledivský ráj Coco Prive. V pěti vilách a master suitě s výhledem na Indický oceán se může ubytovat maximálně 12 lidí. Na intimní ostrov se pohodlně dostanete za 10 minut hydroplánem z letiště Malé anebo se sem můžete plavit luxusní jachtou. Pak už bude snový ostrov jen váš. Dbají tady na každý detail (např. po každém pobytu jsou vily znovu vymalovány) a veškeré přístroje se ovládají přes iPad. K dispozici vám navíc bude zástup osobních butlerů, kuchařů nebo sommelierů. Vlny oceánu můžete střídat s osvěžením v bazénu, který obepíná skoro celou pláž, a k večeru doporučujeme vyrazit na pozorování želv, pro něž je Coco Privé také oblíbenou destinací.

Načítám

Francouzská Polynésie: ostrov Brando

„Pastelově modrá, noční modrá, tyrkysová, nebeská, safírová, ultramarínová, zelenomodrá, ocelová, světle modrá, enziánová…,“ lovil slavný herec Marlon Brando v paměti ta správná slova, jimiž by popsal odstíny barev kouzelné laguny v centru svého ostrova. Ekologický resort nazvaný jednoduše The Brando je oblíbenou destinací hollywoodských celebrit. Vanilkovou pláž lemuje 35 vil schovaných mezi palmovými listy – každá má bazén, venkovní vanu a vlastní terasu. O maximální pohodlí se stará 200 zaměstnanců. Jídelníček pak sestavuje hrdý majitel tří michelinských hvězd Guy Martin. Nejen všemožné odstíny modré dělají z ostrova Brando, ležícího 30 kilometrů severně od Tahiti, klenot 21. století.

Načítám

Fidži: Laucala Island

Půvabný ostrov Laucala na Fidži v Oceánii je nejluxusnější destinací v tomto vzdáleném koutu světa. Ostrov kdysi koupil nakladatel Malcolm Forbes, dnes je jeho vlastníkem Dietrich Mateschitz, tvůrce nápojové značky Red Bull. Majitel týmu formule 1 sem přenesl svou vášeň pro sport. Od Davida McLay Kidda si nechal postavit 18jamkové golfové hřiště i největší bazén v jižním Tichomoří. Hostům je k dispozici také flotila 14 lodí – od moderní jachty po klasický kajak. Na Laucala se jezdí hlavně za aktivitami, ale ani komfort ubytování nezůstává pozadu: každá z 25 vil má svůj vlastní bazén a o vaše pohodlí se starají tři stovky zaměstnanců.

Načítám

Britské panenské ostrovy: Necker Island

Z padesátky britských ostrovů v Karibiku je bezesporu tím nejkrásnějším a nejpůvabnějším Necker Island. Jeho hrdým majitelem je multimiliardář Richard Branson, který na svém ostrovním ráji rozhodně nešetřil. Sám říká, že ostrov koupil, aby tím ohromil svou budoucí manželku. Podařilo se. Ale stejně tak budete ohromeni i vy – Necker Island je skvělým místem k odpočinku i pořádání opulentních večírků, kde vám budou společnost dělat plameňáci, lemuři a želvy. A když se vám zachce, můžete se projet v miniponorce nebo se nalodit na Bransonovu jachtu Necker Belle. Co se týká soukromí, to je trvale zajištěno – na ostrov se vejde jen 34 hostů.

Načítám

Indonésie: Pulau Joyo

Jižní část Jihočínského moře je poseta ostrůvky s neobydlenou divočinou. Mezi nimi vyniká Pulau Joyo, oblíbená destinace úspěšných byznysmenů ze Singapuru, kteří tady hledají klid a novou energii. Ostrov koupil lodní magnát Antony Marden původně jako rekreační místo pro svou rodinu, ale v roce 2011 otevřel dveře všem zájemcům. Mohou se ubytovat v šesti domech zařízených převážně v indonéském stylu a plných místních starožitností. Šéfkuchař je specialistou na místní kuchyni a vyhlášené je jeho indonéské rybí kari. A jak ostrov sám sebe charakterizuje? Menší než blízký Nikoi, méně okázalý než Batu Batu, hezčí než Pangkil a autentičtější než vodní vily na Maledivách.

Načítám

Belize: Cayo Espanto

Soukromý ostrov Cayo Espanto, hustě pokrytý kokosovými palmami, je romantickým úkrytem před rušným světem. Ostatně i proto je oblíbenou destinací pro svatební obřady. A říká se, že tu mají vůbec nejlepší kuchyni v regionu. Cayo Espanto vás dostane svou neotřelostí a intimitou. Sedm prostorných, pohodlných, ale jednoduchých vil je umístěno tak, že na sebe hosté nevidí. Nejlepší vila stojí přímo nad vodou v absolutním soukromí. Objevte ukrytý ráj v Karibiku, který je přitom jen dvě hodiny letu z Floridy.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat