Španělsko

Španělsko je zemí nejen krásných písečných pláží a živoucích měst plných kultury a umění

Živá, energií nabitá země s překrásnou přírodou, výtečným jídlem a písečnými plážemi. Zdejší města vás oslní architekturou i nočním životem a pohoří zase svým majestátem. Španělsko si skvěle si vychutnáte ve velkých nadmořských výškách na lyžích, ale i na plážovém lehátku při šumění vln a se sklenkou sangrie v ruce.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Španělsko se pyšní patnácti národními parky, které se rozkládají od jeho východní hranice až po Kanárské ostrovy. Najdete v nich takřka všechno – hory, jezera, lesy, pusté pláně i dřímající vulkány. Tím nejznámějším a zároveň i největším je Sierra Nevada, v němž naleznete nejvyšší vrcholky Iberského pohoří. Zároveň je Španělsko zemí s největším počtem ornitologicky významných lokalit a můžete zde sledovat hnízdící mořské ptactvo a třeba i největší kolonii supů černých na světě.

1032x554_shutterstock_405967942

 

Gastronomie

Rajčata, olivy a olivový olej, sušená šunka, čerstvá zelenina a plody moře. Tak by se jednoduše dala shrnout španělská kuchyně. Španělsko je však proslulé svými tapas a také zde naleznete velké množství luxusních michelinských restaurací. Rozhodně byste neměli vynechat tradiční španělský dezert churros, vytvořený ze smaženého těsta a podávaný s rozpuštěnou čokoládou či vynikající paellu, rýžový pokrm s mořskými plody připravovaný ve velkých, charakteristických pánvích.

1032x554_shutterstock_608984756

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Španělsko vychází vstříc všem. Těm, kteří chtějí svůj volný čas trávit odpočinkem mimo civilizaci, aby se nadechli čerstvého vzduchu na vrcholcích hor, i těm, kteří si svoji dovolenou snů představují strávenou u bazénu či na pláži některého z luxusních resortů.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist