Jaké je Španělsko ?

Živá, energií nabitá země s překrásnou přírodou, výtečným jídlem a písečnými plážemi. Zdejší města vás oslní architekturou i nočním životem a pohoří zase svým majestátem. Skvěle si jej vychutnáte ve velkých nadmořských výškách na lyžích, ale i na plážovém lehátku při šumění vln a se sklenkou sangrie v ruce.

Hlavní trumfy Španělska

  • Pestré množství aktivit a rozmanitá příroda
  • Živoucí města plná kultury a umění
  • Krásné písečné pláže
  • Je to takřka za rohem
  • Výtečné a pestré jídlo

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/lTB-izxRuNY

Jeden den

Španělsko poskytuje nepřebernou škálu možností, jak den začít i jak ho skončit. Odstartujte třeba bohatou snídaní přímo na pláži, pokračujte obědem v luxusní restauraci v centru města, odpoledne si vyhraďte na prohlídku památek a k večeru zavítejte do baru, kde na vás dýchne ta pravá španělská atmosféra. Španělsko však vyjde vstříc i těm, kteří chtějí svůj volný čas trávit odpočinkem mimo civilizaci, aby se nadechli čerstvého vzduchu na vrcholcích hor.

S dětmi

Nejlepší dovolená s dětmi vás čeká na jihu Španělska, u pobřeží Středozemního moře. Naprostá většina místních hotelů a plážových resortů totiž poskytuje dětským návštěvníkům pestrou škálu aktivit, množství vodních sportů a bezpečné pláže s příjemně teplou vodou. Můžete však s dětmi vyrazit i na výlet na kole. Čeká vás také spousta zábavních parků včetně Dinópolis, PortAventury či zoologické zahrady Zoo Aquarium de Madrid.

Za přírodou

Španělsko se pyšní patnácti národními parky, které se rozkládají od jeho východní hranice až po Kanárské ostrovy. Najdete v nich takřka všechno – hory, jezera, lesy, pusté pláně i dřímající vulkány. Tím nejznámějším a zároveň i největším je Sierra Nevada, v němž naleznete nejvyšší vrcholky Iberského pohoří. Zároveň je Španělsko zemí s největším počtem ornitologicky významných lokalit a můžete zde sledovat hnízdící mořské ptactvo a třeba i největší kolonii supů černých na světě.

Aktivní dovolená

Španělsko doslova vyzývá k tomu, abyste jej procestovali křížem krážem. Počínaje jeho zasněženými vrcholky a mnoha národními parky a konče majestátními městy. Ať už se rozhodnete vyrazit na kole či pěšky, je zde neustále co objevovat. Pro fotbalové nadšence je doslova povinností navštívit ikonický barcelonský stadion Camp Nou. Oblíbenou adrenalinovou kratochvílí je pak sjíždění divokých řek na raftech a kajacích, jelikož jsou pro to zde vůbec nejlepší podmínky v Evropě. A to jak pro úplné začátečníky, tak i vlnami prověřené veterány.

Tenerife

Největší a nejlidnatější z Kanárských ostrovů každý rok hostí zhruba pět milionů turistů, což z něj dělá jednu z nejvýznamnějších turistických destinací Španělska. Díky svému počasí je také známý jako „ostrov věčného jara“. Přes svou vcelku malou rozlohu je domovem velmi rozmanité fauny a flóry a tyčí se nad ním třetí nejvyšší sopka světa. Zároveň je takřka polovina jeho území chráněnou krajinou a v případě pohoří Macizo de Anaga i místem s největším počtem endemických druhů v Evropě. K tomu vás zde čekají golfová hřiště, zábavní parky, nákupní centra a samozřejmě i krásné pláže.

Gran Canaria

Třetí největší Kanárský ostrov je kvůli obrovské rozmanitosti klimatu i krajiny známý také jako „miniaturní kontinent“. Najdete tu 32 chráněných krajinných oblastí a mnoho míst k potápění, mezi kterými vyčnívá pláž Las Canteras, ale také luxusní pobřežní resorty s vynikajícím servisem a bohatou nabídkou aktivit. A pokud by vám byl samotný ostrov málo, nic vám nebrání vyplout jachtou do vod Atlantického oceánu a třeba si zarybařit.

Mallorca

Největší z Baleárských ostrovů leží ve Středozemním moři a patří mezi nejoblíbenější evropské dovolenkové destinace. Důvod? Zdejší překrásné, až pohádkové pobřeží a luxusní plážové resorty. Středomořská kuchyně, nádherná krajina a nekonečná hvězdná obloha přijdou na mysl hned poté. Přidejte k tomu bujarý noční život a vězte, že na Mallorce si přijde na své každý. Rodiny s dětmi, páry toužící po romantické dovolené i parta přátel, která si chce užívat ve velkém stylu. Doporučujeme půjčit si auto a projet pohoří Serra de Tramutana, jehož panoramata vám vyrazí dech. A rozhodně si tu také zahrajte golf.

Praktické informace

Španělsko je čtvrtou největší zemí Evropské unie. Tudíž se zde platí eurem a pro návštěvu vám stačí platný občanský průkaz. Najdete tu mnoho národních parků, středomořské podnebí a města kypící životem, ať už jde o metropoli Madrid, přímořskou katalánskou Barcelonu či flamengem prodchnutou Sevillu. Na jihu země vás čeká teplejší počasí, na severu a na horách je tomu naopak, obecně však platí, že nejlepší čas pro dovolenou je od června do září, kdy nejméně prší a nejvíce svítí sluníčko.

Gastronomie

Rajčata, olivy a olivový olej, sušená šunka, čerstvá zelenina a plody moře. Tak by se jednoduše dala shrnout španělská kuchyně. Španělsko je však proslulé svými tapas a také zde naleznete velké množství luxusních michelinských restaurací. Rozhodně byste neměli vynechat tradiční španělský desert churros, vytvářený ze smaženého těsta a podávaný s rozpuštěnou čokoládou, či vynikající paellu, rýžový pokrm s mořskými plody, připravovaný ve velkých, charakteristických pánvích.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.