Chorvatsko

Exkluzivní dovolená letadlem jen za hodinu a půl

Chorvatsko je od ČR vzdálené letadlem pouhou hodinu a půl a autem okolo 10 hodin cesty. Hlavní letiště se nacházejí v Záhřebu, Splitu a Dubrovníku a mezi ostrovy se dopravíte trajektem. V této malé středomořské zemi s více než 1000 ostrovy můžete zažít opravdu exkluzivní dovolenou u křišťálově čistého moře. V privátních vilách si můžete dopřát absolutní soukromí a pětihvězdičkový luxus, a to s komfortem, na který jste zvyklí.

Vybrané hotely


 

Příroda

Chorvatská příroda dokáže okouzlit svou krásou a rozmanitostí. Nejznámějším cílem milovníků přírody je národní park Plitvická jezera, zapsaný na seznamu přírodního světového dědictví UNESCO. Najdete tu ale mnoho a mnoho dalších pokladů přírody, od břehů ostrovů Jižní Dalmácie, které se koupou v jemném slunci Jadranského moře, přes vrchol Dinara, nejvyššího hory v zemi, a bažiny plné divoké zvěře v Posavině až po bohatství středomořských lesů v Mljet.

1032x554_Chorvatsko_shutterstock_266538056

 

Gastronomie

Každý region Chorvatska má svou vlastní kulinářskou duši. V masových a zeleninových pokrmech a dezertech vnitrozemí se mísí vlivy původní slovanské kuchyně s těmi maďarskými, vídeňskými a tureckými. U moře zase vládne svěží závan řeckých, římských a ilyrských středomořských chutí v rybích lahůdkách a vínech z pobřeží.

1032x554_Chorvatsko_shutterstock_18215896

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Jak by mohl vypadat váš den v Chorvatsku? Probudíte se v luxusní privátní vile. Váš šéfkuchař vám připraví vynikající snídani, nebo oběd, z místních delikates a odpoledne už se koupete v Jaderském moři a procházíte se po dlážděných uličkách malebných, historických městeček. Až se setmí, dopřejete si romantický večer u krbu s knihou a skleničkou v ruce, masáž od osobní masérky nebo koupel ve vířivce či bazénu pod hvězdami.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader