Když se řekne Cunard, vybaví se mi honosné interiéry inspirované legendárním Titanikem, špičkový servis a pestrý program. Ať už se budete plavit s kteroukoliv lodí této společnosti, čeká vás nezapomenutelný zážitek.

  

Britsko-americká společnost patří v zaoceánské dopravě mezi legendy a v roce 2018 oslavila 177. výročí založení. Její flotila čítá tři velké lodě, všechny pojmenované podle velkých britských panovnic – Queen Elizabeth, Queen Victorie a Queen Mary 2.  

Svou kultovní barevnou kombinací černé, modré a červené jsou od ostatních luxusních lodí snadno rozpoznatelné a v každém přístavu přitahují pozornost mnoha nadšenců, kteří si pohled na tyto perly britské zaoceánské dopravy nechtějí nechat ujít.

Načítám

Typy plaveb Cunardu

 

Cunard nabízí nepřeberné množství typů plaveb a tras. Všechny tři lodě kotví v britském Southamptonu, jehož přístav je jim domovem. Z něj se pak vydávají do nejrůznějších zákoutí světa. Hosté si mohou vybírat i z tak krátkých plaveb, jako je ta čtyřdenní do Hamburku. Legendární je však sedmidenní plavba přes Atlantik do New Yorku na palubě Queen Mary 2. Cunard také pořádá i tematické plavby, které se nesou v sofistikovaném duchu umění a módy, můžete si tak užít fashion week na moři nebo festival literatury.

Pro opravdu náročné cestovatele je připravena tříměsíční cesta kolem světa. Životní dobrodružství můžete zažít za svěží vůní moře, skvělého ubytování, pestrého programu a špičkového servisu

Vydat se můžete buď na celou, nebo je tu také možnost vybrat pouze určitou část plavby.

Načítám

Pobyt na Cunardu

 

Ubytování na lodích Cunard se dělí do dvou základních kategorií. Britannia nabízí hostům suity pro jednoho i suity s balkónem. Pro ty nejnáročnější je ale určena kategorie Grill, konkrétně Queen Grill Suity a Princess Grill Suity.

Atmosféru Velké Británie si budete moci užít kdykoliv, ať už si zajdete na čaj o páté, který se podává v bílých rukavičkách, nebo zavítáte do restaurace ve stylu typického britského podniku, ve kterém nesmí chybět ani legendární fish & chips. 

Hosté se určitě nemusí bát, že by se při plavbě na těchto lodích nudili. Flotila Cunard je světoznámá svými bohatými programy, které zabaví nejen dospělé, ale také děti.

Aktivnější hosté určitě ocení kurzy tance, šermu nebo fitness, ti umělečtěji založení se zase mohou zúčastnit zajímavých aktivit spojených s uměním – od přednášek, přes kurzy až po diskuze.

O mladé hosty je také prvotřídně postaráno díky dětskému klubu, ve kterém jsou děti rozřazeni dle věku. Díky tomu je jim program ušit přímo na míru. Rodičům je samozřejmě také k dispozici chůva, která se o mladé pasažéry postará ve večerních hodinách.

Načítám

Galavečer na Cunardu

 

Jako na Titaniku se budete cítit díky formálnímu galavečeru, který se pořádá na všech trasách plaveb lodí Cunard. Slavnostní atmosféru podpoří formální dresscode – ženy jsou v ten večer oděné do večerních toalet, muži zase dodržují zásady black tie dresscodu.

Jakmile si vychutnáte výtečné vícechodové menu v luxusních restauracích, máte na výběr z několika možností, jak strávit tento jedinečný večer. Hosté se mohou zúčastnit některý z večírků, které se ten večer pořádají, navštívit představení souboru Royal Court Theatre nebo si zajít na ples, který se koná ve velkolepých prostorech těchto luxusních lodí.

Na žádném plese samozřejmě nemůže chybět ani skvělá hudba, svůj večer tak můžete zakončit tradičním waltzem. K dispozici jsou vám po celý večer také profesionální tanečníci.

Hana Rieplová , travel consultant

Hana Rieplová

travel consultant

Co vás také může zajímat