Cunard – britská tradice a elegance

Zážitky Dovolená na jachtě

Nechte se přenést do dob legendárního Titaniku a zažijte vytříbený luxus a tradici zaoceánských lodí.

1450x674 cunrad s Exclusive Tours rf19777-queen-elizabeth-queen-elizabeth_2

 

Honosné interiéry inspirované legendárním Titanikem, špičkový servis a pestrý program

Britsko-americká společnost patří v zaoceánské dopravě mezi legendy a v roce 2018 oslavila 177. výročí založení. Její flotila čítá 3 velké lodě, všechny pojmenované podle velkých britských panovnic – Queen Elizabeth, Queen Victorie a Queen Mary 2. Svou kultovní barevnou kombinací černé, modré a červené jsou od ostatních luxusních lodí snadno rozpoznatelné a v každém přístavu přitahují pozornost mnoha nadšenců, kteří si pohled na tyto perly britské zaoceánské dopravy nechtějí nechat ujít.

 

Typy plaveb Cunardu

Cunard nabízí nepřeberné množství typů plaveb a tras. Všechny 3 lodě kotví v britském Southamptonu, jehož přístav je jim domovem. Z něj se pak vydávají do nejrůznějších zákoutí světa. Hosté si mohou vybírat i z tak krátkých plaveb, jako je ta čtyřdenní do Hamburku. Legendární je však sedmidenní plavba přes Atlantik do New Yorku na palubě Queen Mary 2. Cunard také pořádá i tematické plavby, které se nesou v sofistikovaném duchu umění a módy, můžete si tak užít fashion week na moři nebo festival literatury.

Pro opravdu náročné cestovatele je připravena 3měsíční cesta kolem světa. Životní dobrodružství můžete zažít za svěží vůní moře, skvělého ubytování, pestrého programu a špičkového servisu

Vydat se můžete buď na celou, nebo je tu také možnost vybrat pouze určitou část plavby.

cunrad s Exclusive Tours cunard_nyc_brand_film_still_2

 

  

Pobyt na Cunardu

Ubytování na lodích Cunard se dělí do dvou základních kategorií. Britannia nabízí hostům suity pro jednoho i suity s balkónem. Pro ty nejnáročnější je ale určena kategorie Grill, konkrétně Queen Grill Suity a Princess Grill Suity.

Atmosféru Velké Británie si budete moci užít kdykoliv, ať už si zajdete na čaj o páté, který se podává v bílých rukavičkách, nebo zavítáte do restaurace ve stylu typického britského podniku, ve kterém nesmí chybět ani legendární fish & chips.

Hosté se určitě nemusí bát, že by se při plavbě na těchto lodích nudili. Flotila Cunard je světoznámá svými bohatými programy, které zabaví nejen dospělé, ale také děti.

Aktivnější hosté určitě ocení kurzy tance, šermu nebo fitness, ti umělečtěji založení se zase mohou zúčastnit zajímavých aktivit spojených s uměním – od přednášek, přes kurzy až po diskuze.

O mladé hosty je také prvotřídně postaráno díky dětskému klubu, ve kterém jsou děti rozřazeni dle věku. Díky tomu je jim program ušit přímo na míru. Rodičům je samozřejmě také k dispozici chůva, která se o mladé pasažéry postará ve večerních hodinách.

cunrad s Exclusive Tours Cunard qv-5190-q5-009_2

 

Galavečer na Cunardu

Jako na Titaniku se budete cítit díky formálnímu galavečeru, který se pořádá na všech trasách plaveb lodí Cunard. Slavnostní atmosféru podpoří formální dresscode – ženy jsou v ten večer oděné do večerních toalet, muži zase dodržují zásady black tie dresscodu.

Jakmile si vychutnáte výtečné vícechodové menu v luxusních restauracích, máte na výběr z několika možností, jak strávit tento jedinečný večer. Hosté se mohou zúčastnit některý z večírků, které se ten večer pořádají, navštívit představení souboru Royal Court Theatre nebo si zajít na ples, který se koná ve velkolepých prostorech těchto luxusních lodí.

Na žádném plese samozřejmě nemůže chybět ani skvělá hudba, svůj večer tak můžete zakončit tradičním waltzem. K dispozici jsou vám po celý večer také profesionální tanečníci.

cunrad s Exclusive Tours Cunard cunard_qm2_queensroomdance2

 

Tipy na další zážitky

Plavba za obzor všedních dní se Silversea

Plavba za obzor všedních dní se Silversea

Na výběr máte více než 900 destinací na všech 7 kontinentech včetně nejodlehlejších míst planety. Tedy více než u kterékoliv jiné plavební společnosti.

Objevte více
F1 – Velká cena Monaka 2023 z paluby luxusní jachty

F1 – Velká cena Monaka 2023 z paluby luxusní jachty

Užijte si zábavu a sledování Velké ceny Monaka Formule 1 z paluby luxusní superjachty zakotvené přímo u závodní dráhy se zajímavým doprovodným programem.

Objevte více
Poznejte Karibik z luxusní výletní lodi

Poznejte Karibik z luxusní výletní lodi

Užijte si opalování na Grenadinách, vydejte se na rafting do Dominikánské republiky, prozkoumejte deštné pralesy v Kostarice i mayské ruiny v Mexiku. Vše díky plovoucímu luxusnímu hotelu Silversea.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ať už se budete plavit s kteroukoliv lodí této společnosti, čeká vás nezapomenutelný zážitek.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer