Poznejte Karibik z paluby luxusní výletní lodi

Zážitky Dovolená na jachtě

Na palubě máte vše all inclusive, takže o vás bude perfektně postaráno. V žádném případě byste ale neměli na jednotlivých zastávkách vynechat ochutnávku tradiční karibské kuchyně.

1450x674_Silversea_ss6467_2

 

Jak za čtrnáct dní poznat exotické ostrovy

Stačí 10 až 14 dní a Karibik máte v kapse. Lodě mají pohostinnou atmosféru, ubytováni budete v prostorných apartmánech s vlastní terasou. Samozřejmostí je osobní butler, Wi-Fi, luxusní wellness i kulturní a společenský program během plavby. Jako inspiraci vám nabízíme ukázku těch nejpůvabnějších míst, která můžete během své cesty poznat.

Grand Cayman, Kajmanské ostrovy

Grand Cayman, největší z ostrovů Karibiku s fascinující historií mayské kultury býval kdysi útočištěm nejstrašlivějšího piráta Černovouse. Dnes je vyhledávaným místem milovníků vodních sportů, zámořské území Velké Británie je rovněž rájem potápěčů. V průzračných vodách s pestrobarevným podmořským životem i potopenými vraky si můžete pohladit rejnoka nebo plavat s delfíny. Pestrý je i život na pevnině – na živé kajmany sice dnes už nenarazíte, ale potkáte například vzácného leguána zeleného.

1032x554_Kajmanské ostrovy_shutterstock_78020143-1

 

Key West, Florida, USA

Nejjižnější bod Floridy, státu na jižním a východním pobřeží Spojených států amerických, je synonymem pro vydařenou dovolenou: dopřejte si fantastické počasí, nádherné pláže, bohatý podmořský život i bezstarostnou atmosféru. Není divu, že z Key Westu, odkud je to blíž do Havany než do Miami, se nikomu nechce domů. Nositel Nobelovy ceny za literaturu Ernest Hemingway tady napsal novelu Komu zvoní hrana. Spisovatel sem původně přijel na krátký pobyt a zůstal dvacet let. A co vy – dokážete odjet?

1032x554_USA_shutterstock_625171916

 

Samana, Dominikánská republika

Dramaticky krásný poloostrov Dominikánské republiky si stále uchovává své kouzlo nedotčeného ráje. Turisté se zatím této skryté perle vyhýbají, proto neváhejte. Samana je jako mikrokosmos celé Dominikánské republiky: narazíte tady na přepychové resorty i chudobu, výstavní silnice i prašné stezky, všude jsou ale milí lidé, z nichž vám v paměti nejvíce utkví prodavači zeleniny na ulicích. Užijete si také tropické pralesy a osamocené pláže, do kterých vstupují kokosové palmy a banánovníky.

1032x554_Dominikánská republika_shutterstock_139899424

 

Costa Maya, Mexiko

Oblast nedaleko hranic s Belize je proslulá archeologickými divy mayské civilizace a úchvatnou přírodou. Na východě se pyšní nádhernými plážemi a na západě panenským deštným pralesem. Pokud máte rádi potápění nebo šnorchlování, ocitnete se na ideálním místě. Costa Maya je totiž součástí druhého největšího útesu na světě a největšího korálového atolu v Mexiku. Podvodní dobrodružství zpestřuje několik vraků potopených lodí – některé jsou na mořském dně již stovky let.

1032x554_Mexiko_sshutterstock_124301893

 

Svatý Bartoloměj, Malé Antily

Tady hledají přes zimu útočiště slavní a bohatí. Ostrov je pod správou Francouzů a nabízí luxusní zážitky: od nakupování v buticích nejlepších značek po relaxaci na úžasných plážích s bílým a narůžovělým pískem u tyrkysově modrých vod. V ulicích na vás dýchne francouzský duch a šarm, stejně jako v prvotřídních restauracích. Svatý Bartoloměj je rájem gurmánů a milovníků luxusu. Navíc bez davů turistů. Právem je proto označován za perlu Karibiku.

1032x554_Svatý Bartoloměj_shutterstock_131217194

 

Svatý Martin, Malé Antily

Největším lákadlem vulkanického ostrova jsou nádherné pláže. Největší zajímavostí je fakt, že ostrovu vládnou dva suverénní národy. Francouzi a Nizozemci tady žili bok po boku stovky let, a když přecházíte z jedné země do druhé, neexistují žádné hraniční hlídky, žádní celníci. Nizozemská strana ostrova je ideální pro aktivní lidi, v té francouzské počítejte s puritánštějším prostředím. I přes evropskou vládu se na ostrově Svatý Martin podařilo zachovat karibskou atmosféru.

1032x554_Svatý Martin_shutterstock_57147142

 

Martinik, Malé Antily

Martinik sice leží 6817 km od Paříže, jeho duch a jazyk jsou ale rozhodně francouzské. Ostrov je totiž francouzským departmentem, a tak se i v Karibiku ocitnete na území Evropské unie. A na Martiniku, který je pokryt tropickými květinami a kde se stromy ohýbají pod tíhou plodů, jako jsou mango, papája, citrony a limety, je to znát. Hlavně v kuchyni, kde se mísí francouzské a kreolské vlivy. Čarokrásnou krajinu s deštným pralesem obklopují hory a lákají turisty stejně jako průzračné vody plné ryb a potopených pokladů.

1032x554_Martinik _shutterstock_198664346

 

Grenada, Malé Antily

Grenada je populární a voňavou zastávkou v Karibiku. Je ostrovem koření, kde si můžete přivonět k opojné čerstvé skořici, muškátovému oříšku, hřebíčku nebo kakau. Přes 33 km dlouhý a 19 km široký ostrov je pokrytý deštným pralesem, bílými písčitými plážemi ukrytými v zátokách i exotickými květinami. Hlavním městem je Sv. Jiří, který je považovaný za nejmalebnější město v celém Karibiku.

1032x554_Grenada_shutterstock_1657952818

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Scenic Luxury Cruises & Tours

Scenic Luxury Cruises & Tours

Plavte se po světových řekách a oceánech. Zažijte ultraluxusní plavbu se zvýšenou bezpečností a maximálním komfortem. Poznejte svět z palub luxusních lodí.

Objevte více
Dovolená na luxusní jachtě

Dovolená na luxusní jachtě

Pronájem jachty otevírá širokou škálu neuvěřitelných míst k objevování a objevovat destinace z paluby soukromé jachty můžete téměř kdekoliv na světě.

Objevte více
Cestujte po světě na palubách luxusních lodí

Cestujte po světě na palubách luxusních lodí

Zažijte vytříbený luxus a tradici zaoceánských lodí, vydejte poznat svět z palub luxusních lodí a nechte se dovézt na místa, kam byste se jinak nedostali.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Na jednotlivých zastávkách ochutnejte třeba dušené kůzlečí, jerk kuře či čerstvou papáju. Míchaný drink s vyhlášeným místním rumem si dejte určitě.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer