Krásný a naprosto originální ostrov s atmosférou, kterou nenajdete nikde jinde na světě

Díky svému historickému vývoji i politické současnosti vypadá Kuba jako podivuhodný skanzen, mixující koloniální minulost, revoluční nadšení, socialistickou zakonzervovanost i aktuální probuzení. Kuba vás okouzlí palmami stíněnými plážemi plnými hebkého písku, křišťálově čistým mořem, chutnou stravou plnou ovoce, plodů moře a zmrzliny, nádhernou přírodou s četnými rezervacemi a absencí nebezpečných zvířat, výjimečnou atmosférou, vynikajícím rumem a vyhlášenými kubánskými doutníky včetně kultury tabákových plantáží. Kuba se také pyšní celou řadou historických památek.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Krokodýli, hroznýši, delfíni, vzácné ryby a motýli, kolibříci, pestrobarevný trogon kubánský – to je jenom část fauny, se kterou se na ostrově při troše štěstí setkáte. Přestože hodně původních pralesů bylo vykáceno, dosud najdete řadu míst, kde příroda ještě nekapitulovala před náporem civilizace.

1032x554_Kuba_shutterstock_384354718 2

 

Gastronomie

Řekne-li se kubánská gastronomie, každý si hned představí rum. Během pobytu na ostrově ho musíte skutečně ochutnat – od jeho nejznámější značky Havana Club, přes v Santiagu de Cuba vyráběné Santiago až po koktejly jako Cuba Libre a mátové mojito.

Žízeň ovšem nejlépe uhasí pivo (Bucanero nebo Cristal), chladivá šťáva z cukrové třtiny guarapo či některý z mnoha přírodních džusů. Mimo zmrzlinu vás skvěle osvěží též vaječný pudink karamelového zbarvení Flan.

Chcete-li si na Kubě opravdu pochutnat, zajděte na plody moře, tenké řízečky chuletas, rýži s černými fazolemi congrí či uzenou kotletu lomo ahumado do některé z tradičních restaurací. 

1032x554_Kuba_shutterstock_607173416 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Byť kubánské hospodářství zdaleka nedosahuje běžné evropské úrovně, turisté zdejší obtíže příliš nepocítí. Právě naopak, zahraniční návštěvníci tady tvoří privilegovanou skupinu, o níž je velice dobře postaráno.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist