Antigua a Barbuda

1450x674 Antigua a Barbuda small shutterstock_366794306

Panenský ráj Karibiku

Tento panenský ráj se nachází v Malých Antilách, východní části Karibiku. Ostrovní stát je tvořen severně položeným ostrůvkem Barbuda a větším, na jihu ležícím ostrovem Antigua, kde se nachází většina luxusních resortů. Ostrov je oblíbený zejména mezi turisty z Británie a USA, jimž je místní kultura díky přetrvávajícímu koloniálnímu duchu velmi blízká.

Vedle relaxování na slunné pláži a šnorchlování se tu nabízí možnost objevovat krásy a historii ostrova. Výtečný způsob, jak poznat malé ostrůvky v okolí Antiguy a krásnou přírodu, je vyrazit na kajaku kolem mangrovů k ostrovu The Great Bird Island. Zde můžete obdivovat několik ohrožených druhů, které se vyskytují pouze na tomto ostrově. Dalším ze zajímavých tipů je let helikoptérou okolo vulkanického komplexu Soufriere Hills na nedalekém ostrově Montserrat.

 

Příroda

Stovky pláží Antiguy a Barbudy a rozmanitá a malebná krajina těchto ostrovů nabízí nespočet způsobů, jak si tu užít přírodu, ať už se budete chtít vydat do vnitrozemí na túru do nejnovější přírodní rezervace deštného pralesa Antiguy, nebo šnorchlovat u chráněných ostrůvků či pozorovat ptáky na Barbudě.

1032x554_Antigua a Barbuda_shutterstock_397155310 (1)

 

Gastronomie

Na kuchyni Antiguy a Barbudy má velký vliv mezinárodní gastronomie, ale i tak si ostrovy zachovávají svá domorodá jídla, nápoje a pochoutky, které stojí za ochutnání. Typickým jídlem je polévka z dušeného kozího masa – kozí voda, ochucená cibulí, paprikou, česnekem, tymiánem, hřebíčkem a feferonkou a ducana, sladký knedlík vyrobený ze strouhaných batátů, strouhaného kokosu, cukru, mouky a koření, který se vaří v banánových listech a běžně se jí s nakrájenou dušenou rybou. Místním nápojem je nealkoholické zázvorové pivo.

1032x554_Antigua a Barbuda_shutterstock_1862670358

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Objevíme pro vás cizí kultury, ochutnáme exotickou kuchyni, vyzkoušíme hotel, otestujeme kvalitu služeb a mnoho dalšího. Díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou od chvíle, kdy překročíte práh.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer