Tanzanie

Země pro každého dobrodruha

V Tanzanii můžete poznat africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale nemusíte odepřít cestovatelský luxus. Národní parky se tady od sebe diametrálně liší, a nabízí tak svým návštěvníkům různorodou atmosféru a zážitky. Tanzanii tvoří dva územní celky – Tanganika a ostrov Zanzibar, který je pokládán za perlu východní Afriky.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Tanzanii tvoří dva územní celky – Tanganika a ostrov Zanzibar, který láká cestovatele na své bělostné pláže omývané Indickým oceánem, pod jehož hladinou se skrývá bohatý podmořský život s korálovými útesy a pestrobarevnými rybkami. Na okraji Ngorongoro kráteru se před vámi otevře dechberoucí pohled na jedno z nejkrásnějších míst Tanzanie, místo s největší koncentrací volně žijících afrických zvířat. Kilimandžáro je nejvyšší osamoceně stojící horou světa a nejvyšší horou Afriky. Národní park Serengeti se nachází na hranicích Tanzanie a Keni a v Africe jde o jedno z nejrozsáhlejších a nejslavnějších chráněných území vůbec.

1032x554 Tanzanie shutterstock_257804815

 

Gastronomie

Tanzanská kuchyně je rozmanitá. Typy použitých přísad a způsoby přípravy se velmi liší region od regionu. Kořeněná jídla jsou tu běžná a nejtypičtějšími přísadami jsou zázvor, skořice, hřebíček a kokosové mléko. Základními potravinami jsou rýže a ugali, bochánek z mouky či směsi různých muk. Na pobřežích a ostrovech se určitě setkáte s dary moře.

1032x554 Tanzanie shutterstock_1034047432

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Tanzanie je naprosto unikátní záležitostí. Nejenže jde o jedno z nejdéle osídlených území na světě, ale každý dobrodruh si tu také díky její různorodosti přijde na své.“

Kristýna Kopečková

Senior Private Travel Designer / Product Manager