Trekking za úplňku na Kilimandžáru

Zážitky Dobrodružství

Trek na Kilimandžáro za svitu úplňku je něco, co byste si neměli nechat ujít. Proč?

1450x674 cover Trekking za úplňku na Kilimandžáru

 

Týdenní expedice se zkušenými horskými průvodci

Proč byste se měli na expedici Kilimandžáro vydat právě za úplňku? Výstup na Kilimandžáro za úplňku je totiž neskutečný zážitek. Měsíc osvětluje horu a vrhá na vyprahlou krajinu stříbrné světlo. Když horolezci stoupají po svazích, měsíční světlo se odráží od ledovců a vrhá na led třpytivou záři.

Kilimandžáro

Kilimandžáro, které se tyčí do výšky 5895 m, je nejen nejvyšším vrcholem Afriky, ale také nejvyšší horou světa, která není součástí žádného pohoří. Díky své majestátnosti si Kilimandžáro vysloužilo místo mezi prestižními „sedmi vrcholy“ - nejvyššími vrcholy jednotlivých kontinentů. Tato spící sopka, přezdívaná „střecha Afriky“, již není aktivní, ale pro mnoho horolezců je vysněnou výzvou. Hora Kilimandžáro se nachází v Tanzanii ve východní Africe v oblasti, která nese stejné jméno - Kilimandžáro. Horolezci obvykle přilétají na mezinárodní letiště Kilimandžáro (JRO).

1 Trekking za úplňku na Kilimandžáru

 

Kouzlo měsíčního svitu

Když osvětluje Kilimandžáro úplněk, je to jako v pohádce. Díky měsíci vypadá všechno stříbrně a kouzelně, zejména led na vrcholu hory. Je to pohled, na který hned tak nezapomenete.

 
2 Trekking za úplňku na Kilimandžáru

 

Jedinečná atmosféra

Výstup na Kilimandžáro za svitu měsíce dodává hoře zvláštní atmosféru, kterou nelze slovy popsat. Ve světle měsíce totiž vypadá všechno jinak, a čím více budete stoupat nahoru, tím více budete ohromeni.

3 Trekking za úplňku na Kilimandžáru

 

Lepší výhledy

Když je měsíc v úplňku, osvětluje celou horu a poskytuje turistům úžasné výhledy na všechno kolem. Opravdu dobře uvidíte zasněžený vrchol, ploché pastviny i údolí.

4 Trekking za úplňku na Kilimandžáru

 

Nejen zkušení horští průvodci

Součástí této expedice jsou kvalitní stany a vybavení pro trekking na Kilimandžáro a safari výlety, vozový park upravených safari vozidel Toyota Land Cruiser 4x4 vybavený nabíjecími stanicemi, WiFi, klimatizací a chladničkami a důkladně vyškolení a vysoce disciplinovaní průvodci se speciálním výcvikem na poskytování první pomoci v divočině, kteří plynně hovořící anglicky, francouzsky, německy, italsky a španělsky. Soukromý kuchař na cestě na vrchol Afriky je samozřejmostí.

5 Trekking za úplňku na Kilimandžáru

 

Tipy na další zážitky

5 nocí v na palubě Simplon-Orient-Expressu

5 nocí v na palubě Simplon-Orient-Expressu

Vydejte se na původní trasu Orient Expressu, který vyjíždí jen jednou ročně. Čeká vás 5denní cesta luxusním vlakem na palubě Simplon-Orient-Expressu.

Objevte více
Dovolená s itinerářem v Brazílii

Dovolená s itinerářem v Brazílii

Čeká vás nezapomenutelných 19 dní v Brazílii s 5denní plavbou privátní lodí. Nechte se inspirovat tímto itinerářem a vydejte se na svoji vlastní cestu snů.

Objevte více
To nejlepší z Patagonie

To nejlepší z Patagonie

Vydejte se do jednoho z unikátních míst na Zemi, nejjižnějšího cípu amerického kontinentu. Patagonie je jedna z nejkrásnějších oblastí Argentiny a Chile.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Kristýna Kopečková

Senior Private Travel Designer / Product Manager