Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Zážitky Dobrodružství

Nejlepší zážitky z Dubaje podle travel designérky Exclusive Tours

1450x674 Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda shutterstock_572703124

 

Poznejte i tradičnější stránku Dubaje

Myslím, že málokdo ještě neslyšel o velkoleposti Dubaje. Jakmile dorazíte do tohoto neustále se rozvíjejícího města, zjistíte, že než jste se stihli rozkoukat, už se staví základy další největší budovy světa nebo dubajská verze London Eye (samozřejmě větší). A tak, dokud se Burj Khalifa stále pyšní titulem nejvyšší budovy světa, vám doporučuji při vaší cestě do Dubaje vyjet do 124. patra, kam vás výtah dostane za pouhou minutu. Pokud vám to přijde jako turistické klišé, pak zkuste poznat tradičnější stránku Dubaje. Vydejte se na její okraj do kempu uprostřed pouště, kde kromě tradiční arabské kávy, kterou dostanete na uvítanou, můžete ochutnat velbloudí maso, mléko a další pokrmy. Na závěr se můžete na velbloudovi i projet. Pořadí zážitků je samozřejmě na vás.

Dubaj za 20 minut

Hned po příletu do Dubaje jsem si celé město prohlédla z výšky. Ve Festival City, čtvrti ležící uprostřed města, na mě čekal vrtulník s pilotem. Můžete si vybrat 11 nebo 20minutový let. Zvolila jsem ten delší, připoutala se a už jsem byla v oblacích.

Tedy – letěli jsme spíše na úrovni mrakodrapů a pilot mi mezitím ukazoval různá známá místa. Prohlédla jsem si Burj Al Arab, jeden z nejluxusnějších hotelů na světě, a pak jsme přeletěli přes poloostrov Palm Islands a souostroví The World, které je poskládáno do tvarů světových kontinentů. Cestou zpět jsme zase obkroužili Burj Chalífu, nejvyšší stavbu světa. Ve vrtulníku můžete fotit o sto šest nebo jen sledovat, jak je Dubaj honosná a jak se mění před očima.

Byl to silný zážitek. Během několika minut jsem viděla to hlavní z Dubaje. Město, moře, ostrovy i poušť. Po adrenalinu mě pak čekal romantický večer.

1032x554 Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda shutterstock_1431750602

 

  

Velbloudi za svitu loučí

Za Dubají bylo připravené auto, které mě převezlo přes duny do pouště. Všude jen písek a písek, vzduch byl ale osvěžující.

Platinum Safari je intimním zážitkem, kde si můžete v soukromí vychutnat dobrou večeři a zůstat na noc ve stanu. Vyzkoušela jsem druhou variantu, Heritage Safari, s kulturním programem. Na místě ohraničeném kamennou zídkou byla přichystaná večeře a bavili nás tanečníci. Na uvítanou jsem dostala kávu s kardamomem, pak jsem ochutnala vodní dýmku. Kuchaři a barmani už byli připraveni, mohli jsme si přitom vybírat z různých mas – měli hovězí, jehněčí i drůbež. Dala jsem si velblouda – chutnal podobně jako vepřové.

Zažila jsem v poušti západ slunce, na který budu dlouho vzpomínat, a za svitu loučí jsem se ještě projela na velbloudech. Pak už mě auto odvezlo zpátky do hotelu. Do Atlantis The Palm.

1032x554 Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda shutterstock_202599787

 

S výhledem na Burj Al Arab

Hotel Atlantis The Palm stojí v čele ostrova The Palm a ohromí vás od první chvíle. Jeho vzhled je inspirovaný bájnou Atlantidou a mořským světem, bude se líbit hlavně rodinám s dětmi. V hotelu je velké akvárium The Lost Chambers s 60 tisíci druhy podmořských živočichů a chovají zde i bílé krokodýly, což je celosvětová rarita. Lákadlem je i Aquaventure, který se pyšní oceněními pro nejlepší vodní park na Středním východě.

Měla jsem pokoj v 16. patře východní věže s výhledem na ostrov a Burj Al Arab. Myslím, že je to lepší, než sledovat jen moře na druhé straně. I když s krásnou hotelovou pláží a bazény.

Atlantis The Palm je světem sám pro sebe – v hale je spousta luxusních obchodů a restaurací, vybrat si můžete místní i mezinárodní kuchyni. V Atlantis The Palm najdete zkrátka vše, nač si vzpomenete.

Mám za to, že pro dovolenou v páru se víc hodí hotel Madinat Jumeirah Al Qasr, který jsem také navštívila. Atlantis The Palm ale určitě vyzkoušejte při dovolené s rodinou, pro děti je totiž hotel jako stvořený.

Jestli už jsou starší, nezapomeňte jim Dubaj ukázat z helikoptéry. A pak všichni společně sledujte západ slunce v poušti.

1032x554 Atlantis The Palm shutterstock_1079852141

 

Tipy na další zážitky

14 dní v jarním Japonsku

14 dní v jarním Japonsku

Tento intinerář je jen střípkem toho, co vám můžeme nabídnout na cestě po Japonsku v jeho nejvoňavnějších jarních dnech. Vám ho připravíme na míru!

Objevte více
To nejlepší z Patagonie

To nejlepší z Patagonie

Vydejte se do jednoho z unikátních míst na Zemi, nejjižnějšího cípu amerického kontinentu. Patagonie je jedna z nejkrásnějších oblastí Argentiny a Chile.

Objevte více
Vzhůru za dobrodružstvím do Mexika

Vzhůru za dobrodružstvím do Mexika

Mexiko je ráj na Zemi. Lidé se z něj vracejí s úsměvem na tváři a nezapomenutelnými dojmy. Zažijete tu spoustu výjimečných okamžiků i plno dobrodružství.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ideálním obdobím pro cestu na Arabský poloostrov je jaro, podzim a zima. Vyhnete se největšímu horku a zároveň si odpočinete od chladného počasí v Evropě.“

Veronika Robin

Chief Sales Officer