Antarktida, ledový svět extrémní krásy

Antarktida, nazývaná také sedmým kontinentem, je jedním z posledních míst s panenskou přírodou, které láká cestovatele už po několik staletí. Uprostřed vod tohoto ledového kontinentu vám opravdu bude připadat, jako byste se ocitli v jiném světě. Všude vládne sníh, led a ticho. S každým krokem vpřed vás bude šlehat do tváří ostrý vítr, přechodné nepohodlí ale bude stát za to. Antarktida patří mezi opravdové výzvy, ne každý si ale na ni troufne. Můžeme vám každopádně zaručit, že pokud se odhodláte Antarktidu navštívit, zážitek to bude na celý život.

 

Příroda

Uprostřed vod tohoto ledového kontinentu budete pohlceni jeho posvátnou rozlehlostí, obřími ledovci a horami sevřenými ledem. Flóra je zde opravdu chudá a zastupují ji tu hlavně mechy, lišejníky, játrovky, houby a řasy. Fauně tu vládne několik druhů tučňáků a tuleni.

1032x554_Antarktida_shutterstock_765869950

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vydejte se a námi na výpravu do zemí věčného ledu, dobrodružnou cestu ledoborcem přímo na jižní pól nebo plavbu na jedné z pěti plachetnic, které zvládají jedny z nejnebezpečnějších vod vůbec v oblastech kolem mysu Dobré naděje.“