Jihoafrická republika a Antarktida ve 14 dnech

Zážitky Dobrodružství

Vydejte se prozkoumat dvě fascinující divočiny za 14 dní. Můžete se těšit na cestu nabitou zážitky při epickém dobrodružství z cípu Afriky do srdce Antarktidy.
5* kuchyně, exkluzivní aktivity a soukromé transfery v luxusním balení.

1450x674 Jihoafrická republika a Antarktida ve 14 dnech | Exclusive Tours DSC03252-HDR-1

 

Jedinečná cesta na konec světa

Přichází neopakovatelná šance propojit v pouhých 14 dnech dvě fascinující, zcela rozdílné divočiny: nádhernou Jihoafrickou republiku a tajuplnou Antarktidu. Své dobrodružství začnete v pulsujícím Kapském městě, odkud vás privátní let zavede za pouhých 5 hodin přímo na "konec světa" – na ledové pláně Antarktidy, místo jako žádné jiné. Objevte nedotčenou přírodu, užijte si exkluzivní ubytování, wellness, špičkovou gastronomii a průvodce, kteří vás zavedou do nejkrásnějších krystalových jeskyní. Na programu je nezapomenutelné safari mezi koloniemi tučňáků císařských, těch jedinečných tvorů, které nikde jinde ve volné přírodě nenajdete. Po návratu do Jihoafrické republiky se vydáte prozkoumat vinice, ochutnávat lokální vína a svou cestu zakončíte v srdci Afriky dalším, odlišným safari.

Máme pro vás připravený itinerář plný životních zážitků. Nastavte si laťku vysoko. Vydejte se s námi na cestu snů. 

1.–3. den: JAR

1. den: Přílet na mezinárodní letiště v Kapském Městě a transfer do hotelu Silo

2. den: Prohlídka Kapského Města

3. den: Odjezd do Antarktidy (program Early Emperor)

1032x554 The Silo TheSilo-HighRes-NkimaPhotography2019-32-scaled

 

4.–8. den: Antarktida

4. den: Den volna (Whichaway Camp)

5. den: Návštěva kolonie tučňáků císařských
v zátoce Atka

6. den: Průzkum okolní krajiny

7. den: Celodenní túra

8. den: Odjezd z Antarktidy zpět do Kapského Města

1032x554 Jihoafrická republika a Antarktida ve 14 dnech | Exclusive Tours 4.–8. den Antarktida ©WhiteDesertAntarctica00068-1

 

9.–14. den: JAR

9.–10. den: Průzkum Kapské vinařské oblasti (Delaire Graff)

11. den: Odjezd z Delaire Graff a přejezd do Londolozi

11.–13. den: Ranní a odpolední projížďky za zvěří

14. den: Odjezd na mezinárodní letiště v Kapském Městě a návrat domů

1032x554 Jihoafrická republika a Antarktida ve 14 dnech | Exclusive Tours 9.–14. den JAR Varty Camp Superior Chalet _2-1

 

Proč navštívit Antarktidu

Antarktida je nejvzdálenějším kontinentem na Zemi a je to destinace, která se nepodobá žádné jiné. Její rozlehlá a extrémní krajina je jedinečná svou divokou přírodou, terénem a klimatem. Nedotčený terén a exkluzivní ubytování vítá hosty ve White Desert Antarctica – luxusním ekoresortu v srdci bílé divočiny. Každý ze 3 kempů se může pochlubit vlastním charakterem; všechny jsou určeny výhradně pro maximální prostor a osobní objevování. Hosté tu mají příležitost zažít srdce Antarktidy s výlety na vrcholky, průzkumem ledových jeskyní, návštěvou kolonie tučňáků a dokonce si mohou odškrtnout na svém bucket listu výlet na jižní pól! Ať už se jedná o 1denní výlet nebo týdenní dobrodružství, Antarktida zanechá věčnou stopu ve všech, kteří se ji vydají prozkoumat.

1032x554 Jihoafrická republika a Antarktida ve 14 dnech | Exclusive Tours Proč navštívit Antarktidu ©WhiteDesertAntarctica00088-1

 

Příjezd do táborů na Antarktidě

Z mezinárodního letiště v Kapském Městě na Wolf Fang's Runway v Antarktidě poletíte 5 hod. soukromým letadlem. Po příletu budete odvezeni do ekologických kempů Whichaway nebo Echo. Špičkové ubytování s luxusními interiéry, 5* mezinárodní kuchyně a dokonalý servis vítají hosty v tomto jedinečném ledovcovém úkrytu. Každý kemp pojme maximálně 12 osob. Všechny kempy jsou navrženy tak, aby se daly rozebrat a nezanechaly v antarktické krajině žádnou stopu.

1032x554 Jihoafrická republika a Antarktida ve 14 dnech | Exclusive Tours Příjezd do táborů na Antarktidě ©WhiteDesertAntarctica00045-1

 

Kemp WHICHAWAY

Leží na břehu jednoho ze sladkovodních jezer v nezaledněné Schirmacherově oáze. Ubytování nabízí v 6 polárních modulech s elegantním interiérem. Největší atrakcí tábora jsou lázně a sauna.

1032x554 Jihoafrická republika a Antarktida ve 14 dnech | Exclusive Tours WHICHAWAY OASIS ©WhiteDesertAntarctica00103-1

 

Kemp ECHO BASE

Nachází se na klidné samotě obklopené skalními útvary s prohlubněmi. Ubytování nabízí v 6 vesmírem inspirovaných nebeských modulech. Největší atrakcí tábora je futuristický a luxusní design s okny od podlahy až ke stropu.

1032x554 Jihoafrická republika a Antarktida ve 14 dnech | Exclusive Tours ECHO BASE DJI_0805-HDR-Edit-Edit-1

 

Zážitky a aktivity

Nedotčené okolí táborů přímo vybízí k objevování a nabízí jedinečné příležitosti k aktivitám.

  • Horolezectví, lezení po skalách a slaňování
  • Návštěva kolonie tučňáků císařských
  • Trekking, pěší turistika a ropewalks
  • Fat-biking
  • Lyžování a výlety na sněžných skútrech s průvodcem
  • Průzkum křišťálových jeskyní a ledových tunelů
  • Noční polární táboření
  • Piknik se šampaňským
  • Sauna a masáže (v kempu Whichaway)
1032x554 Jihoafrická republika a Antarktida ve 14 dnech | Exclusive Tours Zážitky a aktivity ©WhiteDesertAntarctica00026-1

 

1denní výlet z JAR na Antarktidu

5hodinový let z mezinárodního letiště v Kapském Městě na dráhu Wolf's Fang v Antarktidě dopraví hosty na 1denní výlet za ledem do White Desert, kde stráví celkem 3 hod. Součástí zážitku je i mírná túra z tábora Wolf's Fang do nedalekého Nunataku a nezapomenutelný piknik se šampaňským a výhledem na slunce jako nikde jinde na Zemi.

1032x554 1denní výlet z JAR na Antarktidu ©WhiteDesertAntarctica00028

 

Tipy na další zážitky

Dovolená s itinerářem v Brazílii

Dovolená s itinerářem v Brazílii

Čeká vás nezapomenutelných 19 dní v Brazílii s 5denní plavbou privátní lodí. Nechte se inspirovat tímto itinerářem a vydejte se na svoji vlastní cestu snů.

Objevte více
REPORTÁŽ: Indie očima cestovatelky

REPORTÁŽ: Indie očima cestovatelky

V Indii jsem strávila 10 nezapomenutelných dní, každý z nich naprosto výjimečný. Vybrat ty nejlepší zážitky je proto přímo nadlidským úkolem.

Objevte více
Expedice za polární kruh

Expedice za polární kruh

Antarktida patří mezi opravdové výzvy, ne každý si ale na ni troufne. Můžeme vám každopádně zaručit, že pokud se odhodláte, zážitek to bude neopakovatelný.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Kristýna Kopečková

Senior Private Travel Designer / Product Manager