Expedice za polární kruh

Zážitky Dobrodružství

Antarktida, poslední místo s panenskou přírodou, která láká cestovatele už po několik staletí.

1450x674_Antarktida_shutterstock_1189889770

 

Antarktida, místo, kde vládne sníh, led a ticho

Pokud se opravdu rozhodnete zúčastnit se některé z expedic mířící právě do těchto mrazivých končin, věřte, že se vydáváte na nezapomenutelnou cestu.

Jak se dostat na Antarktidu

Máte na výběr, buď můžete vyrazit lodí z argentinského města Ushuaia skrze Drakeovu pasáž, nebo využít letadla a přistát na King George’s Island. Odtud pak pokračujete také na palubě některé z expedičních lodí.

1032x554_Antarktida_shutterstock_599715623

 

Nezapomenutelný pohled

První pohled na ledový kontinent se jen tak nezapomíná. Nejdřív se na obzoru objeví jemná bílá linka, který se za pár chvil promění v nekonečný ledovec Antarktidy. V ten moment se z lodi spustí zodiaky, opravdové expediční čluny, a vy se můžete konečně vžít do rolí takových průzkumníků, jakými byli například Zikmund a Hanzelka. Některé trasy vás mohou vzít až za polární kruh, což je neuvěřitelný zážitek. S environmentálními experty a specialisty navíc dostane další rozměr. Můžete narazit na kolonie tučňáků, velryby nebo také tuleně.

1032x554_Antarktida_shutterstock_398481634

 

Uprostřed vod ledového kontinentu

Uprostřed vod tohoto ledového kontinentu vám opravdu bude připadat, jako byste se ocitli v jiném světě. Všude vládne sníh, led a ticho. S každým krokem vpřed vás bude šlehat do tváří ostrý vítr, přechodné nepohodlí ale bude stát za to. Pokud se počítáte mezi opravdu velké otužilce, můžete se dokonce na chvíli smočit v ledovcové vodě. Ostatním možná postačí, když si na chvíli sundají rukavice.

1032x554_Antarktida_shutterstock_533701639

 

Tipy na další zážitky

Dobrodružství v srdci pouště Gobi

Dobrodružství v srdci pouště Gobi

Jediné, co skutečně potřebujete, je trochu odvahy vydat se do neznáma, pohodlnou a pevnou obuv a dostatek kvalitního oblečení.

Objevte více
Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Vydejte se také na okraj Dubaje do kempu uprostřed pouště, kde kromě tradiční arabské kávy, kterou dostanete na uvítanou, můžete ochutnat i velbloudí maso.

Objevte více
Za dobrodružstvím na daleký sever

Za dobrodružstvím na daleký sever

Laponsko nabízí krásnou přírodu. Během zimy se zde cítíte jako v pohádce, kdy je okolo vás vše zcela bílé. Ale i v létě si tu užijete, především nádhernou přírodu a nefalšovanou divočinu.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Chcete se podívat na sedmý světadíl? Cítit se jako průzkumník a objevitel? Kontaktujte naši cestovní kancelář a nechte si připravit nezapomenutelnou cestu na konec světa. A pokud vaše touha po dobrodružství zůstane neukojena, vydejte se pak rovnou z Ushuaiy do sopečné Patagonie. Je to za rohem a aspoň trochu pookřejete.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist