Za dobrodružstvím na daleký sever

Zážitky Dobrodružná cesta

Laponsko nabízí krásnou přírodu. Během zimy se zde cítíte jako v pohádce, kdy je okolo vás vše zcela bílé. Ale i v létě si tu užijete, především nádhernou přírodu a nefalšovanou divočinu. Ideální místo pro pobyt od civilizace, který strávíte v absolutním klidu, ničím nerušeni.

Za dobrodružstvím na daleký sever, Laponsko

 

Užijte si arktickou pohostinnost v Laponsku

Když se řekne Laponsko, málokomu se vybaví ideální rodinná dovolená. Přesvědčili jsme se ale o opaku. Na arktickém severu Finska větší i menší dobrodruzi zažijí věci, na které jen tak nezapomenou, třeba jízdu se psím spřežením nebo hledání Santy.

Octola Lodge

Pravé severské dobrodružství zažijete například v Octola Lodge, mimo jiné oblíbeném cíli bývalého jezdce formule 1 Miky Häkkinena. Vyzkoušíte si jízdu se psím spřežením nebo se soby, které pak v oboře nakrmíte a podrbete. Uvidíte polární záři, na saních či lyžích sjedete bílé svahy a projdete se na sněžnicích.

Za dobrodružstvím na daleký sever_Laponsko_Octola-11

 

Jízda se psím spřežením

Jeden z nejlepších zážitků je rozhodně jízda se psím spřežení, která je mnohem těžší než třeba jízda na sněžném skútru. Člověk musí být během jízdy v pozoru a sledovat své psy. Přeci jen jde o „živý“ motor. Během hodiny a půl dlouhé trasy projedete místní lesy a zamrzlá jezera. Na závěr si pak můžete pohrát se štěňaty a dozvíte se spoustu zajímavých informací o plemenu husky.

Za dobrodružstvím na daleký sever_Laponsko_jízda se psím zpřežením_shutterstock_717568012 (1)

 

Pro všechny dětské duše

Nemusíte na severní pól, abyste zažili vánoční atmosféru v oficiálním sídle Santa Clause. Stačí vyrazit do Santovy vesničky, a to kdykoliv během roku. Čeká vás tu návštěva Santova domu a jeho kanceláře a setkání se skřítky a jízda se psím spřežením nebo se soby a spousta restaurací a kaváren i privátní vánoční chalety. Strávit tu můžete i celé Vánoce.

Za dobrodružstvím na daleký sever_Laponsko_Santova vesnička_shutterstock_597095666

 

Vybrané hotely


Tipy na další zážitky

Dobrodružství v srdci pouště Gobi

Dobrodružství v srdci pouště Gobi

Jediné, co skutečně potřebujete, je trochu odvahy vydat se do neznáma, pohodlnou a pevnou obuv a dostatek kvalitního oblečení.

Objevte více
Za velrybami do Mexika

Za velrybami do Mexika

Velryby začínají svou dlouhou cestu Pacifikem z Aljašky až do Kalifornského zálivu již v prosinci, na začátku roku tak máte ideální příležitost spatřit na jednom místě několik druhů těchto mořských savců.

Objevte více
Cesta po USA aneb neznámá místa ve známé zemi

Cesta po USA aneb neznámá místa ve známé zemi

Americký kontinent nabízí celou řadu míst, které Evropané dosud neobjevili. Vydejte se s námi na západní pobřeží USA objevit další nádherná místa planety.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Už se přímo vidíte na dalekém severu? Vydejte se tam s námi!“

Matěj Polák

Travel Designér