Za dobrodružstvím na daleký sever

Zážitky Dobrodružství

Laponsko nabízí krásnou přírodu. Během zimy se zde cítíte jako v pohádce, kdy je okolo vás vše zcela bílé. Ale i v létě si tu užijete, především nádhernou přírodu a nefalšovanou divočinu. Ideální místo pro pobyt od civilizace, který strávíte v absolutním klidu, ničím nerušeni.

Za dobrodružstvím na daleký sever, Laponsko

 

Užijte si arktickou pohostinnost v Laponsku

Když se řekne Laponsko, málokomu se vybaví ideální rodinná dovolená. Přesvědčili jsme se ale o opaku. Na arktickém severu Finska větší i menší dobrodruzi zažijí věci, na které jen tak nezapomenou, třeba jízdu se psím spřežením nebo hledání Santy.

Octola Lodge

Pravé severské dobrodružství zažijete například v Octola Lodge, mimo jiné oblíbeném cíli bývalého jezdce formule 1 Miky Häkkinena. Vyzkoušíte si jízdu se psím spřežením nebo se soby, které pak v oboře nakrmíte a podrbete. Uvidíte polární záři, na saních či lyžích sjedete bílé svahy a projdete se na sněžnicích. Po celou dobu vašeho pobytu vám budou v Octola Lodge k dispozici na slovo vzatí profesionálové, od soukromého šéfkuchaře po průvodce. Vše v luxusním ubytování o pouhých 10 pokojích, takže soukromí máte zaručeno. Obzvlášť to oceníte po dni plném aktivit, kdy budete mít vířivku jen pro sebe. Po vynikající večeři si dáte skleničku u hořícího krbu a popovídáte si se samotným majitelem, jímž je velice sympatický Janne Honkanen, který se o lodge stará jako o své vlastní dítě.

Za dobrodružstvím na daleký sever_Laponsko_Octola-11

 

Jízda se psím spřežením

Jeden z nejlepších zážitků je rozhodně jízda se psím spřežení, která je mnohem těžší než třeba jízda na sněžném skútru. Člověk musí být během jízdy v pozoru a sledovat své psy. Přeci jen jde o „živý“ motor. Během hodiny a půl dlouhé trasy projedete místní lesy a zamrzlá jezera. Na závěr si pak můžete pohrát se štěňaty a dozvíte se spoustu zajímavých informací o plemenu husky.

Za dobrodružstvím na daleký sever_Laponsko_jízda se psím zpřežením_shutterstock_717568012 (1)

 

Pro všechny dětské duše

Které dítě by si nepřálo, aby Vánoce byly víckrát než jen jednou za rok? Své ratolesti můžete přání splnit kdykoliv v privátních vánočních chaletech v Santově vesničce. Jedná se o trochu více turistické místo, než je Octola Lodge, ale nejkrásnější svátky roku tu berou opravdu vážně. Z chaletů přímo dýchá vánoční kouzlo – všude najdete tematickou výzdobu, luxusní materiály, teplé barvy a blikající světla. Čekají vás na míru šité vánoční zážitky při hledání Santa Clause během minimálně 4denního pobytu, zatímco zdejší personál se o vše postará.

Nemusíte tedy na severní pól, abyste zažili vánoční atmosféru v oficiálním sídle Santa Clause. Stačí vyrazit do Santovy vesničky, a to kdykoliv během roku. Čeká vás tu návštěva Santova domu a jeho kanceláře a setkání se skřítky a jízda se psím spřežením nebo se soby a spousta restaurací a kaváren i privátní vánoční chalety. Strávit tu můžete i celé Vánoce.

Za dobrodružstvím na daleký sever_Laponsko_Santova vesnička_shutterstock_597095666

 

Vybrané hotely


Tipy na další zážitky

Dovolená s itinerářem v Peru a v Ekvádoru

Dovolená s itinerářem v Peru a v Ekvádoru

Čeká vás nezapomenutelných 10 dní v Peru a 12 dní v Ekvádoru s poznávací cestou Galapág. Nechte se inspirovat tímto itinerářem a vydejte se na cestu snů.

Objevte více
Cesta kolem světa s Four Seasons

Cesta kolem světa s Four Seasons

S námi ji díky luxusním private jetům stihnete i za kratší dobu než Phileas Fogg. Například soukromé letadlo Four Seasons vás dopraví do více než 9 destinací za pouhé tři týdny.

Objevte více
Maritime Alps Tour 2024

Maritime Alps Tour 2024

Nejlepší supersportovní auta poslední generace na věhlasných scénických silnicích Přímořských Alp a francouzské Riviéry a plavba v luxusním člunu.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Už se přímo vidíte na dalekém severu? Vydejte se tam s námi!“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer