Matěj Polák

„Když se řekne Laponsko, málokomu se vybaví ideální rodinná dovolená. Přesvědčil jsem se ale o opaku. Na arktickém severu Finska větší i menší dobrodruzi zažijí věci, na které jen tak nezapomenou: třeba jízdu se psím spřežením nebo hledání Santy.“

Matěj Polák, travel designer
 

Pravé severské dobrodružství zažijete například v Octola lodge, mimo jiné oblíbeném cíli bývalého jezdce formule 1 Miky Häkkinena. Vyzkoušíte si jízdu se psím spřežením nebo se soby, které pak v oboře nakrmíte a podrbete. Uvidíte polární záři, na saních či lyžích sjedete bílé svahy a projdete se na sněžnicích.

Jeden z nejlepších zážítků pro mě byl rozhodně jízda na psím spřežení, která je mnohem těžší než třeba jízda na sněžném skútru. Člověk musí být během jízdy v pozoru a sledovat své psy. Přeci jen jde o „živý“ motor. Během hodiny a půl dlouhé trasy projedete místní lesy a zamrzlá jezera. Na závěr si pak můžete pohrát se štěňaty a dozvíte se spoustu zajímavých informací o plemenu husky.

Načítám

Po celou dobu vašeho pobytu vám budou v Octola lodge k dispozici na slovo vzatí profesionálové, od soukromého šéfkuchaře po průvodce. Vše v luxusním ubytování o pouhých 10 pokojích, takže soukromí máte zaručeno. Obzvlášť to oceníte po dni plném aktivit, kdy budete mít vířivku jen pro sebe. Po vynikající večeři si dáte skleničku u hořícího krbu a popovídáte si se samotným majitelem, jímž je velice sympatický Janne Honkanen, který se o lodge stará jako o své vlastní dítě.

Načítám

Které dítě by si nepřálo, aby Vánoce byly víckrát než jen jednou za rok? Své ratolesti můžete přání splnit kdykoliv v privátních vánočních chaletech v Santově vesničce. Jedná se o trochu více turistické místo, než je Octola Lodge, ale nejkrásnější svátky roku tu berou opravdu vážně. Z chaletů přímo dýchá vánoční kouzlo – všude najdete tematickou výzdobu, luxusní materiály, teplé barvy a blikající světla. Čekají vás na míru šité vánoční zážitky při hledání Santa Clause během minimálně čtyřdenního pobytu, zatímco zdejší personál se o vše postará.

Načítám

Laponsko nabízí krásnou přírodu. Během zimy se zde cítíte jako v pohádce, kdy je okolo vás vše zcela bílé. Ale i v létě si tu užijete, především nádhernou přírodu a nefalšovanou divočinu. Ideální místo pro pobyt od civilizace, který strávíte v absolutním klidu, ničím nerušeni. Už se přímo vidíte na dalekém Severu? Vydejte se tam s námi!

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat