Octola Lodge, Finsko – Laponsko

Nejexkluzivnější chata v Laponsku

Nejluxusnějším a zároveň nejdražším chaletem Laponska je Octola Lodge, mimo jiné také oblíbeném cíli bývalého jezdce formule 1 Miky Häkkinena. Zažijete tu pravé severské dobrodružství. Vyzkoušíte si jízdu se psím spřežením nebo se soby, uvidíte polární záři, na saních či lyžích sjedete bílé svahy a projdete se na sněžnicích.

O destinaci

Octola Lodge se nachází v divočině za polárním kruhem ve finském Laponsku, přibližně 20 min. jízdy od letiště Rovaniemi, na více než 300 hektarech nedotčeného lesa soukromé přírodní rezervace a je přístupný autem, vrtulníkem nebo sněžným skútrem. Chata nabízí naprosté ústraní a úžasné arktické výhledy.

1032x554_Octola Lodge, Finsko_Octola-4

 

Ubytování

Soukromá eko-luxusní chata v divočině je ideální pro malé skupiny nebo velké rodiny. Po celou dobu pobytu vám budou v Octola Lodge k dispozici na slovo vzatí profesionálové, od soukromého šéfkuchaře po profesionálního průvodce. Vše v luxusním ubytování o pouhých 10 pokojích, takže soukromí máte zaručeno. Obzvlášť to oceníte po dni plném aktivit, kdy budete mít vířivku jen pro sebe.

1032x554_Octola Lodge, Finsko_Octola-7

 

Restaurace

Autentickou severskou kuchyni vám připraví specializovaný tým kuchařů Octola Lodge. Užijete si tu extravagantní degustační menu ze severního pólu připravené z regionálních produktů, a to v pohodlí intimní chatové jídelny.

1032x554_Octola Lodge, Finsko_Octola-6

 

Aktivity

Vzrušující venkovní arktické aktivity jsou tu na dosah ruky. Vyzkoušíte si jízdu se psím spřežením nebo se soby, které pak v oboře nakrmíte a podrbete. Uvidíte polární záři, na saních či lyžích sjedete bílé svahy a projdete se na sněžnicích. Po vynikající večeři si dáte skleničku u hořícího krbu a popovídáte si se samotným majitelem, jímž je velice sympatický Janne Honkanen, který se o lodge stará jako o své vlastní dítě.

1032x554_Octola Lodge, Finsko_xOctola-3.jpg.pagespeed.ic.vJX8hodUxc

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Když se řekne Laponsko, málokomu se vybaví ideální rodinná dovolená. Na arktickém severu Finska ale i ti menší dobrodruzi zažijí věci, na které jen tak nezapomenou, třeba jízdu se psím spřežením nebo hledání Santy.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader