Levin Iglut, Finsko – Laponsko

Exkluzivní skleněný iglú hotel ve finském Laponsku

Prosklené střechy hotelu Levin Iglut nabízejí hostům luxus v těsné blízkosti divočiny – výhled na drsnou krajinu a severní oblohu, vysoce kvalitní ubytování a individuální srdečné služby. Resort se nachází na úbočí vodopádu ve výšce 340 m a centrum Levi, které patří k nejoblíbenějším prázdninovým destinacím v Laponsku, je vzdáleno pouhých 10 km. Díky vzdálenosti od světel centra Levi a ničím nerušenému výhledu na severní oblohu je Levin Iglut také ideálním a oblíbeným místem pro obdivování polární záře.

O destinaci

Malý butikový resort Levi Iglut ve stylu skleněných iglú se nachází ve finském Laponsku, nedaleko oblíbené prázdninové destinace Levi. Letiště Kittilä je od Levin Iglut vzdáleno přibližně 15 min. jízdy autem. V hlavní sezóně létá do Kittilä každý týden několik mezinárodních letů bez mezipřistání a každý den několik letů z Helsinek.

Levi Iglut leží v oblasti, kde se často vyskytují polární záře, a to až každou druhou noc. Vidět je však můžete pouze za tmy a jasného počasí. Nejlepší podmínky pro pozorování polární záře nastávají za hvězdných večerů a nocí od začátku září do dubna. Na podzim a na jaře je polární záře poněkud častější než uprostřed zimy a nejčastěji ji lze pozorovat mezi 10. hod. večerní a 2. hod. ranní.

1032x554 Levin Iglut, Finsko – Laponsko revontulet_iglujen_ylla-1

 

Ubytování

Levin Iglut - Golden Crown nabízí dva různé způsoby ubytování. V prosklených iglú budete usínat pod polární září a hvězdnou oblohou a hned po probuzení se budete kochat úžasnou okolní krajinou. V luxusně vybaveném domě Northern Lights House najdete mimo jiné vlastní saunu a soukromou terasu s vířivkou. Levin Iglut má pro své hosty speciální nabídky a aktivity pro různá roční období. S jejich výběrem a rezervací vám rádi pomůžeme.

1032x554 Levin Iglut, Finsko – Laponsko 550A0808_web

 

Restaurace

V restauraci Utsu si kromě chutného jídla můžete vychutnat i nádherný výhled na padající krajinu nebo polární záři; podobně jako iglú jsou stěny a střecha ve druhém patře zcela ze skla. V přízemí můžete stolovat stylově v teplé záři krbu z polen. A chutě tu nebudou hrát druhé housle za atmosférou. O ambiciózní kuchyni restaurace Utsu se říká, že je nejlepší v Laponsku.

1032x554 Levin Iglut, Finsko – Laponsko Utsu_2022_010

 

Aktivity

Levin Iglut - Golden Crown je otevřen po celou sezónu polární záře od konce srpna do začátku dubna. V tomto období jsou noci dostatečně tmavé pro pozorování polární záře a půlnoční slunce neruší spánek ve skleněném iglú. Přestože je polovina zimy nejoblíbenějším obdobím pro cesty do Laponska, Levi nabízí spoustu aktivit po celou dobu sezóny polární záře.

Podzimní sezóna trvá od konce srpna do listopadu. Mezi srpnem a říjnem ještě nepadá sníh a světelné úkazy na obloze jsou za jasných nocí velmi výrazné. Podzim je nejlepším obdobím pro fotografování polární záře. Iglú Levi poskytuje přímý výhled na severní oblohu pro potěšení pozorovatelů i fotografů.

Zimní sezóna začíná na začátku prosince, kdy je dostatek sněhu pro různé zimní aktivity, jako je jízda na sněžných skútrech nebo safari s husky a soby. Denní světlo trvá jen několik hodin, ale díky sněhu se množství světla násobí. Za jasných nocí je často vidět polární záře a teploty mohou být v prosinci až únoru velmi nízké.

1032x554 Levin Iglut, Finsko – Laponsko V4A9364-scaled

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Když se řekne Laponsko, málokomu se vybaví ideální rodinná dovolená. Na arktickém severu Finska ale i ti menší dobrodruzi zažijí věci, na které jen tak nezapomenou, třeba jízdu se psím spřežením nebo hledání Santy.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist