Veronika Vaisová

„Relais & Châteaux není ani tak řetězec, jako spíše životní styl. Jeho logo láká klienty zhruba stejně, jako zralá broskev vosy. Prostě to chcete zkusit stůj co stůj. A odměna je vždycky sladká."

Veronika Vaisová, travel designer

Relais & Châteaux se totiž pojí s příjemnou domáckou atmosférou, rodinnou pohodou, špičkovou kuchyní, přepychovým servisem a vším, co k němu patří. Nejčastěji tyto resorty najdete v Evropě, hlavně ve Francii, odkud značka pochází. Za více než 60 let existence se však značka rozšířila do celého světa – od přírodních rezervací v Botswaně přes Francouzskou Polynésii až po nejjižnější cíp Chile.

Dnes vám chceme představit několik luxusních hotelů vhodných pro zimní dovolenou, do kterých je to z České republiky, co by kamenem dohodil. Každý z nich si své členství vysloužil poctivou pílí a tím, že pohostinství posunul na ryze uměleckou úroveň. Avšak Relais & Châteaux toho nabízí mnohem více.

Načítám

Rosa Alpina Hotel & Spa

Máte-li rádi Alpy italské, hlavně Dolomity, rozhodně se zastavte v Rosa Alpina Hotel & Spa. Čeká tu na vás pohoda v luxusním a útulném hávu a navíc dvěma michelinskými hvězdami ověnčená restaurace St. Hubertus. Opomenout nelze ani nejlépe hodnocené spa v celé Evropě, o čemž rozhodli nároční cestovatelé a čtenáři prestižního magazínu Condé Nast Traveller.

Rosa Alpina Hotel & Spa je ozdobou Dolomit. Najdete jej v San Cassianu a jeho historie sahá až do roku 1850, kdy zdejší farnost položila základní stavební kámen dnešního luxusního horského útočiště. Roku 1939 se dostal do správy rodiny Pizzininiových, která o něj pečuje až do současnosti.

Jednou z mnoha výhod hotelu Rosa Alpina je Chalet Zeno, který se honosí finskou saunou, jacuzzi a je ideálním místem pro širokou rodinu či partu přátel. Ať už zvolíte jeden z 51 pokojů a suitů, apartmány, či právě zmíněný chalet, určitě navštivte restaurant Fondue a připomeňte si doby, kdy večeře byla vskutku společenskou záležitostí.

Načítám

Hotel Hermitage

Hotel Hermitage v italském Breuil-Cervinia, který leží na dohled od majestátní hory Monte Cervino, známé spíše pod svým švýcarským jménem Matterhorn, je další možností, kam vyrazit na zimní dovolenou. Kromě Relais & Châteaux je hotel i součástí asociace Traveller Made. A radost vám udělá hlavně vynikající službou, zvanou Genius Assistant.

Genius Assistant, to je člověk mnoha řemesel. Osobní konzultant, průvodce, znalec okolí. Ví, kde sehnat nejlepší sušené maso. Ví, kam vyrazit na skvělou kávu. Zná všechny příběhy o výstupech na Matterhorn, a když náhodou ne, ví, kdo vám je odvypráví. Zná Alpy jako svoje boty a takřka poslepu vás provede zdejšími sjezdovkami i hlubokým prašanem mimo ně. Je totiž zároveň i výtečným lyžařským instruktorem a můžete se na něj ve všech ohledech spolehnout.

V Breuil-Cervinia se přitom můžete těšit na desítky kilometrů sjezdovek, nejvýše položený snowpark v Evropě, divoké freeridy, psí spřežení, heliskiing a spoustu další zábavy na sněhu, která vás napadne. A když byste sem náhodou vyrazili v létě, čeká tu na vás jedinečné golfové hřiště The Golf Club of Cervino. Jedinečné svou nadmořskou výškou a nádhernou alpskou přírodou všude kolem vás, která bude příjemným rozptýlením na vaší cestě k 18. jamce.

Načítám

SPA Hotel Jagdhof

Hotel Jagdhof představuje to nejlepší z tyrolských tradic. Rodinnou pohostinnost, útulnou atmosféru a nevídané pohodlí, spojené se špičkovou lokální kuchyní a vynikajícím, 3000 m2 velkým spa. Ideální místo pro rodinnou dovolenou. Spousta zábavy pro děti, pestré možnosti k odpočinku pro rodiče a k tomu aktivity pro všechny najednou. Dokonce tu mají i vlastní dráhu na curling. 

Hotel se nachází vprostřed Stubaiského údolí, na jehož ledovci můžete začít lyžovat už od 1. července. Stubaiský ledovec je přitom největším rakouským lyžařským střediskem. Horolezectví, túry, nádherné výhledy, přes 100 km sjezdovek, které čekají jen na vás v nádherné alpské krajině.

A po vydatném dni na svahu se uchýlíte za odpočinkem do Private SPA suite. Finská sauna, parní lázeň, Inifnity bazén se světelnou terapií a šampaňského co hrdlo ráčí. Nebo rovnou do SPA Chaletu, kde na vás čeká pestrá paleta procedur, ledové fontány, solné jeskyně i tropické sprchy. A samozřejmě ještě mnohem víc. Z dovolené v hotelu Jagdhof se vrátíte jako vyměnění.

Načítám

Gasthof Post

Z Tyrolska vyrazíme dále na západ, do sousedního Voralbergu. Tentokrát do hotelu Gasthof Post, který krášlí světoznámou baštu gourmet kuchyně, město Lech. Věřte, že si tu vskutku pochutnáte, jelikož zde prestižní francouzský průvodce po restauracích Gault et Millau rozdal nejvíce bodů na obyvatele na celém světě. A také se tu pravidelně koná LöffelWeise Lech, festival té nejlepší světové kuchyně.

Samotný hotel vás přivítá pohodou a výtečnou kuchyní, na které je poznat již osmdesát let péče rodiny Moosbruggerových. A pokud si pořídíte tradiční dirdl, zcela tu splynete s davem. Přidejte k tomu venkovní bazén s báječným výhledem a parfumérii, kde vám poradí, jaká je ta správná vůně pro vás. Dále budete mít na výběr ze tří restaurací a po večerech navštívíte oblíbený bar spisovatele Ludwiga Bemelmanse, který nese jeho jméno. 

Když však vyrazíte ven z hotelu, rozprostře se před vámi nejen Lech, známý také jako The World Gourmet Village, ale také Arlberg, kolébka alpského lyžování a největší propojené středisko v Rakousku, s více jak 300 km sjezdovek, a zároveň skutečný ráj pro milovníky freeridu, kteří se vzpírají diktátu upravených tras.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.