Rakousko v zimě

Aktivní odpočinek

Hlavními trumfy zimního Rakouska je dostatek sněhu, moderní a kvalitní lanovky, rodinná atmosféra a pohostinnost místních a hlavně vynikající dostupnost z České republiky.

1450x674 Rakousko v zimě shutterstock_404914567

 

Nejlepší lyžování v Rakousku

Rakousko je kolébkou alpského lyžování. Výborná dostupnost z ČR, příjemná rodinná atmosféra a bezpečné sjezdovky všech úrovní z něj dělají skvělou zimní destinaci. Užijete si tu zasněžené bílé svahy mezi kouzelnými horami a vaše děti se naučí sportu v četných lyžařských školách. Rustikální horské chaty lákají k odpočinku u krbu se svařeným vínem či k ochutnávkám tradičních rakouských pálenek.

Serfaus-Fiss-Ladis

Nádhernému údolí horských vesniček Serfaus, Fiss a Ladis se přezdívá sluneční terasa Tyrolska. Kromě slunečného počasí na vás čeká výborné lyžařské zázemí. Nadchne jak úplné začátečníky, tak zkušené sportovce. Hlavně vaše děti se tu budou mít jako v ráji – místní dětské parky se řadí mezi ty nejlepší v Alpách. Ubytujete se v rodinných, tradicí prověřených hotelech, hned vedle sjezdovek, kam doletíte vrtulníkem a kde se vám dostane bezchybného servisu a dokonalé péče ve wellness centrech.

Sjezdovky: 123 km červených, 47 km modrých, 28 km černých

Serfaus-Fiss-Ladis shutterstock_1334670017

 

Zillertal 3000 / Hintertux

Údolí Zillertal vás ohromí. Obrovskou lyžařskou oblast tvoří 3 propojené skiareály Eggalm, Rastkogel a Penken a oddělený Ahorn. Korunou údolí je ledovec Hintertuxer Gletscher, kde se dá lyžovat celý rok, a navíc si tu užijete výhled na okolní hory z panoramatické terasy. Místní specialitou jsou upravené svahy pro snowboarding a carving, ale najdete tu i mírné svahy, na kterých si zajezdíte vy i vaše děti. Centrem après-ski dění je městečko Mayrhofen, kde najdete vše od aquaparku po zázemí pro pestrou paletu dalších zimních sportů.

Sjezdovky: 101 km červených, 54 km modrých, 41 km černých

Zillertal 3000  Hintertux shutterstock_489569815

 

St. Anton a Ischgl

St. Anton a Ischgl – to je západotyrolský luxus. Obě střediska jsou od sebe vzdálená jenom 40 min. jízdy a patří k těm nejpřepychovějším v celém Rakousku. V obou si skvěle zalyžujete na bezvadně upravených sjezdovkách nebo v hlubokém prašanu ve volném terénu. Zatímco St. Anton je spíše tradičně orientovaným, distingovaným místem, Ischgl je tepající resort s velice živou aprés-ski zábavou, kam jezdí hlavně mladí lidé. Z Ischglu se snadno dostanete do švýcarského Samnaunu, se kterým tvoří Silvretta Arenu, třetí největší a také jeden z nejluxusnějších lyžařských resortů Tyrolska.

Sjezdovky – St. Anton: 62 km modrých,47 km červených, 25 km černých

Sjezdovky – Ischgl: 143 km červených, 47 km modrých, 34 km černých

St. Anton a Ischgl shutterstock_388719382

 

Kitzbühel

Na lyžařské středisko Kitzbühel jen tak nezapomenete. Jedno z nejexkluzivnějších a nejznámějších míst v rakouských Alpách skýtá nesmírné množství zimních aktivit a zábavy. Skvělé lyžování, snowboarding, běžkování, bruslení a další zimní radovánky si užijete uprostřed dechberoucí horské přírody. V životem pulzujícím centru Kitzbühelu vás čekají špičkové restaurace, příjemné bary a luxusní obchody.

Sjezdovky: 109 km modrých, 60 km červených, 19 km černých

Kitzbühel  shutterstock_1634201935

 

Silvretta Arena

Lyžařské středisko Silvretta Arena patří k těm nejlepším v Rakousku. Čeká tu na vás 238 km sjezdovek, které jsou díky své vysoké poloze a kvalitnímu zasněžování zaručené bílé od konce listopadu do dubna. Silvretta Arena je rozmanitým a moderním rájem pro zkušené lyžaře, kteří vyhledávají pulsující středisko. Lyžování zde můžete propojit s hudebními zážitky během koncertů k zahájení a ukončení sezóny, na kterých pravidelně vystupují největší hudební hvězdy světa. Nebo můžete sjet na švýcarskou stranu střediska do bezcelního města Samnaun a strávit odpoledne nákupy.

Rakousko v zimě Schlosshotel Ischgl csm_galerie_winter_schlosshotel-ischgl_09_fe9129c5b1

 

Vybrané ubytování


Podobné zážitky

Švýcarsko v zimě

Švýcarsko v zimě

V zimě je Švýcarsko rájem lyžařů. Upravené sjezdovky, čerstvý prašan a krásná zimní střediska, která poskytují hodiny zábavy.

Objevte více
Krása mrazivého Severu

Krása mrazivého Severu

Sever svou divokou přírodou učaroval už mnohým cestovatelům. Nabídnout vám toho ale může mnohem víc.

Objevte více
Legendy hlubokých moříec

Legendy hlubokých moříec

Kromě manty obrovské mohou potápěči na Maledivách narazit na největší druh žraloka na světě – žraloka velrybího.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nevíte, jaké středisko si vybrat pro svoji zimní dovolenou? Rádi vám pomůžeme.“

Michaela Pipek

Director of Travel Sales