Rakousko v zimě

Zážitky Dovolená na horách

Hlavními trumfy zimního Rakouska je dostatek sněhu, moderní a kvalitní lanovky, rodinná atmosféra a pohostinnost místních a hlavně vynikající dostupnost z České republiky.

1450x674 Rakousko v zimě shutterstock_404914567

 

Nejlepší lyžování v Rakousku

Rakousko je kolébkou alpského lyžování. Výborná dostupnost z ČR, příjemná rodinná atmosféra a bezpečné sjezdovky všech úrovní z něj dělají skvělou zimní destinaci. Užijete si tu zasněžené bílé svahy mezi kouzelnými horami a vaše děti se naučí sportu v četných lyžařských školách. Rustikální horské chaty lákají k odpočinku u krbu se svařeným vínem či k ochutnávkám tradičních rakouských pálenek.

Serfaus-Fiss-Ladis

Nádhernému údolí horských vesniček Serfaus, Fiss a Ladis se přezdívá sluneční terasa Tyrolska. Kromě slunečného počasí na vás čeká výborné lyžařské zázemí. Nadchne jak úplné začátečníky, tak zkušené sportovce. Hlavně vaše děti se tu budou mít jako v ráji – místní dětské parky se řadí mezi ty nejlepší v Alpách. Ubytujete se v rodinných, tradicí prověřených hotelech, hned vedle sjezdovek, kam doletíte vrtulníkem a kde se vám dostane bezchybného servisu a dokonalé péče ve wellness centrech.

Sjezdovky: 123 km červených, 47 km modrých, 28 km černých

Serfaus-Fiss-Ladis shutterstock_1334670017

 

Zillertal 3000 / Hintertux

Údolí Zillertal vás ohromí. Obrovskou lyžařskou oblast tvoří 3 propojené skiareály Eggalm, Rastkogel a Penken a oddělený Ahorn. Korunou údolí je ledovec Hintertuxer Gletscher, kde se dá lyžovat celý rok, a navíc si tu užijete výhled na okolní hory z panoramatické terasy. Místní specialitou jsou upravené svahy pro snowboarding a carving, ale najdete tu i mírné svahy, na kterých si zajezdíte vy i vaše děti. Centrem après-ski dění je městečko Mayrhofen, kde najdete vše od aquaparku po zázemí pro pestrou paletu dalších zimních sportů.

Sjezdovky: 101 km červených, 54 km modrých, 41 km černých

Zillertal 3000  Hintertux shutterstock_489569815

 

St. Anton a Ischgl

St. Anton a Ischgl – to je západotyrolský luxus. Obě střediska jsou od sebe vzdálená jenom 40 min. jízdy a patří k těm nejpřepychovějším v celém Rakousku. V obou si skvěle zalyžujete na bezvadně upravených sjezdovkách nebo v hlubokém prašanu ve volném terénu. Zatímco St. Anton je spíše tradičně orientovaným, distingovaným místem, Ischgl je tepající resort s velice živou aprés-ski zábavou, kam jezdí hlavně mladí lidé. Z Ischglu se snadno dostanete do švýcarského Samnaunu, se kterým tvoří Silvretta Arenu, třetí největší a také jeden z nejluxusnějších lyžařských resortů Tyrolska.

Sjezdovky – St. Anton: 62 km modrých,47 km červených, 25 km černých

Sjezdovky – Ischgl: 143 km červených, 47 km modrých, 34 km černých

St. Anton a Ischgl shutterstock_388719382

 

Kitzbühel

Na lyžařské středisko Kitzbühel jen tak nezapomenete. Jedno z nejexkluzivnějších a nejznámějších míst v rakouských Alpách skýtá nesmírné množství zimních aktivit a zábavy. Skvělé lyžování, snowboarding, běžkování, bruslení a další zimní radovánky si užijete uprostřed dechberoucí horské přírody. V životem pulzujícím centru Kitzbühelu vás čekají špičkové restaurace, příjemné bary a luxusní obchody.

Sjezdovky: 109 km modrých, 60 km červených, 19 km černých

Kitzbühel  shutterstock_1634201935

 

Silvretta Arena

Lyžařské středisko Silvretta Arena patří k těm nejlepším v Rakousku. Čeká tu na vás 238 km sjezdovek, které jsou díky své vysoké poloze a kvalitnímu zasněžování zaručené bílé od konce listopadu do dubna. Silvretta Arena je rozmanitým a moderním rájem pro zkušené lyžaře, kteří vyhledávají pulsující středisko. Lyžování zde můžete propojit s hudebními zážitky během koncertů k zahájení a ukončení sezóny, na kterých pravidelně vystupují největší hudební hvězdy světa. Nebo můžete sjet na švýcarskou stranu střediska do bezcelního města Samnaun a strávit odpoledne nákupy.

Rakousko v zimě Schlosshotel Ischgl csm_galerie_winter_schlosshotel-ischgl_09_fe9129c5b1

 

Sölden

Tato lyžařská oblast se nachází 1350–3340 m n. m. a nabízí 144 km sjezdovek, 31 moderních lanovek a hlavně jistotu sněhu od října do května díky nadmořské výšce a technickému zasněžování na asi 77 % sjezdovek.

Rakousko Sölden shutterstock_1300316053

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Švýcarsko v zimě

Švýcarsko v zimě

V zimě je Švýcarsko rájem lyžařů. Upravené sjezdovky, čerstvý prašan a krásná zimní střediska, která poskytují hodiny zábavy.

Objevte více
Na hory helikoptérou

Na hory helikoptérou

Vyzkoušejte cestování helikoptérou! Budete cestovat v klidu a bez zbytečného čekání a odbavování. Můžete odletět doslova z vlastní zahrady a čeká vás jedinečný zážitek.

Objevte více
Top horské hotely v Evropě pro rodiny

Top horské hotely v Evropě pro rodiny

Podívejte se na několik hotelů, které nejsou daleko a mají perfektní zázemí pro celou rodinu.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nevíte, jaké středisko si vybrat pro svoji zimní dovolenou? Rádi vám pomůžeme.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer