LÉONOR Hôtel, Francie – Štrasburk

Historický stylový hotel v srdci Starého města Štrasburku

V srdci Starého města nedaleko Place Broglie leží svědek slavné historie, čtyřhvězdičkový hotel Léonor s neoklasicistní fasádou jako římský chrám. Luxusní hotel za své jméno vděčí maršálu Léonorovi Marie du Maine du Bourg, šéfovi provincie Alsasko v 17. století. Nedávná renovace z roku 2022 přivedla na svět palác v novém spojení historie a modernity, a dala tak vzniknout elegantnímu hotelu s vnitřním nádvořím pod širým nebem o rozloze 500 m². LÉONOR Hôtel okouzluje světlými a velkoryse pojatými prostory, vše v luxusní střídmosti podle rukopisu známého architekta Jean-Philippe Nuela, který navrhl design prodchnutý moderností, jež podtrhuje výjimečné řemeslné zpracování a ušlechtilé materiály jako dřevo, kov a přírodní látky.

O destinaci

Ať už alsaskou metropoli navštívíte v kteroukoliv roční dobu, můžete tu listovat jako v otevřené knize plné historie vzbuzující bohatou představivost. Metropole, jež několikrát změnila státní příslušnost v závislosti na výsledku několika válek, si zanechala dvojí kulturu, a to je jedna z jejích předností. Nachází se na křižovatce dvou dávných římských cest (Štrasburk znamená město cest), co by kamenem dohodil od německých hranic. Díky Gutenbergovi se Štrasburk stal centrem knihtisku, a tím i baštou humanismu. Působil zde Erasmus Rotterdamský́, Goethe, Napoleon i Metternich. A aby toho nebylo na Štrasburk málo, vznikla tu také francouzská Marseillaisa. Jeho strategická poloha je důvodem přítomnosti hlavních evropských institucí, a přesto si Štrasburk nese kouzlo malého městečka.

V zimě je Štrasburk jedním z nejkrásnějších měst na světě. Nakažlivá romantika alsaské metropole vás provede prastarými vánočními tradicemi plnými kouzelného světla a sváteční atmosféry. Nikde jinde ve Francii na vás adventní nostalgie nedolehne tak, jako právě tady.

LÉONOR Hôtel se nachází na ulici rue de la Nuée Bleue v srdci štrasburské čtvrti Grande Île. Živá čtvrť, kde se Štrasburčané scházejí, aby si vypili kávu na náměstí Place Broglie, poseděli v umělecké galerii nebo se vydali na nákupy do rue de la Mésange. Letiště Štrasburk-Entzheim je vzdálené 16 km, 20 min. jízdy autem.

1032x554 LÉONOR Hôtel, Francie – Štrasburk g19-0382-2300x1535

 

Ubytování

V noci je LÉONOR Hôtel jako stvořený pro sny. Jeho 116 pokojů a apartmánů čerpá uklidňující teplo z barev Štrasburku a některé architektonické prvky jim dodávají neobvyklý objem zděděný z minulosti. V každém pokoji a apartmá je stěna s tapetami v barvě červeného okru s motivy napůl vybledlými časem, které připomínají, že toto místo má svou historii. Modernější koupelny jsou přirozeným doplněním ložnic.

Velkými okny se otevírá úchvatný výhled na město Štrasburk a majestátní nádvoří pod širým nebem. Pokoje a apartmá nabízejí maximální pohodlí, nábytek vybraný nebo vytvořený na míru s ohledem na historii místa, špičkové lůžkoviny, bezplatný minibar a další služby, aby byl váš pobyt ve Štrasburku dokonalý.

1032x554 LÉONOR Hôtel, Francie – Štrasburk g19-3375-suite-2300x1569

 

Restaurace

Pro labužníky má LÉONOR bar s cukrárnou a restaurací s vlastním kulinářským rukopisem. Prostory jsou otevřené. Velké stoly kdykoli vybízejí ke sdílení, vychutnávání a objevování, zatímco intimnější křesla a nízké stolky zvou k tomu, abyste si udělali chvilku pro sebe. Venku využijte velkolepou terasu.

V restauraci Nicolas Stamm-Corby a Serge Schaal dávají přednost sezónním produktům z regionu. Rafinované, uklidňující pokrmy evokují tradiční kuchyni.

1032x554 LÉONOR Hôtel, Francie – Štrasburk p6143154

 

Aktivity

LÉONOR Hôtel je pozvánkou k pohledu na Štrasburk z nové perspektivy. Milovníci kulturního dědictví, kultury a umění žít si zamilují toto město s bohatstvím vlivů, v němž se dokonale snoubí historie s moderním stylem.

1032x554 LÉONOR Hôtel, Francie – Štrasburk g19-2993-1-2300x1535

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Najdeme pro vás tu nejlepší destinaci a ubytování, abyste si dny volna mohli vychutnat přesně podle svých představ a snů.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer