Švýcarsko v zimě

Zážitky Dovolená na horách

Perfektní služby, maximální soulad tradice a modernity, nádhernou vysokohorskou přírodu a špičkovou gastronomii – to vše a mnohem více nabízí Švýcarsko v zimě.

st. moritz view

 

Ideální lokalita pro luxusní zimní dovolenou

V zimě je Švýcarsko rájem lyžařů. Upravené sjezdovky, čerstvý prašan a luxusní zimní střediska, která poskytují hodiny zábavy. Výlety psím spřežením, lyžování mimo vyznačené trasy, nádherný výhled na majestátní švýcarské Alpy. Vyletět vrtulníkem na zasněžený vrcholek a seskočit s lyžemi na nohou přímo z kabiny do hlubokého sněhu nebude nikde tak zábavné jako zde.

St. Moritz

Svatý Mořic je nejdražším a nejluxusnějším lyžařským střediskem na světě. Jsou zde michelinské restaurace, přepychové hotely, krásné sjezdovky a vrtulníkem to není nikam daleko. Vrchol světa, jak se St. Moritz přezdívá, byl dvakrát dějištěm zimních olympijských her a dokáže uspokojit potřeby těch nejnáročnějších cestovatelů. A to jak v zimě, kdy chcete sjet na lyžích až k hotelovému baru, tak v létě, kdy si můžete zahrát golf v nadmořské výšce 1800 m. St. Moritz je také velmi oblíbenou destinací celebrit, královských rodin a všech ostatních, kteří si to mohou dovolit.

Sjezdovky: 231 km červených, 66 km modrých, 33 km černých

St. Moritz, Švýcarsko

 

Andermatt

Stejně jako kdysi slavného Goetha, i vás region Andermatt okouzlí. Leží v srdci švýcarských Alp a představuje perfektní destinaci pro milovníky přírody a zimních sportů. Z letiště v Curychu i Lucernu se sem jednoduše dostanete limuzínou, ubytujete se v luxusním chaletu a pak už stačí jen nasadit lyže a vyjet na bílé svahy. Čeká vás tu dostatek sněhu, dokonale upravené sjezdovky všech náročností a moderní lanovky, švýcarská pohostinnost a jedinečná gastronomie.

Sjezdovky: 50 km červených, 29 km černých, 22 km modrých

1032x554_Andermatt_Uri, Švýcarsko_shutterstock_99626216

 

Zermatt

Zermatt je nejvýše položený lyžařský resort v Evropě, který se táhne napříč dvěma zeměmi. Na zdejších svazích panují ideální podmínky po celý rok, takže je naprosto jedno, kdy dostanete chuť si zalyžovat. Je také domovem ikony Alp, majestátní hory Matterhorn, která se tyčí přímo nad střediskem. Nejen na něm můžete v letních měsících vyzkoušet své horolezecké umění.

Sjezdovky: 222 km červených, 74 km modrých, 61 km černých

1032x554_Zermatt Valley a Matterhorn Peak_Švýcarsko_shutterstock_254090041

 

Arosa

V Arose se nadýcháte úžasně čistého vzduchu, protože tady není téměř žádná doprava, a vysoko v horách si užijete spoustu slunce. Zasněžené bílé svahy lákají k nasazení lyží nebo snowboardu. Nebo se můžete projet na saních tažených psy. Luxusní ubytování s perfektním servisem a vlastní lanovkou vás nadchne. Třešničkou na dortu je zdejší lázeňské centrum Tschuggen Bergoase, které projektoval samotný Mario Botta a které se řadí mezi nejlepší wellness centra v Evropě.

Sjezdovky: 40 km červených, 27 km modrých, 3 km černých

1032x554_Arosa_kulm hotel_view

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Na hory helikoptérou

Na hory helikoptérou

Vyzkoušejte cestování helikoptérou! Budete cestovat v klidu a bez zbytečného čekání a odbavování. Můžete odletět doslova z vlastní zahrady a čeká vás jedinečný zážitek.

Objevte více
Francie v zimě

Francie v zimě

Hlavními trumfy zimní Francie jsou výjimečně rozsáhlé a rozmanité sjezdovky, propojenost skiareálů, velké množství ski-in ski-out resortů a vynikající gastronomie.

Objevte více
Na hory? Jedině s Relais & Châteaux

Na hory? Jedině s Relais & Châteaux

Představujeme vám několik nádherných hotelů vhodných pro zimní dovolenou, do kterých je to z ČR jen kousek a kde vás čeká pohoda, luxus i výtečná kuchyně.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nevíte, jaké středisko si vybrat pro svoji zimní dovolenou. Rádi vám pomůžeme.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer