Plavba za obzor všedních dní se Silversea

Zážitky Dovolená na jachtě

Objevte autentickou krásu světa z paluby luxusní lodě.

1450x674 Silversea s Exclusive Tours eaf0a21a59fd2d9cbaf5560452876049e464ddfd-4207x2025

 

Destinace po celém světě

S nabídkou více než 900 destinací na všech 7 kontinentech se můžete se společností Silversea dostat kamkoli budete chtít. Flotila Silversea disponuje loděmi, které mají od 51 do 364 apartmánů, aby každý z hostů mohl najít dokonalou rovnováhu mezi možnostmi výběru a intimitou. Objevte autentickou krásu světa z paluby některé z nich.

Perfektně prožitá dovolená

Po výletech do úchvatné skandinávské přírody načerpáte nové síly v luxusních lázních s úžasnými výhledy na moře. Ve svatyni relaxace obnovíte ducha i tělo pomocí masáží, akupunktury, sauny, parní kabiny, whirlpoolu a dalších procedur.

V kasinu si můžete vyzkoušet ruletu, blackjack či hrací automaty, bez ohledu na to, jste-li protřelý hráč, nebo teprve začátečník. Večeře vás čeká v japonské restauraci Kabuki, inspirované stejnojmenným starobylým divadelním uměním, jehož typickými znaky jsou ohromující kostýmy a propracovaný make-up. Zdejší vyvážené menu bylo inspirováno 5 prvky orientální nutriční kuchyně a respektuje rovnováhu sil jin a jang.

A než odhalíte bohatství baltských muzeí v čele s petrohradskou Ermitáží a něžný půvab pozlacených paláců severoevropských měst, užijete si zábavu na tisíc způsobů. Přejete-li si ostatně splnit jakékoliv přání, je vám k ruce osobní komorník. Připraví odpolední svačinu, zorganizuje privátní koktejl či oslavu, zajistí voňavou koupel…

Ptáte se, kde je to všechno možné? Pro někoho zázrak, pro cestující s lodní společností Silversea perfektně prožitá dovolená. Inspirujte se s námi, co všechno během takové výletní plavby můžete zažít.

SilverSea s Exclusive Tours 658fbe3363e007d0d3aba20e8c535d261d264a5f-1200x800-1

 

Proč zvolit Silversea

Společnost Silversea Cruises patřící římské rodině Lefebvre je raritou ve světě nadnárodních gigantů. Výsledkem je plavba zrozená ze skutečné italské vášně obsahující to nejlepší z umění života.

Flotila zahrnuje především menší luxusní lodě určené těm, kteří hledají spojení ojedinělé poznávací dovolené s kompletním servisem bez nutnosti namáhavého a zdržujícího cestování. Předností těchto lodí je možnost vplout hluboko do vnitrozemí po úzké vodní cestě nebo kotvení přímo u mola.

Na výběr máte více než 900 destinací na všech 7 kontinentech včetně nejodlehlejších míst planety. Tedy více než u kterékoliv jiné plavební společnosti. K tomu přidejte kulinářskou dokonalost a nekompromisně nadstandardní vybavení lodí. Všechny apartmány jsou prostorné, většinou s verandou, vždy s výhledem na oceán a se službou komorníka.

Silversea s Exclusive Tours dc155caf955bbba8d2cd1e171febaa5cf219d602-1920x1280

 

Nechte se hýčkat

Nepřetržitého servisu vašeho osobního butlera můžete využívat bez ohledu na zvolenou loď Silversea a objednaný typ ubytování.

Na začátku celé plavby vás komorník sklenkou šampaňského přivítá na palubě a seznámí vás s kajutou. Na výběr jich je několik druhů, ovšem i základní Classic Veranda Suite je dostatečně rozlehlá (36 ), všechny detaily propracované a vybavení rozmanité, abyste se v ní během dlouhé plavby na moři cítili komfortně a měli k dispozici vše potřebné.

Veranda se zahradním nábytkem je s kajutou propojena velkými skleněnými dveřmi. Mramorová koupelna ukrývá toaletní potřeby Bvlgari a župany i pantofle Etro, o kvalitní spánek se stará velkorysé lůžko s jemným ložním prádlem Pratesi. K dispozici je šatna s trezorem, toaletní stolek s vysoušečem vlasů, psací stůl, dva velkoplošné televizory, wi-fi připojení, interaktivní mediální knihovna či lednice s barem.

Potřebujete více prostoru? Dopřejte si nadstandardní apartmán Grand Suite o ploše kolem 180 s 2 verandami, obývacím pokojem, samostatnou jídelnou, vanou v koupelně a kávovarem Illy Espresso.

Silversea s Exclusive Tours bf6e9c150cc0a2e5053d3145d6fdbe2887df734f-4800x3600

 

Jak k jídlu, tak i ke sportu

Komorník vám v kajutě představí výběr toaletních potřeb, nabídne výběr povlečení, vysvětlí základní ovládací prvky elektronických přístrojů a pomůže s vybalením zavazadel. Zajistí vaše oblíbené nápoje do minibaru, přednese vaše zvláštní potravinové preference šéfkuchaři, případně vrchnímu číšníkovi a rezervuje vám místa v restauraci.

Zkuste například elegantní grilbar Atlantide se zaměřením na rybí steaky, pečené královské kraby a další mořské lahůdky. Příjemným zážitkem je též příprava masa, ryb a zeleniny dle vaší chuti na grilovacím kameni z vulkanické horniny přímo u stolu v restauraci Hot Rocks, nabízející také šťavnaté hamburgery a křehké gurmánské saláty.

Ve formě se můžete udržovat ve fitness centru s nejmodernějšími přístroji Technogym. Pokud s cvičením začínáte, absolvujete školení o posilování, využít lze i osobního trenéra. Úvodní schůzku s ním s radostí zařídí váš komorník.

K jeho úkolům v průběhu plavby dále patří zajišťování perfektní čistoty sociálního zařízení, pomoc s praním a čištěním oblečení a doručování snídaně do kajuty. S potěšením doplňuje minibar, přinese kbelík s ledem k osvěžení uprostřed horkého dne a připravuje, čistí i balí zavazadla.

Silversea s Exclusive Tours 6162b7e826467b6449b71377f2f0a3b55a5c1b18-5990x3993

 

Podlehněte volání dálek

Díky rozměrům plavidel, jedinečnému plánování a skvělé znalosti pobřeží uvidíte při plavbě se Silversea úchvatná zákoutí naší planety.

Možná se rozhodnete uskutečnit svou první výpravu se Silversea v Evropě – a není to špatný nápad. V teplém Středomoří vás rádi uvítají na molu v Monte Carlu, vedle nejluxusnějších jachet na sardinských březích Costa Smeralda, u antických památek Kréty i se sklenkou Chateauneuf-du-Pape na Rhôně nedaleko papežského Avignonu.

Nemusíte se však omezovat jenom na Evropu.

Jak nejlépe poznat daleké kraje, jejich přírodu, historii, památky, zajímavosti? S pomocí specialistů v jednotlivých oborech, kteří se s vámi rádi podělí o své znalosti. Získáte nesmírně cenné informace, se kterými bude váš obraz o navštívené destinaci kompletní.

SilverSea s Exclusive Tours ef817229a93394d8c314af0689e3c12105fb6ae3-5472x3648

 

Prozkoumejte svět s odborníky

Například profesor Lew Deitch má za sebou více než 46 let zkušeností s výukou geografie. Osobně navštívil 89 zemí a specializuje se na lokální architekturu, gastronomii, odívání a lidovou hudbu. Pomůže vám naplánovat výlet, zajistí přednášku na lodi a doprovodí vás na místo na pevnině. Pyramidy Mayů v Mexiku, zlatavé pláže Dominikánské republiky, rum a reggae Jamajky, tropické pralesy Kostariky, doutníky a pohasínající socialistický nádech Kuby – to vše najednou získá zcela nové rozměry.

Právě sedíte a přemýšlíte, co bude dál. Ústřední společenský prostor a zároveň samotné srdce lodí Silver zvané Dolce Vita je za večerních tónů, o něž se stará naživo hrající pianista a se sklenkou lahodného koktejlu v ruce ideálním místem k takovému rozjímání. Zároveň si zde můžete s ostatními pasažéry vyměňovat své cestovatelské zážitky. Na prahu noci zajdete do divadelního sálu ve stylu Belle Époque zvaného L´Opera, kde se prolíná vznešenost a kouzlo hudby a divadla. A zatímco si vychutnáváte velkolepé operní představení, kabaret či filmovou pohádku, loď polyká další dávku kilometrů.

Silversea s Exclusive Tours 766e5af3a0063c663ab0c5cb142158cb9576ceb8-3000x1210-1

 

Sníte o Brazílii…

Za Karibikem a jeho rozdrobenými ostrůvky Malých i Velkých Antil se rozkládají tajemná zákoutí Nového Světa, jak dávní objevitelé pojmenovali Jižní Ameriku. Nekonečné hektary amazonského deštného pralesa asi nikdy neprozkoumáte do posledního detailu, ale co takhle doplout do srdce několik set kilometrů širokého ústí největší řeky světa? Vydat se do nitra chilských fjordů, pod ledovce a jehly Torres del Paine, k pláži Copacabana v Riu de Janeiru, za pozůstatky ohromné říše Inků či na dohled andských sopek v čele s magickým Chimborazem?

Málokteré plavidlo vás vezme až na Galapágy, odlehlé a samorostlé vulkanické ostrovy v Pacifiku s hojností obřích suchozemských želv a jedinými tučňáky severní polokoule. Speciální loď Silver Origin to dokáže. Navíc je vybavena pro individuální výlety na pobřeží, šnorchlování či jízdu na kajaku.

SilverSea s Exclusive Tours 77b4ad75b0ddb354df0272ee2eb5b66c5529d56a-4766x3177-1

 

Expediční tým Silversea

Na podobných dobrodružných expedicích v cizokrajných zemích vedle sebe oceníte skutečné znalce. Právě takoví kráčejí v čele expedic Silversea a ručí za pohodlí účastníků i za to, že uvidí a poznají co nejvíce. Ekvádorský přírodovědec Daniel Arteaga je specialista na Galapágy, fotografka Aliscia Young má za sebou 5 mezinárodních výstav a spolupracuje s nakladateli, časopisy a agenturami v oblasti cestovního ruchu. Během plavby se však seznámíte s mnoha dalšími experty.

V Tichém oceánu, kterým se můžete toulat libovolně dlouhou dobu, a stejně z něj poznáte jenom malou kapku, neboť je největší na světě, na to budete mít dostatek času. Možná, že cestou narazíte na opuštěné atoly a fantastické laguny. Určitě však nepřehlédnete do nebe stoupající hradbu hor na Papui Nové Guineji a jistě se zamilujete do jedinečných kultur národů Tahiti a malých ostrůvků ztracených uprostřed nekonečné vodní hladiny.

K dobrodružným výzkumným plavbám do vzdálených moří, převážně v Pacifiku, je určena elegantní výletní loď Silver Discoverer. Její konstrukce umožňuje snadné pozorování břehů, navíc s flotilou tuctu průzkumných člunů lze přistát prakticky na jakémkoliv břehu a zkoumat mokřady a jiné ekosystémy.

Láká vás místo opalování a konejšivých slunečních paprsků spíše mráz a všudypřítomný sníh? Vydejte se s luxusní lodí Silver Explorer za ochlazením na úplný jih naší planety. Je navržena pro plavby do nejvzdálenějších destinací, včetně obou polárních oblastí. Zesílený kýl jí umožňuje bezpečně se prokousat ledovými krami.

Se vší péčí vás proveze mezi ledovými hranoly až do Antarktidy – za tučňáky, rypouši, kosatkami a velrybami. Stejným cestovatelským drahokamem jsou i plavby na Aljašku, k nekonečným sněhovým pláním s ozvěnou dávné zlaté horečky. Vydejte se na největší ostrov světa Grónsko, do ledových vod Arktidy, Nové země, za tundrou Baffinova ostrova či romantickou krásou Špicberků.

Troufnete si na osobní schůzku s medvědem ledním?

SilverSea s Exclusive Tours 891f50b279bc7ccb188d662c077be2066389d7f8-3800x1500

 

Poučte se na přednáškách

Několik dní na palubě s vámi stráví také respektovaní odborníci z nejrůznějších oborů. Během svých přednášek vám poutavou formou předají co nejvíce ze svých znalostí. Brian Davis kupříkladu zasvětil celý svůj život vínu. Kvůli své vášni navštívil vyhlášené vinařské oblasti v Austrálii, Jihoafrické republice, Portugalsku, Francii či Německu a s potěšením vás seznámí s nejlepšími víny světa.

Historička Laurel Corona, autorka několika úspěšných románů, se zabývá uměním od neolitu až po současnost. Bude vaším průvodcem jedinečným světem hudby, literatury, architektury a filozofie vzdálených civilizací.

SilverSea s Exclusive Tours acc4f5df5fd3eb1b16f2d231ece6ffe791f0ec36-3800x1500

 

Lodě se představují

Vybavení všech lodí Silversea zahrnuje absolutní luxus, kvalitu a pestrost. Přidáte-li k tomu možnost dostat se do odlehlých přístavů, do srdcí starobylých měst po úzkých vodních cestách a kotvení přímo u mola, zatímco ostatní musí být dál od břehu, dostanete jedinečnou směs poznání a odpočinku. Kombinuje objevování fascinujících míst po celém světě a špičkovou relaxaci s rozmanitými možnostmi trávení volného času.

Vlajkovou lodí Silversea Cruises je Silver Muse s kapacitou 596 hostů, kteří se s ní mohou projet od jara 2017. Stolování pod širým nebem, panoramatický výhled na oceán, personalizované služby a útulné klubové prostory pro večerní koktejly s přáteli – to je luxusní výletní jachta Silver Wind s vybavením, typickým spíše pro větší lodě.

Lodě Silver Shadow a Silver Whisper třídy Millennium ve stylu butikových hotelů jsou o trochu větší, proto si mohou dovolit rozsáhlejší zařízení interiérů. Čeká zde na vás rozšířené fitness centrum s hodinami pilates a jógy, vinotéka Le Champagne a také výstavní sál. Kompromis pro kosmopolitní cestovatele se zájmem o jedinečné služby, živé a příjemné prostředí i poznávání ojedinělých přírodních krás představuje loď Silver Spirit. Její specialitou je sushi bar Seishin a rozsáhlé wellness centrum.

Každý si jistě vybere. Díky luxusním lodím Silversea se dostanete do srdce Indického oceánu, kde na vás čekají smaragdy jako Mauricius, Maledivy nebo Seychely. Můžete objevovat miniaturní kontinent Madagaskar i úžasnou faunu a flóru Afriky. Přestaňte snít a ponořte se do nekonečně barevné exotiky jihovýchodní Asie, velkolepé jejími rýžovými políčky počínaje a řítícím se šinkansenem konče. Plujte napříč staletími americkým divokým západem od San Franciska až po vulkány Kaskádového pohoří, kochejte se nevšední krásou Kanady.

Nic na Zemi, žádný zapadlý kout není pro flotilu Silversea dost daleko, aby ho pro vás nemohla objevit. Ať už se jedná o ruský Dálný východ a jeho pulsující poloostrov Kamčatka, jen těžko popsatelnou Austrálii (to se prostě musí zažít) nebo o zaoceánské plavby kolem mysu Dobré naděje a Beringovou úžinou dál, až na konec světa.

Bezkonkurenční Silver Cloud

K tomu nejlepšímu, co společnost Silversea nabízí, se řadí mohutná, přesto delikátně navržená jachta Silver Cloud pro 296 hostů, s lehkostí klouzající proti proudu řek a do skrytých přístavů. Ukrývá bezpočet zábavních příležitostí, luxusní restauranty a špičkové vybavení pro všechny cestovatele, kteří chtějí prožít víc než ostatní.

Najdete zde knihovnu s pestrým výběrem vázaných knih, časopisů, referenčních materiálů a denního tisku či videotéku, kterou můžete sledovat ve vlastní kajutě. Internetová kavárna nabízí surfování na webu, CD vypalovačky, sluchátka, čtečky digitálních fotoaparátů a černobílý laserový tisk. Není problém zajistit konferenční prostor pro větší jednání i k menší schůzce s audiovizuálním vybavením.

Nejen dámám slouží kosmetický salon včetně kadeřnictví, manikúry a pedikúry.

Nakupovat můžete v přístavech, ale i přímo na lodi. Jednotlivé butiky navrhl uznávaný italský architekt Tiziano Vudafieri. Vybírejte špičkovou módu, šperky, jemné parfémy a kosmetiku značek Buccellati, Damiani, Le Vian, Gucci , Sisley nebo Swarovski.

SilverSea s Exclusive Tours ef801adf650c963474d781c5bde3faa4498c1709-1200x800

 

Něco navíc pouze na Silversea

Chcete pozorovat ptáky v jihovýchodní Asii? Potápět se v Indickém oceánu? Fotografovat v africkém safari? Poznat kulinářské speciality Argentiny? Využijte luxusní loď Silver Cloud Expedice pro poznávací plavby a speciální expedice, jejíž součástí je i skupina 19 nadšených a obětavých odborníků.

Ke speciálním programům patří přednášky vysoce kvalifikovaných členů expedičního týmu, doprovod destinačních konzultantů či karetní sedánky bridže. Vinařský program nabízí soukromé degustace v nejvýznamnějších vinařských oblastech naší planety (zámek Médoc v regionu Bordeaux nebo vinařství v australském údolí Barossa), prezentace palubního sommeliéra, ochutnávky nejlepších červených a bílých odrůd.

Kulinářský program zahrnuje interaktivní, palubní gastronomické zážitky včetně kuchařské show a velké gurmánské večeře. Kdo se chce zdokonalit ve vaření, může využít školu L'École des Chefs by Relais & Chateaux. Na speciálním workshopu se naučíte techniky správného porcování a řezání masa. Vydejte se s odborníky nakupovat suroviny na lokální trhy. A na závěr se zúčastněte kulinářské soutěže!

SilverSea s Exclusive Tours 66f9738ea1fc446215b0c7704d5c434d6cd1292e-1200x800

 

Služby na všech lodích

Na luxusních výletních lodích Silversea si můžete být jisti, že je o vás kompletně postaráno dříve, než se stačíte zeptat. Na jednoho cestujícího totiž připadá jeden člen posádky. Každý člen personálu vám touží pomoci a upřímně se usmívá. Budete se cítit jako v nejexkluzivnějším světovém klubu – a jako privilegovaní hosté Silversea v něm skutečně jste.

Na nejvyšším místě lodí zvaném Observation Lounge můžete odpočívat, v klidu si číst nebo jen tak pozorovat uklidňující vlny oceánu. Vyberte si z mnoha restaurací nejrozmanitějších chutí, vůní a barev. Francouzskou šarmantnost a dokonalost stolování nezapře La Dame by Relais & Châteaux, pizzerie Regina Margherita zahřívá tradiční troubou i neformální atmosférou a ve stylové restauraci Indochine ochutnáte to nejlepší z exotického Thajska kořeněné vůní Bombaje a prošpikované indočínskou barevností.

Jemné zvuky jazzu a blues zvoucí k tanci pohladí vaše uši a rafinované lahůdky mezinárodní kuchyně nadchnou vaše chuťové pohárky v intimním prostředí Silver Note. Ikonickým znakem gurmánských prožitků n a Silversea je italský restaurant La Terrazza, v němž čaruje šéfkuchař Alberto Colombo.

Panoramatický bar Panorama Lounge nabízí klidné útočiště k setkání s přáteli se sklenkou dobrého vína, večer se tu zaposloucháte do jemných tónů piána či se osvěžíte rytmy lodní diskotéky. Umělecká kavárna Art Café hostí rozmanité a vzrušující výstavy obrazů a soch všech stylů.

Venkovní vodní svět Pool Deck & Jacuzzi Area ukrývá bazén, vířivky a solária včetně jemných ručníků a kostek ledu k ochlazení. Pro skutečné znalce, kteří umí ocenit a vychutnat slasti života, je určen diskrétní a vkusný klub Connoisseur’s Corner. Nejlepší koňak, whisky a prémiový výběr doutníků jsou zde samozřejmostí.

SilverSea s Exclusive Tours f60457d3e2796adc0e483bd9b52025ddde0efd9d-4800x3600

 

Tipy na další zážitky

Cestujte po světě na palubách luxusních lodí

Cestujte po světě na palubách luxusních lodí

Zažijte vytříbený luxus a tradici zaoceánských lodí, vydejte poznat svět z palub luxusních lodí a nechte se dovézt na místa, kam byste se jinak nedostali.

Objevte více
Cunard – britská tradice a elegance

Cunard – britská tradice a elegance

Ať už se budete plavit s kteroukoliv lodí společnosti Cunard, čekají vás honosné interiéry, špičkový servis, pestrý program a nezapomenutelný zážitek.

Objevte více
Dovolená na luxusní jachtě

Dovolená na luxusní jachtě

Pronájem jachty otevírá širokou škálu neuvěřitelných míst k objevování a objevovat destinace z paluby soukromé jachty můžete téměř kdekoliv na světě.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Objevte autentickou krásu světa z paluby některé z lodí flotily Silversea. Vaši dovolenou naplánujeme do nejmenších detailů.“

Veronika Robin

Chief Sales Officer