Safari v Africe

Zážitky Dobrodružná cesta

Inspirujte se našimi tipy na africké destinace, kde si safari náležitě užijete.

1450x674_Afrika_Safari_shutterstock_678502927

 

Safari – nezapomenutelné africké dobrodružství

Dovolenou na safari v Africe musíte zažít. Poznejte její přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale neodpírejte cestovatelský luxus a bezpečí, které jsou u naší společnosti samozřejmostí.

My vám poradíme, kde a kdy s objevováním tohoto kontinentu začít, a pomůžeme naplánovat pobyt do posledního detailu tak, abyste o nic nepřišli. To, co tu zažijete, si totiž budete pamatovat celý život.

Keňa

Zastavuje se vám dech při pomyšlení na nedotčenou přírodu a divokou zvěř? Pak ve vás dřímá duše dobrodruha, jejíž touhu po objevování dokonale uspokojí Keňa. Volně se pasoucí stáda antilop, slonů či buvolů, v dálce řev divokých šelem, nejmagičtější západy slunce, noci v luxusních stanech pod hvězdami – to vše zažijete v této výjimečné africké zemi.

1032x554_Afrika_Safari_shutterstock_464247959

 

Jihoafrická republika

Obdivovatelé přírody si Jihoafrickou republiku zamilují. Je domovem více než 20 000 druhů rostlin a 200 velkých savců a pro milovníky safari je opravdovým rájem. Pro pozorování zvěře doporučujeme okolí Krugerova národního parku, neboť podmínky pro sledování jsou v řadě privátních rezervací lepší než v samotném parku. Uvidíte lvy, levharty, slony, nosorožce, zebry a antilopy. Velkou výhodou jsou rezervace bez výskytu malárie, například Madikwe Game Reserve, což dělá z Jihoafrické republiky výbornou destinaci pro rodinnou safari dovolenou.

1032x554_Afrika_Safari_shutterstock_261879623

 

Tanzanie

Tanzanie je zemí divokých zvířat, vysokých hor i bělostných pláží. Představuje ideální volbu pro ty, kteří s cestováním za divokou zvěří teprve začínají. Jde o nenáročnou zemi plnou zvářat a krásné divoké přírody. Nejúchvatnější národní parky najdete na severu země, která je kromě fascinující flory známá také pro výskyt zvířat tvořících Velkou pětku - slona afrického, nosorožce dvourohého, buvola afrického, lva a levharta skvrnitého.

1032x554_Afrika_Safari_shutterstock_601859093

 

Namibie

Namibie je zemí nekonečné rozmanitosti. Epická krajina, divoká příroda, nejstarší poušť světa, nejvyšší písečné duny, původní kmeny a v poměru k velikosti země značně nízká osídlenost dohromady tvoří skutečný ráj pro fotografy, dobrodruhy a cestovatele, kteří touží po souznění s přírodou. Představujeme vám jedno z nejkrásnějších míst světa, samostatnou planetu Namibie, kde víc než cokoli jiného platí zákony přírody a příroda sama jako by byla předobrazem surrealistických umělců.

1032x554_Afrika_Safari_shutterstock_754071406

 

Botswana

Botswana je domovem rozmanité přírody a divokých zvířat. Zažijete zde naprosto exkluzivní safari zážitky, jako nikde jinde. V místní divočině bez lidí najdete přepychové chatky a odlehlé stanové tábory, zejména v deltě řeky Okavango a okolí, které vám poskytnou místo v první řadě při pohledu na divokou zvěř, kterou budete mít jen pro sebe.

1032x554_Afrika_Safari_Keňa_shutterstock_156151316

 

Tipy na další zážitky

Za dobrodružstvím na daleký sever

Za dobrodružstvím na daleký sever

Laponsko nabízí krásnou přírodu. Během zimy se zde cítíte jako v pohádce, kdy je okolo vás vše zcela bílé. Ale i v létě si tu užijete, především nádhernou přírodu a nefalšovanou divočinu.

Objevte více
Za velrybami do Mexika

Za velrybami do Mexika

Velryby začínají svou dlouhou cestu Pacifikem z Aljašky až do Kalifornského zálivu již v prosinci, na začátku roku tak máte ideální příležitost spatřit na jednom místě několik druhů těchto mořských savců.

Objevte více
Expedice za polární kruh

Expedice za polární kruh

Antarktida patří mezi opravdové výzvy, ne každý si ale na ni troufne. Můžeme vám každopádně zaručit, že pokud se odhodláte, zážitek to bude neopakovatelný.

Objevte více

Vybrané ubytování


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Náš tým designérů vám připraví nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.“

Alena Durnová

Client Services Director