Michaela Pipek

„Pokud vyrazíte do Španělska a chcete ochutnat něco opravdu typického, potom nesmíte vynechat pochoutku zvanou Churros con Chocolate. Jedná se o sladký pokrm s čokoládou z těsta podobného našim koblihám, který Španělé jídávají zejména o víkendových snídaních. A to nejlepší Churros samozřejmě najdete v některé z vedlejších uliček velkoměst, kde po ránu sedávají místní, diskutující o fotbalu či politické situaci v zemi.“

Michaela Pipek, chief travel designer

Během celého roku se ve Španělsku odehrávají akce, které cestovatelům přibližují tamní pestrou kulturu a ukazují jihoevropskou zemi v celé její kráse.

Vedle prestižních podniků Formule 1 či MotoGP vám travel consultanti Exclusive Tours rádi zajistí také vstupenky na kulturní akce či privátní prohlídky známých památek.

Načítám

Jedním z největších turistických lákadel Španělska je Alhambra, komplex paláců maurských sultánů v oblasti Granady. Toto v Evropě jedinečné osídlení začalo být postupně budováno v 13. století a tvoří ho hrad, sultánský palác a příbytky poddaných. Pestrá architektura a malby Alhambře zajistily v roce 1984 místo mezi památkami světového dědictví UNESCO. Chcete-li, může být otevřena exkluzivně pouze pro vás a vaše přátele. Není to však jediné místo, kterým vás znalý průvodce provede mimo otvírací hodiny pro veřejnost. Dalším lákavým místem je například madridské muzeum Prado. I zde se můžete v klidu procházet po otvíracích hodinách a obdivovat řadu exponátů z bohaté historie Španělska.

Načítám

Španělská gastronomie přináší pestrý mix chutí. Tradiční pokrmy ohromují směsicí vůní a svou nadčasovostí. Ne nadarmo ze Španělska pochází několik oceňovaných šéfkuchařů. V Madridu, Barceloně a dalších okouzlujících městech je několik gurmánských restaurací, která jsou po léta zařazena v prestižním katalogu Michelin. Mnohem větší koncentrace michelinských hvězd je však na jiném místě – v baskickém San Sebastianu. Tato severní část Španělska se mezi milovníky lahodného jídla těší velké oblibě, v celém regionu je více než 30 oceněných restaurací. V San Sebastianu je dokonce Univerzita gastronomické vědy a centrum pro gastronomický výzkum a inovaci.

Načítám

Není divu, že právě zde si šéfkuchaři Juan Mari Arzak, Pedro Subijana a Martín Berasategui mezi sebou rozdělili devět hvězd od populárního průvodce špičkovou gastronomií – a díky tomu se restaurace v San Sebastianu a jeho okolí mohou pyšnit dohromady 16 hvězdami. Nejenže vám zprostředkujeme jejich návštěvu, ale také zajistíme schůzku se samotnými mistry přímo v jejich kuchyni. Světoznámý kuchař Andoni Luis Aduriz, který dovedl restauraci Mugaritz na vrchol světových žebříčků, vám ukáže, co vše je důležité pro lahodnou večeři, a pohovoří s vámi o tom, čím je místní kuchařská škola výjimečná. V této čtvrté nejlepší restauraci na světě si projdete cestu pokrmu od samotného začátku až na stůl, od místních dodavatelů až po mistrovo umění v kuchyni. S průvodcem se vydáte na místní tržiště, kde vám představí las baserritarras, lokální farmáře, u nichž kuchařská elita nakupuje čerstvé suroviny. A pak se společně s šéfkuchařem naučíte připravovat tradiční španělské tapas.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.