Do Španělska! Na privátní prohlídky i k šéfkuchaři

Zážitky Od každého trochu

Užijte si příjemné podnebí a hezké pláže, ale také historické a kulturní zážitky.

 

1450x674 Do Španělska! Na privátní prohlídky i k šéfkuchaři shutterstock_2166856935

 

Churros con Chocolate musíte ochutnat

Pokud vyrazíte do Španělska a chcete ochutnat něco opravdu typického, potom nesmíte vynechat pochoutku zvanou Churros con Chocolate. Jedná se o sladký pokrm s čokoládou z těsta podobného našim koblihám, který Španělé jídávají zejména o víkendových snídaních. A to nejlepší Churros samozřejmě najdete v některé z vedlejších uliček velkoměst, kde po ránu sedávají místní diskutující o fotbalu či politické situaci v zemi. Během celého roku se ve Španělsku odehrávají akce, které cestovatelům přibližují tamní pestrou kulturu a ukazují jihoevropskou zemi v celé její kráse.

Alhambra, komplex paláců maurských sultánů

Jedním z největších turistických lákadel Španělska je Alhambra, komplex paláců maurských sultánů v oblasti Granady. Toto v Evropě jedinečné osídlení začalo být postupně budováno v 13. století a tvoří ho hrad, sultánský palác a příbytky poddaných. Pestrá architektura a malby Alhambře zajistily v roce 1984 místo mezi památkami světového dědictví UNESCO. Chcete-li, může být otevřena exkluzivně pouze pro vás a vaše přátele. Není to však jediné místo, kterým vás znalý průvodce provede mimo otvírací hodiny pro veřejnost. Dalším lákavým místem je například madridské muzeum Prado. I zde se můžete v klidu procházet po otvíracích hodinách a obdivovat řadu exponátů z bohaté historie Španělska.

1032x554 Do Španělska! Na privátní prohlídky i k šéfkuchaři alhambra

 

 

Pestrý mix chutí

Španělská gastronomie přináší pestrý mix chutí. Tradiční pokrmy ohromují směsicí vůní a svou nadčasovostí. Ne nadarmo ze Španělska pochází několik oceňovaných šéfkuchařů. V Madridu, Barceloně a dalších okouzlujících městech je několik gurmánských restaurací, která jsou po léta zařazena v prestižním katalogu Michelin. Mnohem větší koncentrace michelinských hvězd je však na jiném místě – v baskickém San Sebastianu. Tato severní část Španělska se mezi milovníky lahodného jídla těší velké oblibě, v celém regionu je více než 30 oceněných restaurací. V San Sebastianu je dokonce Univerzita gastronomické vědy a centrum pro gastronomický výzkum a inovaci.

1032x554 Do Španělska! Na privátní prohlídky i k šéfkuchaři san-sebastian_2

 

Restaurace v San Sebastianu a jeho okolí

Není divu, že právě zde si šéfkuchaři Juan Mari Arzak, Pedro Subijana a Martín Berasategui mezi sebou rozdělili 9 hvězd od populárního průvodce špičkovou gastronomií – a díky tomu se restaurace v San Sebastianu a jeho okolí mohou pyšnit dohromady 16 hvězdami. Nejenže vám zprostředkujeme jejich návštěvu, ale také zajistíme schůzku se samotnými mistry přímo v jejich kuchyni. Světoznámý kuchař Andoni Luis Aduriz, který dovedl restauraci Mugaritz na vrchol světových žebříčků, vám ukáže, co vše je důležité pro lahodnou večeři, a pohovoří s vámi o tom, čím je místní kuchařská škola výjimečná. V této čtvrté nejlepší restauraci na světě si projdete cestu pokrmu od samotného začátku až na stůl, od místních dodavatelů až po mistrovo umění v kuchyni. S průvodcem se vydáte na místní tržiště, kde vám představí las baserritarras, lokální farmáře, u nichž kuchařská elita nakupuje čerstvé suroviny. A pak se společně s šéfkuchařem naučíte připravovat tradiční španělské tapas.

1032x554 Do Španělska! Na privátní prohlídky i k šéfkuchaři mugaritz_2

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Tipy na další zážitky

Proč si vybrat Mauricius?

Proč si vybrat Mauricius?

Naši travel designéři vám přinášejí malou ochutnávku toho, co se dá zažít na tomto tropickém ostrově, jehož břehy jsou omývány vodami Indického oceánu.

Objevte více
Poznejte Karibik z luxusní výletní lodi

Poznejte Karibik z luxusní výletní lodi

Užijte si opalování na Grenadinách, vydejte se na rafting do Dominikánské republiky, prozkoumejte deštné pralesy v Kostarice i mayské ruiny v Mexiku. Vše díky plovoucímu luxusnímu hotelu Silversea.

Objevte více
RELAIS & CHÂTEAUX

RELAIS & CHÂTEAUX

Členy této asociace je více jak 580 luxusních restaurací a hotelů, z nichž každý je něčím výjimečný. Nechte si od naší CK připravit dovolenou na míru.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vedle prestižních podniků Formule 1 či MotoGP vám rádi zajistíme také vstupenky na kulturní akce či privátní prohlídky známých památek.“

Kristýna Kopečková

Team Leader