Pět top restaurací v Římě

Zážitky Prodloužený víkend

Ochutnejte výjimečnou italskou gastronomii!

1450x674 Pět top restaurací v Římě s Exclusive Tours shutterstock_378409981

 

Nenechte si ujít nejvybranější speciality ve špičkových restauracích v Římě

Koloseum, Andělský hrad, Forum Romanum… stejně jako Řím tone nespočtem jedinečných památek, ukrývá také lahůdkové gastronomické poklady. Tak jako se návštěva „věčného města“ neobejde bez zastávky u baziliky svatého Petra, nesmí chybět ani nejvybranější speciality v podniku na úrovni. Lze tedy vůbec navštívit Řím a přitom nevyzkoušet to nejzajímavější z italské gastronomie? Nikoliv. Bez jídla v některém z těchto 5 restaurantů, které jsme osobně navštívili, by návštěva Říma nebyla kompletní. Tak neváhejte a vyberte si to nejlepší. Buon appetito!

 

Blyštící se La Pergola

Touláte-li se čtvrtí Trionfale severně od městského centra, musí vám být jasné, že jste se ocitli na prestižní adrese. Komfortní bytové domy, ležérní rezidence, vily… Není náhoda, že zrovna odsud pyšně na celý Řím shlíží luxusní hotel Rome Cavalieri Waldorf Astoria. A stejně tak není náhoda, že v jeho nejvyšším patře – symbolicky na samotném vrcholu – sídlí špičkový restaurant La Pergola. Chcete-li si v Římě pochutnat královsky, pak právě tady.

První dojmy, když se ocitnete uvnitř? Nejspíše trocha překvapení, vždyť to tam vypadá spíše jako v umělecké galerii než v gastronomickém zařízení. Pozlaceným mísám a historickému porcelánovému nádobí, skvostným obrazům či ručně foukanému sklu dominuje nádherná váza ze 17. století – to už vás pak tři michelinské hvězdičky ani moc nepřekvapí.

Berete je za samozřejmost, stejně jako okázalý doutníkový sál, vinotéku s 60 tisícovkami lahví nebo floristu, pečujícího o květinovou výzdobu. Pro jiné restaurace hříšné, zbytečně rozmařilé, nepředstavitelné. V La Pergole povinnost.

O jídle je v tomto kontextu možná zbytečné hovořit, buďte si zkrátka jisti, že zdejší chutě a vůně se vám v chuťových pohárcích usadí pěkně hluboko. Stará se o to šéfkuchař Hein Beck – momentálně na léto připravil speciální menu založené na jahodách, mandlích, kaviáru, krevetkách – svěžích, lehkých ingrediencích prodchnutých sluncem. A na podzim vymyslí zase něco nového.

Nejen, že tady skvěle vaří, ale zároveň je odsud úchvatný rozhled na celý Řím: antický Pantheon, Vatikán či kostel Trinita dei Monti nad Španělskými schody budete mít jako na dlani. Tak nezapomeňte na včasnou rezervaci…

1032x554 Rome Cavalieri Waldorf Astoria ROMHIWA Rome Cavalieri La Pergola

 

  

Úslužný Pipero al Rex

Jedno je jasné. Aby návštěva hlavního italského města byla úplná, musíte ho nejen vidět, ale především ochutnat. A vysoko nastavenou gastronomickou laťku tady lze kupodivu vždy překonat.

V ulici Via Torino, kousek od hlavního vlakového nádraží a stanice metra Repubblica, funguje restaurace, jejíž jméno byste si rozhodně měli zapamatovat. Pipero al Rex v nepříliš výrazném, čtyřhvězdičkovém hotelu Rex nepůsobí sice příliš dlouho, přesto se michelinskou hvězdou mohla pochlubit hned po prvním roce provozu. Nebude to dlouho trvat a dostane další…

U Pipera se připravte na jedinečný zážitek, daleko přesahující jenom oblast gastronomie. Jedná se více o společenskou záležitost – jako hosty si vás budou skutečně hýčkat. Začíná to už příchodem, neboť vás přivítá sám pan majitel. Nemusí se klanět až k zemi, aby bylo vidět, jak si váží vaší návštěvy a udělá všechno pro to, abyste byli na výsost spokojeni.

Alessandro Pipero dává na osobní přístup a skutečně se stará. Prezentuje aktuální menu, doporučuje, zjišťuje osobní preference, dolévá víno, to vše nevtíravě, s italskou elegancí a šarmem. Ve spojení s opravdu originálním interiérem (moderní materiály v kombinaci s historickými prvky) se jedná o překvapující, osvěžující zkušenost.

Sotva se stačíte vzpamatovat z těchto kontrastů, už je tady šéfkuchař Luciano Monosilio. Na přátelské pohovoření s hosty je tady pan majitel, ovšem co se týče kuchyně a vaření, to je Lucianova doména. A vyzná se znamenitě. Je libo tatarák z kachních prsíček se zeleným jablkem? Na jazyku se rozplývající jehněčí? Nebo místní specialita, naprosto dokonalé špagety alla Carbonara? Luciano zkrátka ví, a přestože porce nejsou přehnaně velké, odcházíte s pocitem nejvydařenější večeře v životě.

1032x554 Pět top restaurací v Římě s Exclusive Tours jidlo2

 

Revoltující Glass Hostaria

Zatoužíte-li v Římě po něčem kulinářsky opravdu nevšedním a rafinovaném zároveň, musíte se vypravit trochu na jih od tepajícího centra, do čtvrti Trastevere u řeky Tibery. Ve Vicolo del Cinque, jedné z mnoha zdejších, na první pohled omšelých uliček, se ukrývá klenot jménem Glass Hostaria. Připravte se na skutečný chuťový zážitek.

Je otázkou, co stojí za nepochybnou výjimečností a úspěšností této designově vybroušené, stylově nezařaditelné a kvalitativně těžko předstižitelné restaurace. Možná je to tím, že šéfkuchařem je tady žena, Cristina Bowerman. Vaří skvěle, to je jasné, ale ona vaří přímo božsky! Vždyť roku 2010 jako jediná žena získala michelinskou hvězdu! Nebo za to může kurz lehce proti proudu, kterým se majitel Fabio Spada vydal? Či je to prostě jenom tím, že tady v žádném případě nechtějí ustrnout na místě, hledají inovace a přejí si vždy něčím zajímavým překvapit? Ať už si dáte skvělá husí játra, šťavnaté hovězí, propečená žebírka, mámivě vonící jehněčí nebo si vyberete libovolnou lahev z bohaté vinotéky, vždy se budete olizovat od ucha k uchu. Zní to trochu vulgárně, ale jinak a lépe to snad ani nejde vyjádřit.

1032x554 Pět top restaurací v Římě s Exclusive Tours jidlo3

 

  

Nezapomenutelné Mirabelle a La Terrazza dell'Eden

O římské kulinářské výjimečnosti svědčí i to, že 2 naprosto „perfecto“ restaurace najdete prakticky na stejné adrese. Přitom spolu nemají nic společného. Tedy kromě maličkosti, že se v nich skvěle najíte. A že z jejich oken budete mít Řím s jeho památkami jako na dlani. Nacházejí se totiž ve čtvrti Ludovisi, kousek od nákupních ulic Via Veneto a Via Condotti a turistických magnetů jako je fontána di Trevi.

Nejprve míříme do La Terrazza dell'Eden v nejvyšším patře hotelu Eden. Na první pohled se jedná o exkluzivní záležitost, s lokajíkem u vchodu, s krásnou výzdobou a elegancí na každém kroku. Odsud se nám nebude chtít, to už tušíme. Zvláště, když šéfkuchař Fabio Ciervo servíruje ty nejvybranější lahůdky italské kuchyně, atmosféru tady občas dotváří živá jazzová hudba a k dispozici je i koktejlový bar.

Podobným dojmem působí i restaurace Mirabelle v 7. poschodí sousedního hotelu Splendide. Prostředí je sice trošičku decentnější, o to více vyvážené a zaměřené na lehkost, jemnost a rafinovanost. I tady zaznívá klavírem umocněná živá hudba, i tady se můžete kochat jedinečnými výhledy na město na sedmi pahorcích. A na chuť zdejších mořských plodů, telecího ani tataráku se nedá zapomenout!

1032x554 Pět top restaurací v Římě s Exclusive Tours jidlo4

 

Tipy na další zážitky

Humří orgie na Faerách

Humří orgie na Faerách

Humří hodokvas v restauraci KOKS je zážitkem, který patří k návštěvě Faerů stejně jako ovce nebo dramatické počasí.

Objevte více
Romantické menu v michelinských restauracích

Romantické menu v michelinských restauracích

Usaďte se do soukromého letadla a připravte se na večeři svého života. Za 2 hod. už můžete sedět u stolu restaurace, ve které poznáte význam haute cuisine.

Objevte více
Do Španělska! Na privátní prohlídky i k šéfkuchaři

Do Španělska! Na privátní prohlídky i k šéfkuchaři

Během celého roku se ve Španělsku odehrávají akce, které cestovatelům přibližují tamní pestrou kulturu a ukazují tuto jihoevropskou zemi v celé její kráse.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Restaurace Mirabelle mi naprosto učarovala! V celém Římě neznám romantičtější restauraci. Otevřená terasa, jemný a světlý design interiéru a výhled na všechny strany pro mě vytvářejí perfektní podmínky pro nezapomenutelnou večeři. A jako třešnička na dortu je, samozřejmě, výjimečný gurmánský zážitek.“

Veronika Robin

Product Manager