Přespání v dubajské poušti

Zážitky Dobrodružná cesta
Dubaj patří mezi nejoblíbenější cestovatelské destinace ve Spojených arabských emirátech. Málokdo ale ví o neobyčejném zážitku, který si můžete při návštěvě v této oblasti dopřát – přespání v nezkrotné poušti.
1450x674 Přespání v dubajské poušti dxbam-attraction-local-8134-hor-clsc

 

Dopřejte si jedinečný zážitek v naprostém luxusu

Jestliže rádi ochutnáváte netradiční pokrmy, pouštní rezervace pro vás bude to pravé. Kromě tradičních beduínských chlebových placek tu narazíte na velbloudí mléko, čokoládu, nebo dokonce velbloudí steak. Je jen na vás, zda se do toho pustíte.

Noc v luxusních pouštních resortech nebo privátních kempech

Jakákoliv návštěva pouště je vždy pro cestovatele životní zkušeností a v SAE a Ománu pak můžete na některých místech dokonce v této dechberoucí krajině strávit noc, a to buď v luxusních pouštních resortech nebo privátních kempech, které jsou vždy postaveny na přání klienta.

Přes den se tak můžete po poušti prohánět na čtyřkolkách, džípech nebo velbloudech a navštívit beduíny, pravý zážitek vás ale čeká až po západu slunce. Vzhledem k velmi nízkému světelnému znečištění poušť totiž představuje ideální místo pro pozorování noční oblohy poseté tisícovkami hvězd. Večer si tedy udělejte pohodlí a za praskání ohně zvedněte hlavu k nebi.

1032x554 Al Maha Desert Resort Přespání v dubajské poušti dxbam-local-area-8133-hor-clsc-1

 

Mezi písečnými dunami 

Cestou do pouštní rezervace vás průvodce seznámí s tradicemi původních obyvatel a dalšími zajímavostmi. Než vjedete mezi písečné duny, vypustí pneumatiky a vaše jízda pouští může začít. Uvidíte cvičené sokoly a dozvíte se, proč byli pro beduíny tak důležití. Dále budete pokračovat mezi dunami a po jízdě s příchutí adrenalinu zastavíte uprostřed pouště, abyste si vychutnali západ slunce. Pak na vás již bude čekat tábořiště, kde si budete moci za zvuků tradiční arabské hudby užít typické pokrmy, stejně jako tance břišní tanečnice. Do této oázy připravené speciálně pro vás již můžete přijet na hřbetu velblouda. Po pouštním BBQ se můžete pokochat hvězdnou oblohou, nocovat budete ve stanu na pohodlné posteli. Ráno vás čeká zpáteční cesta, během níž bude možné objevovat pouštní faunu a flóru.

1032x554 Al Maha Desert Resort Přespání v dubajské poušti lc-dxbam-dune-dinner-15550_Classic-Hor-1

 

Luxusní alternativa – Al Maha, a Luxury Collection Desert Resort and Spa, Dubai

Je zde i další možnost, díky níž může být váš pobyt ještě exkluzivnější a dovolí vám v poušti setrvat déle. Jedná se o ubytování v pouštních resortech, jejichž zázemí a kuchyně jsou srovnatelné s luxusními hotely v centru Dubaje. Můžeme vám vřele doporučit resort Al Maha, a Luxury Collection Desert Resort and Spa, Dubai, který tvoří jen několik prostorných „stanů“.

Nachází se v pouštní rezervaci a vedle exkluzivního ubytování v suitách s bazénem zde naleznete lázně a restauraci s výtečným jídlem. Nechybí ani pro poušť typické aktivity, jakými jsou sokolnictví, jízda na velbloudech a v džípu mezi písečnými dunami. Vše na privátní bázi, v resortu totiž bude spolu s vámi pouze několik dalších hostů – budete si tak moci užívat tajemné pouště, aniž by vás kdokoli rušil.

1032x554 Al Maha Desert Resort dxbam-suite-5389-hor-clsc

 

Tipy na další zážitky

Za velrybami do Mexika

Za velrybami do Mexika

Velryby začínají svou dlouhou cestu Pacifikem z Aljašky až do Kalifornského zálivu již v prosinci, na začátku roku tak máte ideální příležitost spatřit na jednom místě několik druhů těchto mořských savců.

Objevte více
Cesta kolem světa soukromým letadlem – jedinečné dobrodružství napříč čtyřmi kontinenty

Cesta kolem světa soukromým letadlem – jedinečné dobrodružství napříč čtyřmi kontinenty

Staňte se součástí jednoho z největších a nejodvážnějších dobrodružství a poznejte divy světa ve výjimečném stylu. Startujeme 21. 11. 2024 v Londýně!

Objevte více
Americké národní parky netradičně

Americké národní parky netradičně

Yellowstone, Grand Canyon či Yosemite. Abyste tato místa navštívili, stačí si půjčit vůz a vydat se po příslušné silnici k jejich vstupu. Máte-li však omezený čas na cestování, přijde vám vhod helikoptéra.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ideálním obdobím pro cestu na Arabský poloostrov je jaro, podzim a zima. Vyhnete se největšímu horku a zároveň si odpočinete od chladného počasí v Evropě.“

Matěj Polák

Travel Designér