Filip Pačes

„Jestliže rádi ochutnáváte netradiční pokrmy, pouštní rezervace pro vás bude to pravé. Kromě tradičních beduínských chlebových placek tu narazíte na velbloudí mléko, čokoládu, nebo dokonce velbloudí steak. Je jen na vás, zda se do toho pustíte.“

Filip Pačes, travel designer

Dubaj, nejoblíbenější město Spojených arabských emirátů, obklopuje poušť. A právě výlet do blízké písečné krajiny zalité sluncem je zážitkem, který rozhodně stojí za to.

Po dunách se můžete prohánět v džípech, na čtyřkolkách i velbloudech. Možností je mnoho a vedle masových výletů do pouště mohou nároční turisté využít také privátní formu tohoto zážitku. Během jednoho podvečera a noci zažijete tradiční aktivity, které se pojí s životem beduínů.

Dubaj je město plné skla a zlata – koneckonců je to obchodní centrum Blízkého východu a místo plné rekordních projektů. Za hranicí moderní metropole však stále je a bude poušť, nehostinná krajina plná žlutého písku. A právě do ní se můžete vydat a užít si luxusní piknik s nocováním. Vše začíná u bran hotelu, kam pro vás přijede džíp s pohonem všech kol. Cesta na velbloudech by přece jen nebyla tak pohodlná, ovšem budete se na nich moci svézt později. Uvidíte jich mnoho, protože v okolí Dubaje se nachází několik velbloudích farem, které většinou zásobují dubajská závodiště rychlými šampiony.

Načítám

Cestou do pouštní rezervace vás průvodce seznámí s tradicemi původních obyvatel a dalšími zajímavostmi. Než vjedete mezi písečné duny, vypustí pneumatiky a vaše jízda pouští může začít. Uvidíte cvičené sokoly a dozvíte se, proč byli pro beduíny tak důležití. Dále budete pokračovat mezi dunami a po jízdě s příchutí adrenalinu zastavíte uprostřed pouště, abyste si vychutnali západ slunce. Pak na vás již bude čekat tábořiště, kde si budete moci za zvuků tradiční arabské hudby užít typické pokrmy, stejně jako tance břišní tanečnice. Do této oázy připravené speciálně pro vás již můžete přijet na hřbetu velblouda. Po pouštním BBQ se můžete pokochat hvězdnou oblohou, nocovat budete ve stanu na pohodlné posteli. Ráno vás čeká zpáteční cesta, během níž bude možné objevovat pouštní faunu a flóru.

Načítám

Luxusní alternativa - Al Maha Desert Resort 

Je zde i další možnost, díky níž může být váš pobyt ještě exkluzivnější a dovolí vám v poušti setrvat déle. Jedná se o ubytování v pouštních resortech, jejichž zázemí a kuchyně jsou srovnatelné s luxusními hotely v centru Dubaje. Můžeme vám vřele doporučit resort Al Maha, který tvoří několik prostorných „stanů“.

Nachází se v pouštní rezervaci a vedle exkluzivního ubytování v suitách s bazénem zde naleznete lázně a restauraci s výtečným jídlem. Nechybí ani pro poušť typické aktivity, jakými jsou sokolnictví, jízda na velbloudech a v džípu mezi písečnými dunami. Vše na privátní bázi, v resortu totiž bude spolu s vámi pouze několik dalších hostů – budete si tak moci užívat tajemné pouště, aniž by vás kdokoli rušil.

Načítám

Michaela Pipek, travel consultant

Michaela Pipek

travel consultant

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat