Poznávací cesta po Peru

Zážitky Dobrodružství

Po příletu do Limy, absolvování imigrační kontroly a vyzvednutí zavazadel se s vámi u východu z mezinárodního příletového terminálu setká náš zástupce s cedulí s vaším jménem, pomůže vám se zavazadly, doprovodí vás do vybraného hotelu a pomůže vám se všemi potřebnými procedurami při odbavení. Vaše cesta po Peru začíná!

1450x674 cover Poznávací cesta do Peru | Exclusive Tours

 

10 jedinečných dnů v Peru

Máme pro vás připravený itinerář plný unikátních zážitků. Na této jedinečné cestě vás čeká např. návštěva trhu Surquillo a oběd v restauraci Isolina, solná jezírka Maras a archeologické terasy Moray, vesnice a pevnost Ollantaytambo, andská komunita Patacancha, cestování nádhernými vlaky, trek Inca Trail na Machu Picchu, návštěva Cusca, muzeum textilu Sulca, ochutnávka a výroba pisca, řada luxusních hotelů, nepřekonatelné jídlo a mnoho dalších nezapomenutelných zážitků.

Inspirujte se tímto itinerářem a vydejte se s námi na svou vlastní cestu snů, kterou připravíme přímo vám na míru.

1. den: Vítejte v Peru!

Přistanete na mezinárodním letišti Jorge Chavez v Limě. Po absolvování imigrační kontroly a vyzvednutí zavazadel se s vámi u východu z mezinárodního příletového terminálu setká náš zástupce s cedulí s vaším jménem, pomůže vám se zavazadly, doprovodí vás do vybraného hotelu a pomůže vám se všemi potřebnými procedurami při odbavení. Vaše cesta po Peru začíná!

1 Poznávací cesta do Peru | Exclusive Tours

 

2. den

Trh Surquillo & Oběd v restauraci "Isolina"

Dnes navštívíte jeden z nejznámějších a nejmalebnějších trhů v Limě. Spolu s kulinářským expertem budete mít možnost ochutnat ovoce z pobřeží, hor i džungle, např. chirimoya, mango, marakuju, aguaymanto a další.

S kulinářským expertem budete dále pokračovat do restaurace Isolina, pojmenované po matce spolumajitele Josého de Castilla, Doña Isolina. Restaurace vzdává hold jejímu kuchařskému umění a duchu.

Koloniální Lima & Casa Aliaga

Dnes si ještě užijete půldenní prohlídku historicky bohatého koloniálního centra Limy s průvodcem. Prohlídka začíná na náměstí Plaza de Armas, poté budete pokračovat ke klášteru San Francisco, zastavíte se na prohlídku kláštera a sestoupíte do zajímavých klášterních katakomb. Naproti prezidentskému paláci se nachází Casa Aliaga, kterou nechal v roce 1535 postavit Don Jeronimo de Aliaga, člen Pizarrových dobyvačných vojsk. Sídlo přežilo několik zemětřesení, a přestože bylo v průběhu téměř 5 století přestavováno a přetvářeno, zůstává jedním z nejpozoruhodnějších představitelů koloniálních sídel v Peru.

2 Poznávací cesta do Peru | Exclusive Tours

 

3. den

Odlet z Limy do Cuzca

Průvodce se s vámi setká ve vstupní hale vašeho hotelu. Pomůže vám se zavazadly, odveze vás soukromým dopravním prostředkem na letiště v Limě a pomůže vám se všemi potřebnými odbavovacími procedurami.

Přejezd do Sacred Valley, návštěva Sacsayhuaman & soukromý oběd v Hacienda Sarapampa

Po příletu do Cusca se vydáte do "Posvátného údolí Inků", které je souborem malebných andských městeček, zemědělských teras, mnoha archeologických nalezišť a je proslulé nejlepší bílou kukuřicí na světě.

Cestou do Sacred Valley navštívíte Sacsayhuaman, který je největší a nejpůsobivější ze 4 archeologických ruin na okraji Cusca. Byla postavena Inky, plnila důležitou vojenskou funkci a v roce 1536 se zde odehrála velká bitva se Španěly.

Dnešní oběd si dáte v krásné haciendě Sarapampa, kde si vychutnáte lahodný 7chodový degustační oběd, který nabídne jak původní suroviny, tak i kuchyni přivezenou v koloniálních dobách. Po obědě vás odvezeme do vybraného hotelu v Sacred Valley.

3 Poznávací cesta do Peru | Exclusive Tours

 

4. den: Andské domorodé brambory, solná jezírka Maras & Archeologické terasy Moray

Hned ráno vás čeká návštěva teras Moray, zemědělské "výzkumné laboratoře" Inků, kde studovali teplotní rozdíly mezi jednotlivými terasami, aby mohli vyvinout různé odrůdy plodin.

Pokračovat budete do města Maras, jehož význam vzrostl v 17. století díky využívání a komercializaci "salineras" neboli solných pánví. Přejdete rozsáhlou Maraskou pampu, kde lidé obdělávají půdu a chovají dobytek a ovce. Seznámíte se s fasádami starobylých domů v Marasu, které jsou zhotoveny z jemně opracovaného kamene a které vám dají představu o ekonomických výšinách, jichž tehdejší obyvatelé města dosáhli.

Poté se setkáte s Aderli Hananpou, mladým mužem z Ccorca, malé komunity vzdálené hodinu cesty od města Cusco, jejíž hlavní činností bylo od pradávna zemědělství. Podle informací od samotných členů komunity právě v Ccorce historicky vznikly 3 odrůdy brambor, za což prý vděčí své dobře udržované a na organické látky velmi bohaté půdě.

Těšit se můžete na piknikový oběd a zúčastnit se výjimečného obřadu se zvuky a tradičními oběťmi Pachamamě neboli Matce Zemi.

4 Poznávací cesta do Peru | Exclusive Tours

 

5. den: Vesnice a pevnost Ollantaytambo, andská komunita Patacancha a oběd Pachamanca

Dnes se vydáte se na cestu za poznáním dalších částí Posvátného údolí Inků a prozkoumáte jedno z nejlepších dochovaných inckých archeologických nalezišť. Ruiny Ollantaytambo se rozkládají na velké ploše a navazují na dlouhý hřeben hor.

Následně navštívíte stále prosperující inckou vesnici, která se rozkládá pod starobylou inckou pevností a chrámem, s nádherným výhledem na údolí, díky němuž budete mít pocit, že jste se vrátili do 15. století.

Poté vás odvezeme do půvabné komunity, kde budete mít možnost komunikovat s místními obyvateli a seznámit se s jejich životním stylem.

Vrátíme se zpět do Ollantaytambo, kde si v místní restauraci/muzeu vychutnáte výjimečný tradiční oběd Pachamanca. Více než jídlo je Pachamanca tradiční andský obřad na oslavu Matky Země. Tento kulinářský rituál, který byl v roce 2003 prohlášen za kulturní dědictví, navazuje na kořeny předků, které jsou dodnes velmi živé v každodenním životě Andů. Jeho název pochází ze slov "pacha" (země) a "manka" (hrnec), která odkazují na neobvyklý způsob přípravy pokrmů v podzemní peci z rozpálených kamenů. Inkové tento způsob vaření používali v únoru a březnu při oslavách sklizně a také při dalších oslavách a společenských událostech během roku.

5 Poznávací cesta do Peru | Exclusive Tours

 

6. den

Cesta vlakem Hiram Bingham; vlak Belmond

Tento vlak je nejluxusnější variantou cesty do slavné incké citadely. Nechte se unést kouzlem starého světa při cestě Hirama Binghama po peruánské vysočině. Interiéry s lesklým dřevěným obložením a mosaznými doplňky evokují klasické salonní vozy z 20. let minulého století, zatímco živé barvy a motivy inspirované přírodou odhalují osobitou peruánskou duši. Každý z nich je zařízen ve stylu vozů Pullman z 20. let minulého století a je vybaven velkým pohodlným křeslem z leštěného dřeva a mosazi.

Krátký trek po Incké stezce na Machu Picchu

Nejprve navštívíte archeologický komplex Chachabamba, který se nachází v těsné blízkosti kontrolního bodu, abyste se poté vydali na 8 km dlouhou stoupající trasu, která vás po 4 hod. zavede k archeologickému komplexu Wiñaywayna. Cestou nahoru se můžete kochat nádhernými výhledy na údolí řeky Urubamba a archeologický komplex Choquesuysuy na druhé straně řeky a také na krásný vodopád, který se nachází jen několik min. od Wiñaywayny... Obtížnost tohoto treku, který trvá 6–7 hod., je mírná.

6 Poznávací cesta do Peru | Exclusive Tours

 

7. den

Machu Picchu, Huayna Picchu a návrat do Cusca vlakem Hirama Binghama; vlak Belmond

Vstáváte brzy a nastupujete do autobusu, který vás po klikaté polní cestě vyveze až k citadele Machu Picchu. Můžete také vystoupat na horu Huayna Picchu. Z dálky vypadá hora jako nezdolatelná, ale přestože se jedná o namáhavý výstup, který může vyžadovat použití obou rukou a nohou, výstup zvládnou i průměrně zdatní návštěvníci. Pro mnoho lidí je výstup na Huayna Picchu jedním z vrcholů návštěvy Machu Picchu. Už samotný výstup je zajímavý, protože uvidíte, jak Inkové vytesali do skal několik schodů. Než dosáhnete vrcholu, musíte také projít tunelem vytesaným ve skalách a čím výše se dostanete, tím více staveb na vrcholu hory poznáte. Výhled (za jasného dne) na Machu Picchu z Huayna Picchu je úchvatný a opravdu vám dá představu o velikosti místa. Až sestoupíte do města Aguas Calientes, vychutnáte si oběd v restauraci Qunuq hotelu Sumaq.

7 Poznávací cesta do Peru | Exclusive Tours

 

8. den

Cusco & Muzeum textilu Sulca

Ráno zahájíte s průvodcem prohlídku Cusca. Projdete se k pulzujícímu trhu San Pedro, kde se z první ruky seznámíte s každodenním životem místních obyvatel mimo turistické zóny Cusca.

Po trhu navštívíte klášter Santo Domingo, který je nejvýznamnějším chrámem v regionu se zdmi kdysi pokrytými pláty zlata a zasvěcenými uctívání slunečního božstva. Zastavíte se i u ikonické cuscké katedrály a prohlédnete si různé projevy synkretismu koloniální doby. Navštívíte také bohémskou čtvrť San Blas.

Po obědě budete pokračovat návštěvou muzea textilu, kde se dozvíte vše o starých peruánských tkalcovských technikách. Budete mít příležitost setkat se s uznávaným textilním umělcem, který se narodil v rodině tkalců a veškerý svůj talent zdědil po svém otci. 

Ochutnávka a výroba pisca

Čeká vás ochutnávka pisca, při které si můžete vybrat ze 4 různých druhů vybraných ze stovek pisca, které již prověřili místní odborníci. Zblízka a osobně se seznámíte s jeho historií, šířením, procesem výroby a s tím, jak nejlépe ocenit peruánský národní nápoj.

8 Poznávací cesta do Peru | Exclusive Tours

 

9.–10. den: Návrat do Limy & Let z Limy do Evropy 

9. den se dopravíte zpátky z Cusca do Limy, ubytujete se ve vybraném hotelu a budete si moct užívat hotelových služeb a odpočívat před zpátečním letem nebo se procházet po Limě po místech, která vás okouzlila nebo jste je nestihli při své první návštěvě. Budete mít čas navštívit i restauraci Central, která patří mezi nejlepší na světě. V Limě jsou ale ještě další 4 zařazené mezi 50 nejlepších restaurací na světě. Rádi vám je představíme a zařídíme rezervaci.

10. den odlétáte zpět do Evropy.

9 Poznávací cesta do Peru | Exclusive Tours

 

Tipy na další zážitky

Dovolená s itinerářem v Peru a v Ekvádoru

Dovolená s itinerářem v Peru a v Ekvádoru

Čeká vás nezapomenutelných 10 dní v Peru a 12 dní v Ekvádoru s poznávací cestou Galapág. Nechte se inspirovat tímto itinerářem a vydejte se na cestu snů.

Objevte více
Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Vydejte se také na okraj Dubaje do kempu uprostřed pouště, kde kromě tradiční arabské kávy, kterou dostanete na uvítanou, můžete ochutnat i velbloudí maso.

Objevte více
10 důvodů, proč se na zimu vrátit do Dubaje

10 důvodů, proč se na zimu vrátit do Dubaje

Návštěva Dubaje je povinností pro každého, kdo si umí užít luxusní cestování. Město, které se topí v bohatství, nabízí nezapomenutelné zážitky při romantickém výletu i rodinné dovolené.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Veronika Robin

Chief Sales Officer