Tak pestrým množstvím aktivit nedisponuje žádné jiné místo v Indickém oceánu. Představujeme vám Mauricius v celé jeho kráse, jak ho můžete poznat i vy.

Mauricius je často nazýván perlou Indického oceánu, leží přibližně 2 000 km jihovýchodně od pobřeží Afriky a asi 900 km východně od Madagaskaru. Je to bezpečná a díky dobrému spojení i dostupná destinace s příjemnými teplotami moře i vzduchu po velkou část roku.

Načítám

A proto když po příletu dostanete do pasu razítko, na němž je vyobrazen vyhynulý pták Dodo jako symbol Mauricia, nic vám již nebrání užít si naplno svůj čas strávený na ostrově. Na výběr je z široké řady resortů, které se nacházejí podél ostrova na krásných plážích a nabídnou vám služby na nejvyšší profesionální úrovni.

V porovnání s Maledivami nebo Seychelami nabízí Mauricius svým hostům zdaleka nejvíce. Je oblíbený nejen mezi příznivci odpočinku a turistiky, ale také golfu. Ten má na ostrově bohatou tradici, první golfový klub byl založen již roku 1902. Dnes je na výběr z 10 špičkových golfových hřišť, přičemž sedm z nich je 18jamkových. S jedinečnou kulisou Indického oceánu si můžete během své dovolené na zdejších fairwayích a greenech zdokonalovat golfové dovednosti. Většinu hřišť, obklopených jezery, palmami a jinou tropickou vegetací, udržují přímo hotelové resorty. Pro srovnání: na Seychelách se nachází jedno 18jamkové hřiště a na Maledivách najdete pouze 6jamkové golfové hřiště vhodné pro rekreační hru. Další vyhledávanou aktivitou je rybolov, pro který má Mauricius výborné zázemí. Nejlepší podmínky a hojnost mnoha druhů ryb najdete na západním pobřeží ostrova. Výjimkami tu nejsou úlovky mečounů, tuňáků, barakud či dorada.

Načítám

Paradis Hotel & Golf Club

Rodiny s dětmi budou mít na své dovolené o zábavu postaráno. V řadě resortů jsou dětské kluby s množstvím aktivit a her. Nejen dospělí uvítají zpestření v podobě vodních a suchozemských sportů. Za zmínku stojí také návštěva zoologické zahrady, aquapark v Leisure Village, zábavní přírodní park Casela nebo některý z nenáročných výletů za krásou mauricijské přírody. A vybírat je opravdu z čeho! Např. nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli Pamplemousses, delfíni v zátoce Tamarin Bay, země 7 barev Chamarel, želví a krokodýlí rezervace nebo národní park Black River Gorges ve vnitrozemí ostrova.

Načítám

Milovníci gastronomie si na Mauriciu přijdou na své. Zdejší kuchyně je mixem inspirací z celého světa a patří mezi ty nejrozmanitější. V pokrmech se mísí rozličné vůně a chutě dle tradic, jež si s sebou přinesli obyvatelé ze svých původních vlastí. Jsou bohaté na ryby, mořské plody, koření a exotické suroviny. Hostům se tak naskýtá možnost u jednoho stolu ochutnat indickou, asijskou, evropskou nebo kreolskou kuchyni.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat