Rybolov v Norsku s itinerářem

Zážitky Aktivní dovolená

Inspirujte se tímto itinerářem a vydejte se s námi na svou vlastní cestu snů, kterou připravíme přímo vám na míru. 

1450x674 cover Rybolov v Norsku s itinerářem

 

Rybolov v Norsku je nejlepší v září

Nejlepším termínem pro rybolov v Norsku je září. Můžete ho totiž také spojit s pozorováním polární záře, řadou outdoorových aktivit se zaměřením na místní přírodu, flóru a faunu a také místní gastronomii. Září v Norsku je také skvělé pro pěší turistiku, jízdu na koni a různé druhy rybaření jak na moři, tak na řece.

Tento itinerář je připraven na 8 dnů, ten váš naplánujeme přesně podle vašich potřeb a přání. Buďte nároční, cestujte s námi.

1. den: Narvik – soustroví Lofoty

Dnes přiletíte do Narviku s přestupem v Oslu. Na letišti vás bude čekat řidič, který vás odveze do hotelu. Z letiště pojedete zhruba 35 min. soukromým automobilem. Ubytujete se v resortu Nusfjord Arctic ve vile o velikosti 100 s výhledem na moře. 

V letovisku Nusfjord Arctic Resort je k dispozici celkem 20 špičkových chatek, z nichž každá má historii tradičního rybářského "rorbu". Chatky jsou jedinečně uzpůsobeny tak, aby poskytly ty nejlepší zážitky, které Lofoty nabízejí. Kabiny jsou zrekonstruovány s ohledem na harmonickou rovnováhu mezi dědictvím a moderním komfortem.

1 Rybolov v Norsku s itinerářem

 

2. den: privátní deep sea fishing, relaxace v lázních pod širým nebem a večeře v restauraci Taverna Oriana

Po snídani v hotelu vás čeká deep sea fishing, které bude zajištěno privátně pouze pro vás. Zkušení místní rybáři vás vezmou na neuvěřitelnou projížďku kolem pobřeží Lofot s jednou z tradičních rybářských lodí Elltor. Okolní oceán u pobřeží Nusfjordu nabízí jedny z nejlepších podmínek pro rybolov v Norsku. V hlavní sezóně můžete být tím šťastlivcem, který vytáhne rybu o váze až 30 kg. Z lodi také uvidíte některé z nejvyšších horských masivů ostrova Flakstad a místní faunu a flóru. Oblečte se prosím podle počasí, v severních vodách může být větrno a chladno. Poskytnuty vám budou termoobleky. Vezměte si, prosím, rukavice a vlněnou čepici. Výlet trvá 3–4 hod.

Po dni stráveném na osvěžujícím mořském vzduchu je čas na relaxaci v lázních pod širým nebem. Lázně pod širým nebem se nacházejí na jižní straně krásného přístavu v Nusfjordu s nádherným výhledem na okolní hory a severní moře. Wellness zónu navrhli studenti Školy architektury a designu v Oslu a odráží se v ní atmosféra hor podél norského pobřeží. Během 2hodinového sezení budete mít k dispozici saunu, sprchy a šatnu.

Večeři máte zajištěnou v restauraci Taverna Oriana, která je oblíbenou perlou Nusfjordu, kde se podává italská pizza. Oblíbenou specialitou je pizza s náplní z čerstvě uzeného lososa. Taverna Oriana je přes den otevřena na oběd a v noci se mění v rybářskou vodárnu. Sejděte se na "podmořský" zážitek v jeskyni osvětlené svíčkami nebo si před dalším kulinářským dobrodružstvím dopřejte lehký aperitiv!

2 Rybolov v Norsku s itinerářem

 

3. den: privátní deep sea fishing + vlastní program

Dnes budete pokračovat tam, kde jste včera skončili. Pokuste se ulovit další druhy ryb. Na Lofotách lze v podstatě ulovit téměř vše, po čem rybářovo srdce touží. Z pobřeží jsou obzvláště produktivní tresky černé, tresky obecné, platýsi a makrely. V některých úzkých průlivech se silnými přílivovými proudy lze chytit mořského pstruha a lososa. S trochou štěstí a přípravy lze ze břehu lovit i velké platýse. Rybolovu se dnes budete věnovat 4–5 hod. a odpolední program je ve vaší režii. Večeře je zajištěna v Nusfjord Arctic Resort.

3 Rybolov v Norsku s itinerářem

 

4. den: privátní RIB Sea Eagle Safari

Dnes vás čeká privátní RIB Sea Eagle Safari. Během tohoto fantastického výletu na člunu do kouzelného Trollfjordu budete mít možnost zblízka spatřit mnoho mořských orlů. V této oblasti žije jedna z největších populací orlů mořských v celé Evropě, takže vaše šance na setkání s nimi se blíží jistotě! Ale samozřejmě to nebudou jen orli. Během celého výletu budete obklopeni mimořádnou lofotskou přírodou, jako idylické zátoky s křišťálově čistou vodou a nejbělejším pískem. Minimální výška člověka pro tento zájezd je 140 cm a výlet trvá 2–3 hod.

Další možnou aktivitou během dne je privátní výprava s fotografováním místní fauny a flory. Během této prohlídky vás místní průvodce zavede na místa, kde byla nedávno pozorována divoká zvířata, abyste měli větší šanci spatřit je v jejich přirozeném prostředí a pořídit si fotografie s nádherným pozadím. Pokud budete chtít, můžete od průvodce získat odborné rady pro fotografování přímo na místě, abyste ze zachycených momentek vytěžili maximum. Jak se mění roční období, mění se i arktická krajina a chování zvířat žijících v této oblasti. Z tohoto důvodu probíhá prohlídka na jaře a v létě večer, na podzim a v zimě pouze ráno. Délka fotografické výpravy trvá 4 hod.

Na večeři se vydáte do Lofoten Food Studio.

4 Rybolov v Norsku s itinerářem

 

5. den: Bergen

Po snídani v hotelu Nusfjord Arctic Resort se vydáte na letiště Leknes, odkud poletíte do Bergenu. V Bergenu vás vyzvedne řidič, který vás odveze do hotelu 29.2 Aurland. Cesta potrvá necelé 3 hod.

29.2 Aurland Hotel je již po generace oblíbený mezi rybáři z Norska i vzdálenějších zemí. V roce 2014 byly staré historické budovy na farmě zrekonstruovány. Od té doby byly postaveny také nové budovy. Hotel má 10 pokojů ve 4 různých budovách. Najdete zde také lázně sestávající ze sauny na dřevo a vířivky v zahradě. Mají také kuchyňskou zahradu, ovocný sad, koňskou pastvinu a kurník, kde každý den sbírají čerstvá vejce.

V hotelu 29.2 Aurland vás dnes čeká večeře.

5 Rybolov v Norsku s itinerářem

 

6. den: říční rybolov, privátní výlet na soukromou pastvinu a 3chodová večeře

Po snídani v hotelu 29.2 Aurland se vydáte na říční rybolov. Řeka Aurlandselva byla kdysi zařazena mezi 3 nejlepší evropské řeky pro lov mořských pstruhů a její tradice sahá stovky let do minulosti. Budete mít k dispozici kilometrový úsek. Trollsøyna a Osen. Průvodci řeku dobře znají a naučí vás techniku muškaření a ukáží vám místa, kde budete mít největší šanci chytit rybu. Rybaření je omezeno na jednoho pstruha denně. Lososy lze lovit pouze za podmínky, že budou vpuštěni zpět do vody. Doba trvání tohoto rybolovu je 4–5 hodin.

Oběd je ve vaší režii a odpoledne se můžete těšit na 3 hodinový privátní výlet na soukromou pastvinu. Abyste se dostali na farmu, musíte se vydat po staré traktorové cestě. Auta sem nesmí. Výhled z farmy je nádherný a stojí za to se sem vydat. V létě zde žije Anne-Karin a její dojičky, které zde praktikují tradiční způsob výroby kozích sýrů jako za starých časů. Po prohlídce si pochutnáte na lehkém jídle s produkty vyrobenými na farmě.

V hotelu 29.2 Aurland je pro vás připravena 3chodová večeře.

6 Rybolov v Norsku s itinerářem

 

7. den: privátní plavba po fjordech a návštěva vikingské vesnice

Po snídani se vydáte na 4hodinovou soukromou plavbu po Naeroyfjordu. Kapitán lodi Axopar 37 XC Cross Cabin (2020) vás vezme na velkolepou soukromou plavbu po fjordech Aurlandsfjorden a Nærøyfjorden, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Celý výlet je v podstatě živým muzeem. Hosté na palubě najdou na každém rohu neuvěřitelnou krajinu a skryté kulturní skvosty – kaskádovité vodopády, strmé hory a idylické farmy přiléhající k horským úbočím. Je to doslova jedna z nejkrásnějších částí země, kterou musí vidět každý návštěvník! Váš kapitán vám rád udělá zastávku na dlouhé cestě. Co takhle navštívit půvabnou vesničku Undredal a projít se za kulturou? V Undredalu můžete také ochutnat nejlepší sýr, který se v této oblasti vyrábí. Nebo snad chcete zpomalit v blízkosti jednoho z mnoha vodopádů a vyzkoušet si umění pádlování na vlastním SUP prkně?

Po vyhlídkové plavbě si se soukromým průvodcem prohlédnete vikingskou vesnici Njardarheimr v Gudvangenu, kde vás čeká i oběd o 3 chodech. Vyzkoušíte si autentický život, který Vikingové žili, když nebyli zaneprázdněni na moři. V době Vikingů byl Gudvangen důležitým místem pro obchodování. Gudvangen je známý jako místo bohů u fjordu Nærøy, fjordu zasvěcenému Njordovi, bohu obchodu a plavby. Ve vikingské vesnici Njardarheimr zažijete autentický styl života tak, jak žili Vikingové před 1000 lety, kdy Gudvangen dostal své jméno. Nejsou zde žádní převlečení herci, ale skuteční Vikingové všech věkových kategorií, pro které je doba Vikingů životním stylem. Znají svou historii, mají jedinečné znalosti o životě Vikingů a rádi se o ně s vámi podělí! Jídlo v táboře se připravuje podle starých receptů ze surovin, které byly v té době k dispozici. Předměty na prodej jsou ručně vyráběné a originální. Po skončení tohoto středověkého zážitku vás řidič odveze zpět do hotelu 29.2 Aurland.

Večeře se bude se servírovat v hotelu, kde vás čeká i poslední noc v Norsku.

7 Rybolov v Norsku s itinerářem

 

8. den: návrat domů

Po snídani v hotelu 29.2 Aurland je pro vás zajištěn transfer na letiště v Bergenu, odkud se vydáte na cestu domů.

8 Rybolov v Norsku s itinerářem

Tipy na další zážitky

Skryté poklady Patagonie

Skryté poklady Patagonie

Vydejte se s námi do tajemné krajiny na hranicích Chile a Argentiny. Patagonii by měl určitě navštívit každý náročný cestovatel minimálně jednou za život.

Objevte více
Procházka kanadskými národními parky

Procházka kanadskými národními parky

Až do mraků se vypínají skalnaté štíty, z jejichž svahů do protáhlých údolí pomalu putují mocné ledovce. Bílá, modrá a zelená vytvářejí scenerie jako z pohádky.

Objevte více
Cesta po USA aneb neznámá místa ve známé zemi

Cesta po USA aneb neznámá místa ve známé zemi

Americký kontinent nabízí celou řadu míst, které Evropané dosud neobjevili. Vydejte se s námi na západní pobřeží USA objevit další nádherná místa planety.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Kristýna Kopečková

Senior Private Travel Designer / Product Manager