Cesta po USA aneb neznámá místa ve známé zemi

Zážitky Aktivní dovolená

Myslíte si, že vám jako zkušenému cestovateli nemá USA co nabídnout? Inspirujte se naším itinerářem.

1450x674  Cesta po USA aneb neznámá místa ve známé zemi shutterstock_149218376

 

Země plná nádherných míst

Spojené státy americké – rozlehlá země, která je proslulá svými rušnými velkoměsty, slavnými zábavními parky a velkolepými výhledy v národních parcích plných turistů. Často se zdá, že zkušenému cestovateli již tento kontinent nemá co nabídnout. Opak je ovšem pravdou. USA čítá celou řadu nezapomenutelných míst, která čekají na to, až je objevíte.

 

Ruch věhlasného velkoměsta na jeden den

Vaše cesta za poznáváním části amerického kontinentu začíná v jednom z největších a nejznámějších měst na západní straně USA, v zábavním pouštním městě Las Vegas. Pokud je libo, užijete si zde vír velkoměsta plnými doušky. O zábavu zde rozhodně není nouze. Můžete také ale jen odpočívat v Mandarin Oriental, jednom z místních luxusních hotelů, kde po dlouhém letu naberete síly do dalších dobrodružných dní.

1032x554 Cesta po USA s Exclusive Tours usa_shutterstock_136699517

 

  

Cesta plná neobyčejné přírody

Jakmile se dostatečně nabažíte ruchu a zábavy v Las Vegas, čeká vás 4hodinová cesta plná neobyčejné přírody. Z Nevady se dostanete přes Arizonu až do státu Utah, do samotného srdce proslulého národního parku Grand Canyon. Ani samotná cesta pro vás nebude nudná. Až budete projíždět typicky do červena zbarvenou krajinou, která je tak charakteristická pro filmy s westernovou tematikou, můžete si být jistí, že svůj fotoaparát příliš často neschováte.

1032x554 Cesta po USA s Exclusive Tours shutterstock_127063136

 

Luxusní resort jako součást horských masivů

Vaším útočištěm se v Utahu stane exkluzivní hotel Amangiri, který je zasazen přímo do hornatého prostředí Grand Canyonu. Hotel se stal naprosto přirozenou součástí skalistého okolí, aniž by narušoval jeho přírodní charakter a krásu místních hor a rozlehlých kaňonů. Okouzlující vyhlídky na všechny strany se zde nebudete moci nabažit. Okolní náhorní plošiny, horské hřebeny a čistý půvab štítů tvoří nezapomenutelné výhledy z každého apartmánu. Dokonce i v hotelovém bazénu budete mít pocit, že jste stále v horách. Jeho tvar se totiž musel přizpůsobit 165 milionů let starému skalnímu masivu, a tak je postaven okolo tohoto monumentu. Hotel Amangiri je skvělým místem pro příjemný odpočinek. Na své si zde ale přijdete i v případě, že máte rádi cestování plné zážitků.

1032x554 Amangiri Amangiri-Gallery-15

 

  

Grand Canyon

Samotný Grand Canyon je sice již hodně zprofanovaným místem, rozhodně si ho však nenechte ujít. Z paluby letadla či vrtulníku budete mít ten nejlepší možný výhled plný nádherných monumentů a údolí, při kterém vás zároveň nebudou obtěžovat zástupy turistů. Ranní východ slunce se stane jednoznačně nezapomenutelným zážitkem, pokud se ho vydáte sledovat v horkovzdušném balónu. Okolí ale můžete poznávat i z koňského hřbetu či z kajaku na vodní hladině místního jezera Powell.

1032x554 Grand Canyon shutterstock_404297263

 

Lake Powell

Lake Powell je překrásné jezero, které vzniklo umělým zatopením kaňonů poblíž řeky Colorado při stavbě přehrady Glen Dam. Jezero je téměř 300 km dlouhé a v jeho nejširší části 40 km široké. Pobřeží lemuje celá řada kaňonů, v každém místě se voda barví do jiného odstínu. To vše vytváří zajímavé fotogenické scenérie.

1032x554 Lake Powell shutterstock_351607052

 

  

Monument Valley

Za prohlídku jistě stojí i 2 hod. vzdálené Monument Valley, neobvyklá rezervace indiánského kmene Navajo a neoficiální národní park na hranicích států Arizona a Utah. Při průjezdu údolím vás uchvátí obří pískovcové skály, které se tyčí nad rozlehlou oranžovohnědou pouští. Hlavním lákadlem v rezervaci je tzv. Scenic Drive – 27 km dlouhá trasa, která je vhodná pro terénní vozidla. Při průjezdu Scenic Drive narazíte na kolmé stěny celé řady pískovcových monumentů a dostanete se do míst plných fascinujících výhledů.

1032x554 Monument Valley shutterstock_149994455

 

Rančerský resort

Až se dostatečně nabažíte krás Grand Canyonu, čeká vás cesta do 6 hod. vzdáleného Gateway Canyons Resort & Spa na území státu Colorado v blízkosti hranic s Utahem. Na cestu se můžete vydat autem, mnohem krásnější pohled však zažijete, vydáte-li se na cestu do Colorada letadlem. Vyhlídkový let nad místními kaňony vás jistě nenechá chladnými.

Hotel Gateway Canyons Resort & Spa který se nachází v těsné blízkosti slavného Gateway Colorado Automobile Museum, je postaven v klasickém místním rančerském stylu. Naprosto zapadá do okolního prostředí, a navíc vás naladí na typickou rančerskou notu. To se skvěle hodí při prozkoumávání místních vinic a divoké přírody. Okolí hotelu opět nabízí celou řadu zážitků. Mezi ty nejzajímavější jistě patří možnost vyzkoušet si některý ze střeleckých sportů, kterým vás provede zkušený instruktor. Neméně krásným zážitkem je ale i projížďka na kole či procházka po okolí. Skvělý rozhled na okolí a místní hory pak zažijete při letu helikoptérou.

1032x554 Gateway Canyons Resort & Spa car-museum-horz

 

  

Zážitky v národním parku Mesa Verde

Pouhé 3 hod. cesty na jih od hotelu Gateway Canyons Resort & Spa se nachází jeden z blízkých národních parků, Mesa Verde, který je zapsán na seznamu Světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Park je sice menší, zato se pyšní skutečně bohatou historií. Od roku 600 n. l. bylo toto místo obýváno Indiány, kteří byli označováni jako Anasaziové. V parku je nesčetné množství míst v podobě skalních měst a maleb, které odkazují na život tohoto indiánského kmene. Největším lákadlem jsou kamenná obydlí vytesaná ve skále, ve kterých Anasaziové žili. Za prohlídku jistě stojí i Cliff Palace, 700 let staré skalní příbytky, ve kterém si prohlédnete až 200 místností a chodeb. Při průchodu touto pozoruhodnou skalní budovou se dostanete do míst hluboko pod zemí. Pokud máte rádi dobrodružnější trasy, pak určitě navštivte prohlídkový okruh Balcony House, na kterém vás čeká plazení v nízkých tunelech, lezení po žebřících a slézání původního schodiště vytesaného ve skále. Jistě vás zaujme i celá řada dalších zajímavých staveb v tomto národním parku.

1032x554 Mesa Verde shutterstock_292009181

 

Tipy na další zážitky

Výlet na Le Morne

Výlet na Le Morne

Vystoupejte s námi na horu Le Morne Brabant, ikonu Mauricia, a odměnou vám bude neskutečný výhled uprostřed jedinečné přírody plné unikátních druhů rostlin.

Objevte více
Legendy hlubokých moří

Legendy hlubokých moří

Kromě manty obrovské mohou potápěči na Maledivách narazit na největší druh žraloka na světě – žraloka velrybího.

Objevte více
Proč a kam jet na Mauriciu

Proč a kam jet na Mauriciu

V porovnání s Maledivami nebo Seychelami nabízí Mauricius svým hostům zdaleka nejvíce. Je oblíbený mezi příznivci odpočinku a turistiky, ale také golfu.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nezáleží na tom, zda jste dobrodruzi nebo máte rádi spíše klidnější cestování daleko od ostatních turistů. Při cestě po Spojených státech si tak jako tak přijdete na své. Americký kontinent nabízí celou řadu míst, které Evropané dosud neobjevili. Vydejte se s námi na západní pobřeží USA a objevte další nádherná místa naší planety.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer