Americké národní parky netradičně

Zážitky Dobrodružná cesta

Yellowstone, Grand Canyon či Yosemite. Abyste tato místa navštívili, stačí si půjčit vůz a vydat se po příslušné silnici k jejich vstupu. Máte-li však omezený čas na cestování, přijde vám vhod helikoptéra.

1450x674_Spojení státy americké_USA_shutterstock_758607316

 

Do národního parku s rangerem i v helikoptéře

Ráno se vzbudíte a vyrazíte na nejbližší heliport – následovat bude scénický let nad krajinou, která se zvolna změní z urbanistického pekla na přírodní ráj plný lesů a skalních monumentů. Navíc poletíte sami, jediným doprovodem bude váš průvodce, který vás zahrne zajímavostmi.

Grand Canyon tak, jak jej mnozí nikdy nespatří

Uvidíte Grand Canyon tak, jak jej mnozí nikdy nespatří. Po přistání můžete s průvodcem nejdřív projít známá místa a pak se vydat k piknikovému koši s občerstvením. Další možností je vyrazit do parku přímo s rangerem, který jej zná jako své boty. Tato cesta může být tak dobrodružná, jak jen si budete přát.

1032x554_Spojení státy americké_USA_shutterstock_528688054

 

Pro adrenalinové nadšence

Pro adrenalinové nadšence jsou k dispozici divoké řeky, vysoké skály a náročné cyklistické stezky. Parky nejsou pouze na souši – pokud se chcete setkat s mořskými živočichy, zamiřte například na Florida Keys, Monterey Bay či Channel Islands.

1032x554_Spojení státy americké_USA_shutterstock_404297263

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Za dobrodružstvím na daleký sever

Za dobrodružstvím na daleký sever

Laponsko nabízí krásnou přírodu. Během zimy se zde cítíte jako v pohádce, kdy je okolo vás vše zcela bílé. Ale i v létě si tu užijete, především nádhernou přírodu a nefalšovanou divočinu.

Objevte více
Expedice za polární kruh

Expedice za polární kruh

Antarktida patří mezi opravdové výzvy, ne každý si ale na ni troufne. Můžeme vám každopádně zaručit, že pokud se odhodláte, zážitek to bude neopakovatelný.

Objevte více
To nejlepší z Patagonie

To nejlepší z Patagonie

Vydejte se do jednoho z unikátních míst na Zemi, nejjižnějšího cípu amerického kontinentu. Patagonie je jedna z nejkrásnějších oblastí Argentiny a Chile.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Doporučila bych vám vyzkoušela Grand Canyon i z poněkud jiného úhlu pohledu. Přímo ze samého dna kaňonu, z raftu na hladině řeky Colorado. Nejlepší je určitě vyrazit hned z jara, kdy už začíná být krásné teplé počasí a kaňon ještě není plný turistů. Pak si užijete to souznění s cákající vodou a pocítíte sílu mohutných skal kolem vás.“

Kristýna Kopečková

Travel Designér