Americké národní parky netradičně

Zážitky Aktivní dovolená

Yellowstone, Grand Canyon či Yosemite. Abyste tato místa navštívili, stačí si půjčit vůz a vydat se po příslušné silnici k jejich vstupu. Máte-li však omezený čas na cestování, přijde vám vhod helikoptéra.

1450x674_Spojení státy americké_USA_shutterstock_758607316

 

Do národního parku s rangerem i v helikoptéře

Ráno se vzbudíte a vyrazíte na nejbližší heliport – následovat bude scénický let nad krajinou, která se zvolna změní z urbanistického pekla na přírodní ráj plný lesů a skalních monumentů. Navíc poletíte sami, jediným doprovodem bude váš průvodce, který vás zahrne zajímavostmi.

Grand Canyon tak, jak jej mnozí nikdy nespatří

Uvidíte Grand Canyon tak, jak jej mnozí nikdy nespatří. Po přistání můžete s průvodcem nejdřív projít známá místa a pak se vydat k piknikovému koši s občerstvením. Další možností je vyrazit do parku přímo s rangerem, který jej zná jako své boty. Tato cesta může být tak dobrodružná, jak jen si budete přát.

1032x554_Spojení státy americké_USA_shutterstock_528688054

 

Pro adrenalinové nadšence

Pro adrenalinové nadšence jsou k dispozici divoké řeky, vysoké skály a náročné cyklistické stezky. Parky nejsou pouze na souši – pokud se chcete setkat s mořskými živočichy, zamiřte například na Florida Keys, Monterey Bay či Channel Islands.

1032x554_Spojení státy americké_USA_shutterstock_404297263

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

5 míst, která nejlépe poznáte na kole

5 míst, která nejlépe poznáte na kole

Nemusíte být zdatnými sportovci, většinu tras zvládnou i vaše děti – odměnou vám bude svobodná jízda nečekaně krásnou krajinou a nezapomenutelné zážitky.

Objevte více
Skryté poklady Patagonie

Skryté poklady Patagonie

Vydejte se s námi do tajemné krajiny na hranicích Chile a Argentiny. Patagonii by měl určitě navštívit každý náročný cestovatel minimálně jednou za život.

Objevte více
10 důvodů, proč jet do Malajsie

10 důvodů, proč jet do Malajsie

V srdci jihovýchodní Asie si odpočinete na nádherných plážích a poznáte tajemné pralesy, které jsou domovem fascinujících rostlin a zvířat.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Doporučila bych vám vyzkoušela Grand Canyon i z poněkud jiného úhlu pohledu. Přímo ze samého dna kaňonu, z raftu na hladině řeky Colorado. Nejlepší je určitě vyrazit hned z jara, kdy už začíná být krásné teplé počasí a kaňon ještě není plný turistů. Pak si užijete to souznění s cákající vodou a pocítíte sílu mohutných skal kolem vás.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader