Americké národní parky netradičně

Zážitky Aktivní dovolená

Yellowstone, Grand Canyon či Yosemite. Abyste tato místa navštívili, stačí si půjčit vůz a vydat se po příslušné silnici k jejich vstupu. Máte-li však omezený čas na cestování, přijde vám vhod helikoptéra.

1450x674_Spojení státy americké_USA_shutterstock_758607316

 

Do národního parku s rangerem i v helikoptéře

Ráno se vzbudíte a vyrazíte na nejbližší heliport – následovat bude scénický let nad krajinou, která se zvolna změní z urbanistického pekla na přírodní ráj plný lesů a skalních monumentů. Navíc poletíte sami, jediným doprovodem bude váš průvodce, který vás zahrne zajímavostmi.

Grand Canyon tak, jak jej mnozí nikdy nespatří

Uvidíte Grand Canyon tak, jak jej mnozí nikdy nespatří. Po přistání můžete s průvodcem nejdřív projít známá místa a pak se vydat k piknikovému koši s občerstvením. Další možností je vyrazit do parku přímo s rangerem, který jej zná jako své boty. Tato cesta může být tak dobrodružná, jak jen si budete přát.

1032x554_Spojení státy americké_USA_shutterstock_528688054

 

Pro adrenalinové nadšence

Pro adrenalinové nadšence jsou k dispozici divoké řeky, vysoké skály a náročné cyklistické stezky. Parky nejsou pouze na souši – pokud se chcete setkat s mořskými živočichy, zamiřte například na Florida Keys, Monterey Bay či Channel Islands.

1032x554_Spojení státy americké_USA_shutterstock_404297263

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Na Novém Zélandu

Na Novém Zélandu

Je to cesta až na druhý konec světa, jedinečný okamžik života, během kterého se vydáte do neuvěřitelně krásné krajiny. Zde se setkáte s nádhernou přírodou plnou příjemných překvapení.

Objevte více
Cesta po USA aneb neznámá místa ve známé zemi

Cesta po USA aneb neznámá místa ve známé zemi

Americký kontinent nabízí celou řadu míst, které Evropané dosud neobjevili. Vydejte se s námi na západní pobřeží USA objevit další nádherná místa planety.

Objevte více
Proč a kam jet na Mauriciu

Proč a kam jet na Mauriciu

V porovnání s Maledivami nebo Seychelami nabízí Mauricius svým hostům zdaleka nejvíce. Je oblíbený mezi příznivci odpočinku a turistiky, ale také golfu.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Doporučila bych vám vyzkoušela Grand Canyon i z poněkud jiného úhlu pohledu. Přímo ze samého dna kaňonu, z raftu na hladině řeky Colorado. Nejlepší je určitě vyrazit hned z jara, kdy už začíná být krásné teplé počasí a kaňon ještě není plný turistů. Pak si užijete to souznění s cákající vodou a pocítíte sílu mohutných skal kolem vás.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader