Michal Pátek

„Patagonie je především krásná krajina, kterou si užijete dvěma způsoby. Tím prvním je několikadenní plavba podél fjordů, kdy z paluby luxusní lodi uvidíte tučňáky, jedinečné přírodní úkazy a řadu dalších zajímavých míst. Druhou variantou je poté pobyt v lodgi, pod září hvězd budete mít naprosté soukromí. Lodge zpravidla nabízejí all inclusive pobyty, kde se více než jídlem nasytíte všemožným výběrem aktivit.“

Michal Pátek, travel designer

Vydejte se s námi do tajemné krajiny na hranicích Chile a Argentiny, kde jsme pro vás vybrali ta nejkrásnější místa. Patagonii musí navštívit každý náročný cestovatel alespoň jednou za život.

V Exclusive Tours vám připravíme jedinečnou dovolenou na míru. Patagonie, obklopená pyšnými vrcholky And, nabízí národní parky, tichomořské fjordy, majestátné ledovce i exotickou faunu a flóru.

Argentina: Národní park Los Glaciares

Vítejte na konci světa! V národním parku Los Glaciares v patagonských Andách na jihu Argentiny, na dohled od Antarktidy, si dopřejete čtyři roční období během jednoho dne. A rozdíl nadmořských výšek od 200 metrů (jezero Argentino) až po 3 375 metrů hory Fitz Roy, dominanty celé Patagonie. Pýchou parku je ledovec Glaciar Perito Moreno – z vyhlídky u jezera můžete pozorovat, jak se z této obří zamrzlé masy každou chvíli utrhne kra a s rachotem padá do vody. Kromě klasického trekingu po parku můžete vyrazit také na jízdu v koňském sedle, sjíždět řeky na raftu a nadšení horolezci mohou zkusit zdolat zdejší skalní stěny. Los Glaciares je od roku 1981 zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO – jako VIP cestovatelům vám přitom umožníme i návštěvu míst, která jsou turistům běžně nepřístupná. Los Glaciares vám ukážeme z paluby helikoptéry anebo luxusní lodi plující kolem fjordů. 

Načítám

Váš hotel: Awasi Patagonia

Každá z dvanácti vil nabízí impozantní výhled do krajiny, kterou můžete objevit i díky vlastnímu džípu a službám průvodce. Nechybí tu soukromí, lodge stojí v dostatečných rozestupech. Výjimečnost místa a vyhlášenou tradiční kuchyni potvrzuje i zařazení do skupiny Relais & Chateaux.

Načítám

Chile: Národní park Torres del Paine

Vítejte ve ztraceném světě! Národní park Torres del Paine v nejjižnějším cípu Chile sousedí s argentinským Los Glaciares. Tady zažijete trek svého života. Ohromí vás modrobílé ledovce, jejichž siluety se odrážejí na hladinách třpytivých jezer, hluboká údolí s listnatými lesy i hory zkroucené do tvarů, nad nimiž i geologové kroutí hlavou… Nesmíte minout tři monumentální skalní věže Torres del Paine, hrdě se tyčící do výšky 3 000 metrů uprostřed nehostinné stepi. Se zkušeným průvodcem se vydejte vstříc zdejším zvířatům, v národním parku potkáte pštrosy, stáda lam, plameňáky u jezer, ale i pumy na lovu. Torres del Paine je biosférickou rezervací UNESCO a bývá označován za jeden z nejkrásnějších národních parků na světě.

Načítám

Váš hotel: Tierra Patagonia Hotel & Spa

Design hotelu na jižní hranici parku Torres del Paine vychází z nákresů Charlese Darwina, který zkoumal fosilie na březích nedalekého jezera. Z prostorných pokojů můžete obdivovat dominantní horský masiv Paine.

 

Načítám

Tip Exclusive Tours: Park Pumalín a Park Patagonia

Ona byla ředitelkou oděvní společnosti Patagonia, on založil outdoorovou značku North Face a stál u zrodu módního domu Esprit. V devadesátých letech minulého století se Američané Kristine a Douglas Tompkinsovi rozhodli vzdát svých podnikatelských aktivit a vrhli se na záchranu Patagonie. Na jihu Chile koupili asi 3 250 m2 pozemků a začali s obnovou a ochranou jejich biologické rozmanitosti. Výsledkem je Park Pumalín – oblast deštných pralesů a sopek, která zabírá území od And až po fjordy Tichého oceánu. Nezůstalo jen u tohoto území, v nedotčené a nejméně přístupné části Chile založili další Park Patagonia, jehož krásy jsou srovnatelné s fascinujícím Torres del Paine. Ovšem s podstatným rozdílem – počasí je zde, i přes obrovská ledová pole, mnohem klidnější. Kristine a Douglas Tompkinsovi doufají, že se jejich území brzy stane národním parkem a bude mu zajištěna nejvyšší možná ochrana.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Petr Udavský