Skryté poklady Patagonie

Zážitky Aktivní dovolená

Fascinující přírodní výhledy budou kulisou vašeho jihoamerického dobrodružství.

1450x674 Skryté poklady Patagonie shutterstock_1172916133

 

Patagonii musí navštívit každý náročný cestovatel alespoň jednou za život

Patagonie je především krásná krajina, kterou si můžete užít dvěma způsoby. Tím prvním je několikadenní plavba podél fjordů, druhou variantou je pak pobyt v lodgi, kde budete mít pod září hvězd naprosté soukromí. Vydejte se do tajemné krajiny na hranicích Chile a Argentiny.

  

Argentina: Národní park Los Glaciares

Vítejte na konci světa! V národním parku Los Glaciares v patagonských Andách na jihu Argentiny, na dohled od Antarktidy, si dopřejete 4 roční období během 1 dne. A rozdíl nadmořských výšek od 200 m (jezero Argentino) až po 3375 m hory Fitz Roy, dominanty celé Patagonie. Pýchou parku je ledovec Glaciar Perito Moreno – z vyhlídky u jezera můžete pozorovat, jak se z této obří zamrzlé masy každou chvíli utrhne kra a s rachotem padá do vody. Kromě klasického trekingu po parku můžete vyrazit také na jízdu v koňském sedle, sjíždět řeky na raftu a nadšení horolezci mohou zkusit zdolat zdejší skalní stěny. Los Glaciares je od roku 1981 zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO – jako VIP cestovatelům vám přitom umožníme i návštěvu míst, která jsou turistům běžně nepřístupná. Los Glaciares vám ukážeme z paluby helikoptéry anebo luxusní lodi plující kolem fjordů. 

Skryté poklady Patagonie shutterstock_102547433

 

Váš hotel v Argentině: Awasi Patagonia

Každá ze 14 privátních vil Awasi Patagonia nabízí impozantní výhled do krajiny, kterou můžete objevit i díky vlastnímu džípu a službám průvodce. Nechybí tu žádané soukromí, lodge totiž stojí v dostatečných rozestupech. Výjimečnost místa a vyhlášenou tradiční kuchyni potvrzuje i zařazení do skupiny Relais & Chateaux.

Skryté poklady Patagonie 1-PrivateVilas_slide_6-1-1

 

  

Chile: Národní park Torres del Paine

Vítejte ve ztraceném světě! Národní park Torres del Paine na nejjižnějším cípu Chile sousedí s argentinským Los Glaciares. Tady zažijete trek svého života. Ohromí vás modrobílé ledovce, jejichž siluety se odrážejí na hladinách třpytivých jezer, hluboká údolí s listnatými lesy i hory zkroucené do tvarů, nad nimiž i geologové kroutí hlavou… Nesmíte minout 3 monumentální skalní věže Torres del Paine, hrdě se tyčící do výšky 3000 m uprostřed nehostinné stepi. Se zkušeným průvodcem se vydejte vstříc zdejším zvířatům, v národním parku potkáte pštrosy, stáda lam, plameňáky u jezer, ale i pumy na lovu. Torres del Paine je biosférickou rezervací UNESCO a bývá označován za jeden z nejkrásnějších národních parků na světě.

Skryté poklady Patagonie shutterstock_99695261

 

Váš hotel v Chile: Tierra Patagonia Hotel & Spa

Design hotelu na jižní hranici parku Torres del Paine vychází z nákresů Charlese Darwina, který zkoumal fosilie na březích nedalekého jezera. Z prostorných pokojů Tierra Patagonia Hotel & Spa můžete obdivovat dominantní horský masiv Paine.

Skryté poklady Patagonie TierraPatagonia-piscina-spa

 

  

Tip Exclusive Tours: Park Pumalín a Park Patagonia

Ona byla ředitelkou oděvní společnosti Patagonia, on založil outdoorovou značku North Face a stál u zrodu módního domu Esprit. V devadesátých letech minulého století se Američané Kristine a Douglas Tompkinsovi rozhodli vzdát svých podnikatelských aktivit a vrhli se na záchranu Patagonie. Na jihu Chile koupili asi 3250 pozemků a začali s obnovou a ochranou jejich biologické rozmanitosti. Výsledkem je Park Pumalín – oblast deštných pralesů a sopek, která zabírá území od And až po fjordy Tichého oceánu. Nezůstalo jen u tohoto území. V nedotčené a nejméně přístupné části Chile založili Park Patagonia, jehož krásy jsou srovnatelné s fascinujícím Torres del Paine. Ovšem s podstatným rozdílem – počasí je zde, i přes obrovská ledová pole, mnohem klidnější. 

Skryté poklady Patagonie shutterstock_102547436

 

Tipy na další zážitky

Americké národní parky netradičně

Americké národní parky netradičně

Yellowstone, Grand Canyon či Yosemite. Abyste tato místa navštívili, stačí si půjčit vůz a vydat se po příslušné silnici k jejich vstupu. Máte-li však omezený čas na cestování, přijde vám vhod helikoptéra.

Objevte více
Toulky exotickou Asií

Toulky exotickou Asií

Největší kontinent světa, ve kterém najdete jedny z nejstarších národů naší civilizace, je lákadlem pro všechny cestovatele toužící po něčem neobvyklém.

Objevte více
Aktivní odpočinek v ráji na Maledivách

Aktivní odpočinek v ráji na Maledivách

Luxusní a přitom aktivní. Žádný dress code, žádné boty – v Six Senses Laamu se žije v souladu s přírodou bez kompromisů v oblasti pohodlí a bezpečnosti.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Utečte na konec světa do Patagonie, staňte se na pár dní objeviteli nových míst a přírodních divů, stejně jako Fernão Magalhães či Charles Darwin.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer