Na Novém Zélandu

Zážitky Aktivní dovolená

Nový Zéland je místem pro dobrodruhy, milovníky golfu a přírody. Jestliže rádi objevujete nová místa, poznáváte přírodu a milujete sportovní aktivity, určitě zde strávíte nezapomenutelné chvíle.

Nový Zéland

 

Cesta až na druhý konec světa

Je to cesta daleká, jedinečný okamžik života, během kterého se vydáte do neuvěřitelně krásné krajiny. Ať už vás Nový Zéland láká díky filmům Petera Jacksona či pro svou nevšednost, můžeme vás ujistit, že se zde setkáte s nádhernou přírodou plnou příjemných překvapení

Waikehe – ostrov hippies a umělců

Po přistání v Aucklandu a krátké aklimatizaci na 11hodinový časový rozdíl, se vydáte trajektem na nedaleký ostrov Waiheke. Jde o nejbližší plážový ráj u tohoto rušného města Severního ostrova. Ostrov Waikehe si zachoval jedinečný charakter a uvolněnou atmosféru, je totiž dobře znám jako útočiště novozélandské generace hippies a umělců. Během posledních let se však proměnil v oblíbené relaxační letovisko, s řadou malých vinařství a klidných lodges s krásným výhledem. Příjemným bonusem jsou vody Tichého oceánu bohaté na mořský život, takže se vyplatí vydat se na hezký výlet na jachtě.

Nový Zéland Hekerua Bay shutterstock_601111703

 

Relax v Matakauri Lodge

Vedle Waiheke na Severním ostrově naleznete i další krásnou oblast pro relaxaci. V nejsevernější části stojí luxusní resort Matakauri Lodge s možností golfového vyžití a romantickými zátokami a plážemi v těsné blízkosti.

Nový Zéland Matakauri Lodge miz131206_1005

 

Doprava na Novém Zélandu

Na Novém Zélandu je ideální využívat čtyři způsoby dopravy. Ve vypůjčeném autě budete mít volnost a svobodu poznávat krajinu vlastním tempem a můžete se vydat na řadu míst v okolí svého ubytování. Na delší vzdálenosti je však lepší přesouvat se místními linkami Air New Zealand. Odbavení je pohodlné a rychlé a cestování hladké. Na některá místa se dostanete pouze helikoptérou, kterou určitě doporučujeme v několika případech využít. Stejně tak tomu je v případě lodě či člunu. Díky těmto dopravním prostředkům poznáte novozélandskou krajinu z naprosto odlišných úhlů, přičemž bezezbytku platí, že již samotná cesta je cílem.

Nový Zéland shutterstock_1006784245

 

Hobitín

Jedním z jedinečných zážitků, který je pohodlně dostupný pouze helikoptérou, je výlet na White Island, který leží východně od pobřeží Severního ostrova. Helikoptéra vás vyzvedne blízko vašeho ubytování a pak už se můžete těšit pohledem na vlnící se krajinu, notoricky známou díky filmovým trilogiím Hobit a Pán Prstenů. Během letu nad mořem se v dáli začne rýsovat malý kouřící ostrůvek – stále aktivní stratovulkán Whakaari. Po přistání se vypravíte na hodinovou procházku k jeho chřtánu, kde z bublajícího a vysoce kyselého jezera stoupá silně zapáchající bílý kouř. Během procházky uvidíte bublající bahenní jezírka a fumarolové pole zbarvené unikající sírou dožluta. Kontrast této měsíční krajiny a sytě zelených polí Nového Zélandu je nezapomenutelný a dokonale ukazuje sílu přírodních vlivů, které tuto zemi formují.

Nový Zéland Hobbitín shutterstock_783311872

 

Huka Lodge u jezera Taupo

Na tento výlet se můžete vydat například ze středu Severního ostrova, kde vám u jezera Taupo doporučujeme ikonický Huka Lodge. Leží nedaleko burácivých vodopádů Huka Falls a není překvapením, že právě toto ubytování při svých návštěvách opakovaně volí i britská královská rodina. Alternativně se poté můžete ubytovat v krásném Acacia Cliffs Lodge nad jezerem Taupo. Přivítají vás v něm jeho majitelé, pro které je lodge po většinu roku zároveň i domovem. V Acacia Cliffs Lodge se vám dostane přátelské pohostinnosti Lindy a Ricka, kteří vám rovněž poradí s výlety do okolí a připraví pro vás snídani i večeři. Pokud už budete v Taupu, nesmí vám ujít setkání s Maorem Tomem, díky němuž během jednoho celého dne poznáte taje tradiční maorské kuchyně i lásky k přírodě Aotearoa, rodné zemi Maorů. Další populární aktivitou v této oblasti je Tongarino Crossing, dobře dostupný trek po hřebeni blízkých hor.

Nový Zéland Huka Lodge B0002401

 

Golf v Cape Kidnappers

Pokud hrajete golf, určitě by vaší pozornosti neměla ujít oblast Cape Kidnappers. Zde se nachází stejnojmenný luxusní resort, jehož součástí je jedno z nejkrásnějších hřišť celého Nového Zélandu. Zahrát 18jamku není vůbec snadné, ale ten výhled stojí za to.

Nový Zéland Cape Kidnappers GOLF shutterstock_314472104

 

Setkání s místními v The Manse

Po návštěvě Cape Kidnappers se ubytujte v The Manse, kde vás pohostí jeho majitel typickou novozélandskou večeří. Profesionální golfový trenér a kuchař v jedné osobě vám na stůl naservíruje jehně a rozhovoří se o životě na Novém Zélandu. Právě setkávání s místními lidmi a kulturou je to, co během svého putování oceníte. Obohatí vás to o řadu zajímavých informací, které v průvodci nevyčtete, a zároveň poznáte různorodé osobnosti tohoto koutu světa.

The Manse Nový Zéland themanse_footer

 

Queenstown – město v srdci hor

Ze Severního ostrova poté pokračujte letecky do Queenstownu, města v srdci hor na Jižním ostrově. Je to velmi rušná, turisty naplněná vesnice na břehu jezera Wakatipu, kde je dopravní zácpa běžnou součástí dne. Město je výchozím bodem pro řadu adrenalinových zážitků, které jsou na Novém Zélandu jako doma, jinak zde nemá cenu příliš dlouho zůstávat. Pokud se chcete ubytovat přímo v Queenstownu, doporučujeme hotel The Spire, ale lepší je vydat se dál podél severního břehu do jednoho z luxusních lodges – Matakauri či Blanket Bay. Oba se mohou pyšnit osamoceným umístěním v klidné krajině a nádherným výhledem na jezero Wakatipu.

Nový Zéland Queenstown  shutterstock_230599006

 

Majestátní masivy s vodopády

Z Queenstownu se vydejte do Te Anau, vesničky ležící u stejnojmenného jezera. Je to dobré místo pro objevování národního parku Fiordland a zejména populárních fjordů Milford Sound a Doubtful Sound. Určitě zde opět musíte usednout do helikoptéry a poznat krásu tohoto parku ze vzduchu. Do Milford Sound je poté dobré vydat se i lodí či pěšky, abyste mohli poznat jak život na vodě, tak pod vodou, a viděli majestátní masivy s vodopády v celé jejich kráse. Dále zde můžete vyzkoušet alespoň část jednoho z treků Great Walks, pohodlně a bez nutnosti jej projít celý. Do jeho části vás dopraví helikoptéra, která vás opět vyzvedne na konci celodenního výletu.

Nový Zéland Fiordland shutterstock_392946691

 

Do Mount Aspiring helikoptérou

Dalším populárním národním parkem nedaleko Queenstown je Mount Aspiring, který se rozléhá okolo nejvyšší hory stejného názvu, jež z jedné strany připomíná Mount Blanc. I zde doporučujeme vydat se na výlet helikoptérou a vyzkoušet si jeden z vynálezů Nového Zélandu – rychlou jízdu v lodi River Jet. Projet se korytem mělké řeky v krásné krajině a zakončit to piknikem u čekající helikoptéry je skvělý zážitek. Pokud si budete přát strávit naprosto unikátní chvíle v horách, doporučujeme vám vydat se helikoptérou do národního parku a přenocovat v luxusní horské chatce.

Nový Zéland 5nz-1-7_2

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

5 míst, která nejlépe poznáte na kole

5 míst, která nejlépe poznáte na kole

Nemusíte být zdatnými sportovci, většinu tras zvládnou i vaše děti – odměnou vám bude svobodná jízda nečekaně krásnou krajinou a nezapomenutelné zážitky.

Objevte více
10 důvodů, proč jet do Malajsie

10 důvodů, proč jet do Malajsie

V srdci jihovýchodní Asie si odpočinete na nádherných plážích a poznáte tajemné pralesy, které jsou domovem fascinujících rostlin a zvířat.

Objevte více
5 míst pro nejlepší šnorchlování

5 míst pro nejlepší šnorchlování

Vydejte se s námi do vzdálených míst, kde poznáte fascinující podmořský svět a které vás při objevování podmořských scenérií nezklamou. Ponořte se do hlubin světových oceánů.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši dovolenou snů na Novém Zélandu naplánujeme od A do Z.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader