Výlet na Le Morne

Zážitky Aktivní odpočinek

Poloostrov Le Morne je kulturní a historickou dominantou exotického ostrova Mauricius a právě na jeho březích leží jedny z nejluxusnějších místních hotelů. Tyčí se nad ním hora Le Morne Brabant, která je součástí světového dědictví UNESCO a zároveň připomínkou dob, kdy ve vodách Indického oceánu bujelo otroctví. 

Mauricius, Le Morne Brabant

 

Vystoupejte s námi na ikonu Mauricia

Odměnou vám bude neskutečný výhled uprostřed jedinečné přírody. Hora Le Morne Brabant, a ostrov Mauricius obecně, je totiž sídlem desítek unikátních druhů rostlin, které jinde na světě nenajdete. Pro vaše pohodlí na této zhruba tříhodinové trase je zcela zásadní vyrazit již v ranních hodinách. Jedině tak předejdete odpolednímu horku a zároveň si zajistíte nejlepší výhled.

Pevné boty s sebou

Samotný výstup je fyzicky náročnější, a proto je třeba počítat s tím, že na strmějších částech stezky budete muset zapojit ruce. Na konci se vám však dostane odměny v podobě překrásného výhledu. A ta za to stojí. Pevné boty jsou nutností, ale po cestě vás čeká i několik odpočívadel. K výstupu je rozhodně potřeba využít služeb místního průvodce, který vám ukáže správnou stezku. Na úplný vrcholek se však nedostanete, jelikož se jedná o chráněnou přírodní rezervaci.

__1032x554 Mauricius Le Morne Brabant shutterstock_585929687

 

Na horu ze základních táborů

Na poloostrově se nachází také několik „základních táborů“, či spíše luxusních hotelových resortů, z nichž můžete legendární horu zdolat. Všechny mají 5 hvězd a plně uspokojí veškeré vaše potřeby.

__1032x554 mauricius le morne brabant shutterstock_737822173

 

Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa

Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa leží na jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově. Jeho součástí je i golfové hřiště o 18 jamkách, svou pestrou nabídkou sportovních aktivit však udělá radost také dalším milovníkům aktivního trávení volného času. Zároveň má velmi bohaté zázemí pro děti, což z něj činí ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Paradis Beachcomber 0f3ef3a0864411e614bd54c21fafa46a6a3d0fe674308425bb34129a6945bc1f

 

Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa

Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa je sesterský resort Paradis. Na rozdíl od něj je však Dinarobin výrazně klidnější, klade se v něm důraz spíše na soukromí a odpočinek, což poznáte při návštěvě místního Spa Temple. Výhodou obou resortů je, že sdílejí jak golfové hřiště, tak i bary a restaurace, tudíž budete mít k dispozici opravdu široký výběr.

Dinarobin Beachcomber a8c42a25b9188df5c084dee9c7f86ad47048eccc63ae9d171a617552dc05067e

 

LUX* Le Morne

LUX* Le Morne oslní hlavně hosty, kteří si nepřejí nic řešit a mít neustále všechno po ruce. Resort totiž sází především na skvělý program All Inclusive, do kterého nespadá jen jídlo a pití v místních špičkových restauracích, nýbrž i mnoho exkurzí a aktivit, včetně potápění i wellness procedur.

LUX* Le Morne llm_honeymoon_8c

 

St. Regis

St. Regis je synonymem přepychu. Jde o jeden z nejmladších resortů na ostrově, s čímž jde ruku v ruce jeho velmi moderní zázemí. Výsadou St. Regis je všudypřítomný komorník, který vám bude k dispozici po celou dobu pobytu. Samozřejmostí je dostatek aktivit jak pro páry vyhledávající soukromí, tak i pro rodiny s dětmi. Na romantické dovolené zde nejvíce oceníte překrásný výhled přímo z terasy vašeho suitu.

St. Regis le morne jw-mrujw-aerial-view-34288_Classic-Hor

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Krása mrazivého Severu

Krása mrazivého Severu

Sever svou divokou přírodou učaroval už mnohým cestovatelům. Nabídnout vám toho ale může mnohem víc.

Objevte více
Tři golfové tipy na Kypru

Tři golfové tipy na Kypru

Letecky jste na Kypru z Prahy za pouhé 3 hod. Jediné, o čem budete muset rozhodnout, bude to, zda si vezmete vlastní náčiní, nebo si ho zapůjčíte na místě.

Objevte více
Francie v zimě

Francie v zimě

Hlavními trumfy zimní Francie jsou výjimečně rozsáhlé a rozmanité sjezdovky, propojenost skiareálů, velké množství ski-in ski-out resortů a vynikající gastronomie.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Na výstup na Le Morne Brabant nikdy nezapomenete. Po cestě směrem na vrchol uvidíte nádhernou mauricijskou flóru a na konci vás čeká překrásný výhled.“

Kateřina Ulmanová

Ticketing Manager & Travel Designér