Zuzana Pozlovská

„Na výstup na Le Morne Brabant nikdy nezapomenu. Po cestě směrem na vrchol jsme míjeli jedinečnou mauricijskou floru a na konci nás čekal zasloužený a překrásný výhled na ostrov a jeho okolí.“

Zuzana Pozlovská, travel designer

Poloostrov Le Morne je kulturní a historickou dominantou exotického ostrova Mauricius a právě na jeho březích leží jedny z nejluxusnějších místních hotelů. Tyčí se nad ním totiž hora Le Morne Brabant, která je součástí světového dědictví UNESCO a zároveň připomínkou dob, kdy ve vodách Indického oceánu bujelo otroctví. Vám se však naskýtá jedinečná možnost podniknout stejnou výpravu, kterou několik set let před vámi absolvovali každý den lidé při své cestě za svobodou. A odměnou vám bude neskutečný výhled uprostřed jedinečné přírody. Hora Le Morne, a ostrov Mauricius obecně, je totiž sídlem desítek unikátních druhů rostlin, které jinde na světě nenajdete.

Cesta na Le Morne Brabant je něco jako návštěva Orloje v Praze. Pokud jste ji neabsolvovali, skoro jako byste na Mauriciu ani nebyli. Pro vaše pohodlí na této zhruba tříhodinové trase je zcela zásadní vyrazit již v ranních hodinách. Jedině tak předejdete odpolednímu horku a zároveň si zajistíte nejlepší výhled.

Načítám

Samotný výstup je fyzicky náročnější, a proto je třeba počítat s tím, že na strmějších částech stezky budete muset zapojit ruce. Na konci se vám však dostane odměny v podobě překrásného výhledu. A ta za to stojí. Pevné boty jsou nutností, ale po cestě vás čeká i několik odpočívadel. K výstupu je rozhodně potřeba využít služeb místního průvodce, který vám ukáže správnou stezku. Na úplný vrcholek se však nedostanete, jelikož se jedná o chráněnou přírodní rezervaci.

Na poloostrově se nachází také několik „základních táborů“, či spíše luxusních hotelových resortů, z nichž můžete legendární horu zdolat. Všechny mají pět hvězd a plně uspokojí veškeré vaše potřeby.

Načítám

Paradis

Resort Paradis leží na jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově. Jeho součástí je i golfové hřiště o osmnácti jamkách, svou pestrou nabídkou sportovních aktivit však udělá radost také dalším milovníkům aktivního trávení volného času. Zároveň má velmi bohaté zázemí pro děti, což z něj činí ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Načítám

Dinarobin

Dinarobin je sesterský resort Paradis. Na rozdíl od něj je však Dinarobin výrazně klidnější, klade se v něm důraz spíše na soukromí a odpočinek, což poznáte při návštěvě místního Spa Temple. Výhodou obou resortů je, že sdílejí jak golfové hřiště, tak i bary a restaurace, tudíž budete mít k dispozici opravdu široký výběr.

Načítám

LUX* Le Morne

LUX* Le Morne oslní hlavně hosty, kteří si nepřejí nic řešit a mít neustále všechno po ruce. Resort totiž sází především na skvělý program All Inclusive, do kterého nespadá jen jídlo a pití v místních špičkových restauracích, nýbrž i mnoho exkurzí a aktivit, včetně potápění i wellness procedur.

Načítám

St. Regis

St. Regis je synonymem přepychu. Jde o jeden z nejmladších resortů na ostrově, s čímž jde ruku v ruce jeho velmi moderní zázemí. Výsadou St. Regis je všudypřítomný komorník, který vám bude k dispozici po celou dobu pobytu. Samozřejmostí je dostatek aktivit jak pro páry vyhledávající soukromí, tak i pro rodiny s dětmi. Na romantické dovolené zde nejvíce oceníte překrásný výhled přímo z terasy vašeho suitu.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Petr Udavský