Výlet na Le Morne

Zážitky Aktivní dovolená

Poloostrov Le Morne je kulturní a historickou dominantou exotického ostrova Mauricius a právě na jeho březích leží jedny z nejluxusnějších místních hotelů. Tyčí se nad ním hora Le Morne Brabant, která je součástí světového dědictví UNESCO a zároveň připomínkou dob, kdy ve vodách Indického oceánu bujelo otroctví. 

Mauricius, Le Morne Brabant

 

Vystoupejte s námi na ikonu Mauricia

Odměnou vám bude neskutečný výhled uprostřed jedinečné přírody. Hora Le Morne Brabant, a ostrov Mauricius obecně, je totiž sídlem desítek unikátních druhů rostlin, které jinde na světě nenajdete. Pro vaše pohodlí na této zhruba tříhodinové trase je zcela zásadní vyrazit již v ranních hodinách. Jedině tak předejdete odpolednímu horku a zároveň si zajistíte nejlepší výhled.

Pevné boty s sebou

Samotný výstup je fyzicky náročnější, a proto je třeba počítat s tím, že na strmějších částech stezky budete muset zapojit ruce. Na konci se vám však dostane odměny v podobě překrásného výhledu. A ta za to stojí. Pevné boty jsou nutností, ale po cestě vás čeká i několik odpočívadel. K výstupu je rozhodně potřeba využít služeb místního průvodce, který vám ukáže správnou stezku. Na úplný vrcholek se však nedostanete, jelikož se jedná o chráněnou přírodní rezervaci.

__1032x554 Mauricius Le Morne Brabant shutterstock_585929687

 

Na horu ze základních táborů

Na poloostrově se nachází také několik „základních táborů“, či spíše luxusních hotelových resortů, z nichž můžete legendární horu zdolat. Všechny mají 5 hvězd a plně uspokojí veškeré vaše potřeby.

__1032x554 mauricius le morne brabant shutterstock_737822173

 

Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa

Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa leží na jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově. Jeho součástí je i golfové hřiště o 18 jamkách, svou pestrou nabídkou sportovních aktivit však udělá radost také dalším milovníkům aktivního trávení volného času. Zároveň má velmi bohaté zázemí pro děti, což z něj činí ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Paradis Beachcomber 0f3ef3a0864411e614bd54c21fafa46a6a3d0fe674308425bb34129a6945bc1f

 

Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa

Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa je sesterský resort Paradis. Na rozdíl od něj je však Dinarobin výrazně klidnější, klade se v něm důraz spíše na soukromí a odpočinek, což poznáte při návštěvě místního Spa Temple. Výhodou obou resortů je, že sdílejí jak golfové hřiště, tak i bary a restaurace, tudíž budete mít k dispozici opravdu široký výběr.

Dinarobin Beachcomber a8c42a25b9188df5c084dee9c7f86ad47048eccc63ae9d171a617552dc05067e

 

LUX* Le Morne

LUX* Le Morne oslní hlavně hosty, kteří si nepřejí nic řešit a mít neustále všechno po ruce. Resort totiž sází především na skvělý program All Inclusive, do kterého nespadá jen jídlo a pití v místních špičkových restauracích, nýbrž i mnoho exkurzí a aktivit, včetně potápění i wellness procedur.

LUX* Le Morne llm_honeymoon_8c

 

St. Regis

St. Regis je synonymem přepychu. Jde o jeden z nejmladších resortů na ostrově, s čímž jde ruku v ruce jeho velmi moderní zázemí. Výsadou St. Regis je všudypřítomný komorník, který vám bude k dispozici po celou dobu pobytu. Samozřejmostí je dostatek aktivit jak pro páry vyhledávající soukromí, tak i pro rodiny s dětmi. Na romantické dovolené zde nejvíce oceníte překrásný výhled přímo z terasy vašeho suitu.

St. Regis le morne jw-mrujw-aerial-view-34288_Classic-Hor

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Toulky exotickou Asií

Toulky exotickou Asií

Největší kontinent světa, ve kterém najdete jedny z nejstarších národů naší civilizace, je lákadlem pro všechny cestovatele toužící po něčem neobvyklém.

Objevte více
5 míst pro nejlepší šnorchlování

5 míst pro nejlepší šnorchlování

Vydejte se s námi do vzdálených míst, kde poznáte fascinující podmořský svět a které vás při objevování podmořských scenérií nezklamou. Ponořte se do hlubin světových oceánů.

Objevte více
5 míst, která nejlépe poznáte na kole

5 míst, která nejlépe poznáte na kole

Nemusíte být zdatnými sportovci, většinu tras zvládnou i vaše děti – odměnou vám bude svobodná jízda nečekaně krásnou krajinou a nezapomenutelné zážitky.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Na výstup na Le Morne Brabant nikdy nezapomenete. Po cestě směrem na vrchol uvidíte nádhernou mauricijskou flóru a na konci vás čeká překrásný výhled.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist