5 míst, která nejlépe poznáte na kole

Zážitky Aktivní dovolená

Užijte si jarní slunce mezi vinicemi, fjordy i středověkými hrady.

1450x674 5 míst, která nejlépe poznáte na kole shutterstock_423638035

 

Tipy na skvělé cyklovýlety během vaší dovolené

Nemusíte být zdatnými sportovci, většinu tras zvládnou i vaše děti – odměnou vám bude svobodná jízda nečekaně krásnou krajinou okořeněná nezapomenutelnými zážitky. Co si takhle třeba zajezdit ve vzdáleném Japonsku a užít si krásné výhledy ze sedla kola, které se zde používá jako tradiční dopravní prostředek? Trasa Šimanami Kaido patří k těm nejkrásnějším. Pro tuto trasu doporučujeme vyhradit si dva dny. Můžete si vychutnat dechberoucí výhledy či se cestou zastavit na čerstvé sushi. Na trase se budete jednoduše orientovat, protože je perfektně značená. Nebo byste raději jeli na kolo někam jinam?

 

Za vínem po Burgundsku: Stezka Grands Crus, Francie

Poznejte mnoho tváří slavného Burgundska. „Silnice velkých vín“, která nabízí 60 km pohodlné jízdy na kole, vás provede těmi nejlepšími vinicemi zdejšího kraje. Degustujte slavné odrůdy ve vesnicích Gevrey-Chambertin, Vougeot, Vosne-Romanee, Meursault nebo Aloxe Corton.

Nejen věhlasné burgundské rozechvěje vaše chuťové pohárky. Vždyť zdejší kuchyně patří k těm nejrafinovanějším v celé Francii. Trávit dobroty pak můžete s větrem v zádech cestou přes vinice, zalesněné cesty a kopce. Minete přitom několik zámků i klášter. Trasu lze na kole projet za den, pokud vás ale zláká zdejší jídlo a pití, není problém ji protáhnout na celý týden.

1032x554 5 míst, která nejlépe poznáte na kole s Exclusive Tours  francie

 

  

Po pobřeží v Zemi vycházejícího slunce: Stezka Šimanami Kaido, Japonsko

Je to nejhezčí a nejpohodlnější stezka v Japonsku. Šimanami Kaido měřící 64 km spojuje nejlidnatější ostrov Honšú s nejmenším Šikoku. Vede přes několik půvabných malých ostrovů, které jsou spojeny obrovskými, většinou závěsnými mosty. Nabízí se z nich překrásné výhledy na mořské zátoky a pobřežní krajinu.

Trasu lemují příjemné písčité pláže a klidná, ospalá města. Můžete ji pohodlně zdolat za den. Pokud však máte chuť si trochu zalelkovat a prodloužit si tuto výjimečnou cestu, o turistické zajímavosti a gurmánské zážitky nebudete mít v okolí Šimanami Kaido nouzi. Trasa vede většinou po rovině a bez obav na ni můžete vyrazit i s dětmi.

1032x554 5 míst, která nejlépe poznáte na kole s Exclusive Tours  japonsko

 

Autentický anglický venkov: Stezka The South Downs Way, Velká Británie

Poznejte autentický venkov Velké Británie. Trasa South Downs Way vede přes národní park na jihu země a je dlouhá 160 km. Vede převážně mimo silnice a prohánějí se po ní cyklisté, pěší i jezdci na koních. Vede z Winchesteru v hrabství Hampshire do hrabství East Sussex, kde si rozhodně užijte výhled z bílých útesů Seven Sisters.

Pojedete okolo řady malých historických měst a vesnic, středověkých hradů a zřícenin. Zkušení a skalní cyklisté, kterým nevadí zuřivé šlapání do pedálů, zdolají trasu za den. Vyhraďte si ale raději 2 nebo 3 dny, trasa totiž vede složitějším terénem a čeká vás na ní převýšení přes 4000 m. Odměna za námahu vás ale nemine.

1032x554 5 míst, která nejlépe poznáte na kole s Exclusive Tours  velká británíe

 

  

Mezi fjordy v Québecu: Zelená stezka, Kanada

Nejdelší cyklistická trasa v Severní Americe – kanadská La Route Verte – je opravdu velkorysá. Měří přes 5000 km a protíná od východu Kanady na západ frankofonní provincii Québec. Projíždět budete hustými lesy, kolem větrného pobřeží, fjordů, pohoří Laurentidy a půvabnými malými zapadlými vesnicemi, ale také kolem velkých kosmopolitních měst, jakým je Montreal.

Trasa vede přes více než 320 obcí, z nichž nejkrásnější je vesnice Kamouraska na jižním břehu Řeky svatého Vavřince. Určitě se zastavte u více než 200 m hlubokého a přes 100 km dlouhého fjordu v národním parku Saguenay Fjord. Krajina je tady jako vystřižená z Norska.

1032x554 5 míst, která nejlépe poznáte na kole s Exclusive Tours  kanada

 

Z Amsterdamu do přírody: Stezka číslo 10, Holandsko

Amsterdam, hlavní město kol a cyklistiky. Lidé jsou tu cestováním na kole posedlí. V nizozemské metropoli připadá jedno kolo na každého obyvatele, včetně kojenců. Bicykly tu mají výsadní postavení – mají téměř všude přednost.

Šlápněte v tomto výjimečném městě do pedálů i vy a užijte si z mnoha cyklostezek (o celkové délce kolem 400 km) tu nejkrásnější s číslem 10. Zhruba 4hodinová trasa dlouhá 42 km vás odvede z města na venkov. Po příjemné silnici s mírným provozem pojedete placatou krajinou kolem kanálů, hrází a větrných mlýnů zpět podél řeky Amstel do Amsterdamu. Příjemné putování končí v populární tržní ulici Albert Cuyp.

1032x554 5 míst, která nejlépe poznáte na kole s Exclusive Tours  holandsko

 

Tipy na další zážitky

Toulky exotickou Asií

Toulky exotickou Asií

Největší kontinent světa, ve kterém najdete jedny z nejstarších národů naší civilizace, je lákadlem pro všechny cestovatele toužící po něčem neobvyklém.

Objevte více
Výlet na Le Morne

Výlet na Le Morne

Vystoupejte s námi na horu Le Morne Brabant, ikonu Mauricia, a odměnou vám bude neskutečný výhled uprostřed jedinečné přírody plné unikátních druhů rostlin.

Objevte více
Procházka kanadskými národními parky

Procházka kanadskými národními parky

Až do mraků se vypínají skalnaté štíty, z jejichž svahů do protáhlých údolí pomalu putují mocné ledovce. Bílá, modrá a zelená vytvářejí scenerie jako z pohádky.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Krajinu nejraději poznávám ze sedla svého kola, protože mi dává nekonečný pocit svobody. Za krátký čas vidím poměrně hodně, zastavím se, kde chci a na jak dlouho chci, navíc si k tomu zasportuji a jsem šetrný k životnímu prostředí. Poradím vám, kam zajet a užít si svoji dovolenou i na kole.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer