10 důvodů, proč jet do Malajsie

Zážitky Aktivní dovolená

V srdci jihovýchodní Asie si odpočinete na nádherných plážích a poznáte tajemné pralesy, které jsou domovem fascinujících rostlin a zvířat.

1450x674_Malajsie_shutterstock_580542670

 

Objevte Malajsii, ráj v srdci Asie

Malajsie kromě bohaté přírody nabízí i moderní města s pestrou multikulturní společností a rozmanitou historií, jedinečnou kuchyni a také vstřícné obyvatele, kteří se umí postarat o nejnáročnější klienty.

1. Odpočinek na rajských ostrovech

Synonymem pro luxusní dovolenou v Malajsii je ostrov Langkawi. Bělostné pláže na březích Indického oceánu poskytují špičkové zázemí pro váš nerušený odpočinek a zároveň jsou vstupní branou do divoké přírody. Resort The Datai je situovaný přímo uprostřed deštného pralesa, takže setkání s opicemi nebo gekony je na denním pořádku. Rodiny s dětmi ocení Four Seasons Langkawi, kde najdou soukromí v suitách a vilách. Přímo v džungli nebo ve vile postavené nad vodou můžete trávit dovolenou na ostrově Pangkor Laut s plážemi lemovanými pralesem. Celý ostrov je jedním resortem, kde jsou připraveni uspokojit všechna vaše přání.

1032x554_Malajsie_The Datai_the-datai-langkawi-rainforest-pool-villa

 

2. Fascinující podmořský svět

Ponořte se do hlubin oceánu a poznejte Malajsii jako okouzlující svět života pod vodou. Nejlepší podmínky nabízí ostrov Sipadan, kde podmořský svět zkoumal i oceánolog Jacques Cousteau, aby ho poté nazval osmým divem světa. Je to přehlídka nádherných korálových ryb, ale i žraloků a želv v blízkosti jeskyň zdobených vápencovými útvary. Dopřejte si při výjimečně dobré viditelnosti i potápění kolem stěn a korálových zahrad a získejte do své sbírky mimořádné snímky podmořského světa.

1032x554_Malajsie_shutterstock_774779146

 

3. Skvělá golfová hřiště

Pokud chcete trávit volný čas na souši a přece aktivně, jistě si vyberete z téměř 200 golfových hřišť. Stálé počasí dovoluje hrát v každou roční dobu a terény vyhovují jak začátečníkům, tak velmi pokročilým. Můžete si vybrat, jestli svůj handicap zlepšíte hrou na břehu oceánu ve stínu palem (doporučujeme hřiště Damai Golf), u deštného pralesa (The Golf Club Datai Bay) anebo v nadmořské výšce 1500 metrů v oparu horské mlhoviny (Mt Kinabalu Golf Club). Malajská golfová hřiště vyhovují mezinárodním standardům a v minulosti hostily i turnaje Světového poháru.

1032x554_Malajsie _shutterstock_18121363

 

4. Svatyně v jeskyních Batu

Chcete poznat mystickou tvář Malajsie? Jen pár kilometrů od Kuala Lumpuru zavítejte do komplexu jeskyní Batu. Jedna z nejpopulárnějších hinduistických svatyní je zasvěcena bohu války a vítězství jménem Murugan. Jeho impozantní čtyřicetimetrová socha zdobí vstup do komplexu, do kterého se dostanete po 272 schodech. Tradičními hlídači posvátného místa jsou makakové – opice, které svou drzostí vstoupily i do turistických průvodců. Pozor na fotoaparáty a kabelky! Uvnitř vápencových skal je síť chodeb a pozoruhodných zákoutí, ve kterých najdete svatyně zasvěcené hinduistickým bohům. V nejvzdálenější jeskyni zvané Katedrála je místo věnované Muruganovi, u kterého si můžete vyprosit jeho přízeň zapálením svíčky a darováním barevných květin.

1032x554_Malajsie _Malajsie _shutterstock_410063311

 

5. Korálový ostrov Pulau Gaya

Pro náročné milovníky exotiky a výletů do divoké přírody máme exkluzivní nabídku nedaleko ostrova Borneo. Na korálovém ostrově Pulau Gaya v Jihočínském moři je ukryt klenot v podobě resortu Bunga Raya. Jeho 48 dřevěných vil stojí v klidné zátoce s bílými písčitými plážemi na jedné straně a stovky let starou panenskou džunglí na straně druhé. Architektonická jednoduchost se mísí s komfortem a potřebami sofistikovaných a nejnáročnějších cestovatelů, kteří rádi objevují svět kolem sebe a nebojí se dobrodružství. Ideální místo nejen pro odpočinek ve spa, ale také pro vodní sporty s úžasnými živočichy.

1032x554_Malajsie_shutterstock_142390087

 

6. Národní park Taman Negara

Největší malajský park a zároveň jedna z nejstarších džunglí na světě, která zabírá plochu větší než 4000 km². Žije zde na 200 druhů savců včetně slonů, nosorožců, tygrů nebo levhartů. Taman Negara je také domovem stovek druhů ptáků, plazů a motýlů. Do nitra tohoto přírodního úkazu se vydejte s průvodcem a nezapomeňte navštívit vesnici Orang, jejíž domorodí obyvatelé se dodnes živí lovem a sběrem. Fascinující je také oblast Cameron Highlands, kde jsou okolní hory posety růžovými zahradami, jahodovými farmami, včelíny a především nekonečnými čajovými plantážemi.

1032x554_Malajsie _shutterstock_117928285

 

7. Koloniální minulost Malajsie

Historická přítomnost Portugalců, Nizozemců a Britů je v Malajsii dodnes patrná. Na západní straně poloostrova je přístavní město Malakka, kde se koloniální stavby střetávají se sultánským palácem, čínskými chrámy a ruchem 21. století. Na seznamu světového dědictví UNESCO je také město George Town. Jeho historie sahá do 18. století, kdy britští osadníci porobili piráty a otevřeli město čínským obchodníkům, kteří zde postavili největší buddhistický komplex v Malajsii.

1032x554_Malajsie _shutterstock_83637787

 

8. Pulsující Kuala Lumpur

Také v moderní metropoli Kuala Lumpuru budete na barvitou historii Malajsie narážet na každém kroku. Ne nadarmo se říká, že zde prožijete 100 let za jediný den. V Central Marketu poznáte pravé místní umění a řemesla Malajců, v Chinatownu nahlédnete do životního stylu zdatných obchodníků a v Little Indii vám bude přecházet zrak z pestře oblečených Indů a chuťové buňky budou na pokraji šílenství z ohnivého kari. Dominantou Kuala Lumpuru a jeho ikonou je slavný mrakodrap Petronas Twin Towers vysoký 451,9 m. Dnes je se svými 88 patry pátým nejvyšším mrakodrapem na světě a jeho dvě věže spojuje vůbec nejvyšší dvoupatrový most planety. Volné chvíle a regeneraci těla si můžete užívat třeba v luxusním hotelu The Ritz-Carlton nebo Grand Hyatt přímo v centru.

1032x554_Malajsie _Malajsie _shutterstock_745400287

 

9. Fascinující svět zvířat a rostlin

Malajsie je domovem tropických deštných pralesů a zdejší fauna a flóra patří k nejrozmanitějším na světě. Jen v samotné poloostrovní Malajsii najdete přes 8 tisíc druhů kvetoucích rostlin, včetně 2 tisíc druhů stromů, přes 600 druhů orchidejí a 200 různých druhů palem. Na Borneu roste rafflesia – největší květina na světě, jejíž květ měří napříč až 1 metr. Králem džunglí je tady slon. Těch v Malajsii žije na 3 tisíce, a pokud máte štěstí, narazit můžete i na 150členné stádo. Vedle nich žijí v lesích nosorožci, tapíři, tygři, leopardi, opice, orangutani nebo dikobrazi a oblohu brázdí nesčetné množství ptáků. Přímé spojení s přírodou je jedinečným zážitkem.

1032x554_Malajsie _shutterstock_283075331

 

10. Malajci jsou skvělí lidé

Poslední, a přece nejdůležitější důvod pro návštěvu Malajsie? Žijí zde skvělí a přátelští lidé. Od Malajců, Číňanů a Indů z poloostrovní Malajsie až po příslušníky nejrozmanitějších kmenů na Borneu. Ve městě stojí na jednom rohu ulice hinduistický chrám, na opačné straně cibulovitá mešita a hned vedle zavání buddhistické kadidlo. Architektonicky pestrý pohled dolaďuje koloniální architektura z dob, kdy tento kraj ovládali Evropané.

1032x554_Malajsie_shutterstock_516090457

 

Tipy na další zážitky

Výlet na Le Morne

Výlet na Le Morne

Vystoupejte s námi na horu Le Morne Brabant, ikonu Mauricia, a odměnou vám bude neskutečný výhled uprostřed jedinečné přírody plné unikátních druhů rostlin.

Objevte více
Procházka kanadskými národními parky

Procházka kanadskými národními parky

Až do mraků se vypínají skalnaté štíty, z jejichž svahů do protáhlých údolí pomalu putují mocné ledovce. Bílá, modrá a zelená vytvářejí scenerie jako z pohádky.

Objevte více
Na Novém Zélandu

Na Novém Zélandu

Je to cesta až na druhý konec světa, jedinečný okamžik života, během kterého se vydáte do neuvěřitelně krásné krajiny. Zde se setkáte s nádhernou přírodou plnou příjemných překvapení.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Jak pestrá je malajská společnost, tak rozmanitá je i zdejší kuchyně. Ohnivé indické kari, čínské nudle i pikantní malajská dušená masa lákají do tohoto koutu světa gurmánské cestovatele.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader