10 důvodů, proč jet do Malajsie

Zážitky Poznávání jiných kultur

V srdci jihovýchodní Asie si odpočinete na nádherných plážích a poznáte tajemné pralesy, které jsou domovem fascinujících rostlin a zvířat.

1450x674_Malajsie_shutterstock_580542670

 

Objevte Malajsii, ráj v srdci Asie

Malajsie kromě bohaté přírody nabízí i moderní města s pestrou multikulturní společností a rozmanitou historií, jedinečnou kuchyni a také vstřícné obyvatele, kteří se umí postarat o nejnáročnější klienty.

1. Odpočinek na rajských ostrovech

Synonymem pro luxusní dovolenou v Malajsii je ostrov Langkawi. Bělostné pláže na březích Indického oceánu poskytují špičkové zázemí pro váš nerušený odpočinek a zároveň jsou vstupní branou do divoké přírody. Resort The Datai je situovaný přímo uprostřed deštného pralesa, takže setkání s opicemi nebo gekony je na denním pořádku. Rodiny s dětmi ocení Four Seasons Langkawi, kde najdou soukromí v suitách a vilách. Přímo v džungli nebo ve vile postavené nad vodou můžete trávit dovolenou na ostrově Pangkor Laut s plážemi lemovanými pralesem. Celý ostrov je jedním resortem, kde jsou připraveni uspokojit všechna vaše přání.

1032x554_Malajsie_The Datai_the-datai-langkawi-rainforest-pool-villa

 

2. Fascinující podmořský svět

Ponořte se do hlubin oceánu a poznejte Malajsii jako okouzlující svět života pod vodou. Nejlepší podmínky nabízí ostrov Sipadan, kde podmořský svět zkoumal i oceánolog Jacques Cousteau, aby ho poté nazval osmým divem světa. Je to přehlídka nádherných korálových ryb, ale i žraloků a želv v blízkosti jeskyň zdobených vápencovými útvary. Dopřejte si při výjimečně dobré viditelnosti i potápění kolem stěn a korálových zahrad a získejte do své sbírky mimořádné snímky podmořského světa.

1032x554_Malajsie_shutterstock_774779146

 

3. Skvělá golfová hřiště

Pokud chcete trávit volný čas na souši a přece aktivně, jistě si vyberete z téměř 200 golfových hřišť. Stálé počasí dovoluje hrát v každou roční dobu a terény vyhovují jak začátečníkům, tak velmi pokročilým. Můžete si vybrat, jestli svůj handicap zlepšíte hrou na břehu oceánu ve stínu palem (doporučujeme hřiště Damai Golf), u deštného pralesa (The Golf Club Datai Bay) anebo v nadmořské výšce 1500 metrů v oparu horské mlhoviny (Mt Kinabalu Golf Club). Malajská golfová hřiště vyhovují mezinárodním standardům a v minulosti hostily i turnaje Světového poháru.

1032x554_Malajsie _shutterstock_18121363

 

4. Svatyně v jeskyních Batu

Chcete poznat mystickou tvář Malajsie? Jen pár kilometrů od Kuala Lumpuru zavítejte do komplexu jeskyní Batu. Jedna z nejpopulárnějších hinduistických svatyní je zasvěcena bohu války a vítězství jménem Murugan. Jeho impozantní čtyřicetimetrová socha zdobí vstup do komplexu, do kterého se dostanete po 272 schodech. Tradičními hlídači posvátného místa jsou makakové – opice, které svou drzostí vstoupily i do turistických průvodců. Pozor na fotoaparáty a kabelky! Uvnitř vápencových skal je síť chodeb a pozoruhodných zákoutí, ve kterých najdete svatyně zasvěcené hinduistickým bohům. V nejvzdálenější jeskyni zvané Katedrála je místo věnované Muruganovi, u kterého si můžete vyprosit jeho přízeň zapálením svíčky a darováním barevných květin.

1032x554_Malajsie _Malajsie _shutterstock_410063311

 

5. Korálový ostrov Pulau Gaya

Pro náročné milovníky exotiky a výletů do divoké přírody máme exkluzivní nabídku nedaleko ostrova Borneo. Na korálovém ostrově Pulau Gaya v Jihočínském moři je ukryt klenot v podobě resortu Bunga Raya. Jeho 48 dřevěných vil stojí v klidné zátoce s bílými písčitými plážemi na jedné straně a stovky let starou panenskou džunglí na straně druhé. Architektonická jednoduchost se mísí s komfortem a potřebami sofistikovaných a nejnáročnějších cestovatelů, kteří rádi objevují svět kolem sebe a nebojí se dobrodružství. Ideální místo nejen pro odpočinek ve spa, ale také pro vodní sporty s úžasnými živočichy.

1032x554_Malajsie_shutterstock_142390087

 

6. Národní park Taman Negara

Největší malajský park a zároveň jedna z nejstarších džunglí na světě, která zabírá plochu větší než 4000 km². Žije zde na 200 druhů savců včetně slonů, nosorožců, tygrů nebo levhartů. Taman Negara je také domovem stovek druhů ptáků, plazů a motýlů. Do nitra tohoto přírodního úkazu se vydejte s průvodcem a nezapomeňte navštívit vesnici Orang, jejíž domorodí obyvatelé se dodnes živí lovem a sběrem. Fascinující je také oblast Cameron Highlands, kde jsou okolní hory posety růžovými zahradami, jahodovými farmami, včelíny a především nekonečnými čajovými plantážemi.

1032x554_Malajsie _shutterstock_117928285

 

7. Koloniální minulost Malajsie

Historická přítomnost Portugalců, Nizozemců a Britů je v Malajsii dodnes patrná. Na západní straně poloostrova je přístavní město Malakka, kde se koloniální stavby střetávají se sultánským palácem, čínskými chrámy a ruchem 21. století. Na seznamu světového dědictví UNESCO je také město George Town. Jeho historie sahá do 18. století, kdy britští osadníci porobili piráty a otevřeli město čínským obchodníkům, kteří zde postavili největší buddhistický komplex v Malajsii.

1032x554_Malajsie _shutterstock_83637787

 

8. Pulsující Kuala Lumpur

Také v moderní metropoli Kuala Lumpuru budete na barvitou historii Malajsie narážet na každém kroku. Ne nadarmo se říká, že zde prožijete 100 let za jediný den. V Central Marketu poznáte pravé místní umění a řemesla Malajců, v Chinatownu nahlédnete do životního stylu zdatných obchodníků a v Little Indii vám bude přecházet zrak z pestře oblečených Indů a chuťové buňky budou na pokraji šílenství z ohnivého kari. Dominantou Kuala Lumpuru a jeho ikonou je slavný mrakodrap Petronas Twin Towers vysoký 451,9 m. Dnes je se svými 88 patry pátým nejvyšším mrakodrapem na světě a jeho dvě věže spojuje vůbec nejvyšší dvoupatrový most planety. Volné chvíle a regeneraci těla si můžete užívat třeba v luxusním hotelu The Ritz-Carlton nebo Grand Hyatt přímo v centru.

1032x554_Malajsie _Malajsie _shutterstock_745400287

 

9. Fascinující svět zvířat a rostlin

Malajsie je domovem tropických deštných pralesů a zdejší fauna a flóra patří k nejrozmanitějším na světě. Jen v samotné poloostrovní Malajsii najdete přes 8 tisíc druhů kvetoucích rostlin, včetně 2 tisíc druhů stromů, přes 600 druhů orchidejí a 200 různých druhů palem. Na Borneu roste rafflesia – největší květina na světě, jejíž květ měří napříč až 1 metr. Králem džunglí je tady slon. Těch v Malajsii žije na 3 tisíce, a pokud máte štěstí, narazit můžete i na 150členné stádo. Vedle nich žijí v lesích nosorožci, tapíři, tygři, leopardi, opice, orangutani nebo dikobrazi a oblohu brázdí nesčetné množství ptáků. Přímé spojení s přírodou je jedinečným zážitkem.

1032x554_Malajsie _shutterstock_283075331

 

10. Malajci jsou skvělí lidé

Poslední, a přece nejdůležitější důvod pro návštěvu Malajsie? Žijí zde skvělí a přátelští lidé. Od Malajců, Číňanů a Indů z poloostrovní Malajsie až po příslušníky nejrozmanitějších kmenů na Borneu. Ve městě stojí na jednom rohu ulice hinduistický chrám, na opačné straně cibulovitá mešita a hned vedle zavání buddhistické kadidlo. Architektonicky pestrý pohled dolaďuje koloniální architektura z dob, kdy tento kraj ovládali Evropané.

1032x554_Malajsie_shutterstock_516090457

 

Tipy na další zážitky

Buďte nároční, cestujte s námi

Buďte nároční, cestujte s námi

Ne nadarmo se cestování říká koření života. Myslete ve velkém a vydejte se na své další dobrodružství s námi. Zaručeně na něj budete vzpomínat s úsměvem.

Objevte více
10 důvodů, proč se na zimu vrátit do Dubaje

10 důvodů, proč se na zimu vrátit do Dubaje

Návštěva Dubaje je povinností pro každého, kdo si umí užít luxusní cestování. Město, které se topí v bohatství, nabízí nezapomenutelné zážitky při romantickém výletu i rodinné dovolené.

Objevte více
Private jety

Private jety

Vyberte si private jet pro svůj let! Do vysněné destinace vás přepraví rychle, bezpečně, v maximálním komfortu a můžete s sebou vzít i svého čtyřnohého přítele.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Jak pestrá je malajská společnost, tak rozmanitá je i zdejší kuchyně. Ohnivé indické kari, čínské nudle i pikantní malajská dušená masa lákají do tohoto koutu světa gurmánské cestovatele.“

Kristýna Kopečková

Travel Designér