Zuzana Pozlovská

„Ať už máte doma dvouletý hurikán, školáka nebo náladového teenagera, na světě se vždy najde místo, kam svou ratolest můžete vzít a všichni si to společně užijete. Teď už jen to místo nalézt. Nechte se inspirovat naším výběrem top destinací, kam se vypravit s dětmi v roce 2019.“

Zuzana Pozlovská, chief travel designer

S dětmi do Turecka

Jedním z nejlepších tureckých resortů pro rodiny je Maxx Royal Belek, který spojuje luxusní golfový hotel s bohatým dětským programem. Malí hosté mohou trávit čas nejen v dětských klubech, ale také v aquaparku s bazény, skluzavkami a bazénem s vlnobitím či v DinoLandu, kde se seznámí se životem pravěkých ještěrů. Někteří z nich jim dokonce přeletí nad hlavou!

Zatímco o vaše ratolesti se zde královsky postarají, vy si užijete 18jamkové golfové hřiště, které vytvořil legendární hráč Colin Montgomerie. Ubytovat se můžete ve velkorysých vilách přímo u hřiště. Prostorné suity a pokoje jsou pak součástí rozsáhlého hotelového komplexu. Ať už hledáte odpočinek nebo sportovní aktivity, vy i vaše děti se sem budete vždy rádi vracet.

Maxx Royal Belek

Za lvy a levharty do Afriky

Jihoafrickou republiku si vy i celá vaše rodina zamilujete. Na přivítanou vám zamává ploutvemi velryba, před nosem vám vyskočí delfín a na břehu vás již budou čekat lachtani či tučňáci. Za hrdiny Lvího krále pak vyrazte do privátních rezervací, jako jsou Madikwe Game Reserve nebo Tswalu Kalahari. Najdete zde lepší podmínky pro pozorování zvěře než v samotných národních parcích.

Pod dohledem profesionálů si kromě sledování fascinujících divokých zvířat vaši potomci také vyzkouší, jaké je to být strážcem národního parku nebo jak se o sebe postarat v divočině. Vyrobí si vlastní luk a šíp, naučí se stopovat i rybařit a pustí se do vaření nebo řemeslné výroby.

Za soby na daleký sever

Pravé severské dobrodružství zažijete například v Octola lodge, mj. oblíbeném cíli bývalého jezdce formule 1 Miky Häkkinena. Vyzkoušíte si jízdu se psím spřežením nebo se soby, které pak v oboře nakrmíte a podrbete. Uvidíte polární záři, na saních či lyžích sjedete bílé svahy a projdete se na sněžnicích. Celou dobu vám budou k dispozici na slovo vzatí profesionálové, od soukromého šéfkuchaře po průvodce. Vše v luxusním ubytování o pouhých 10 pokojích, takže soukromí máte zaručeno.

Které dítě by si nepřálo, aby Vánoce byly víckrát než jen jednou za rok? Své ratolesti můžete přání splnit po celý rok v privátních vánočních chaletech v Santově vesničce. Čekají vás na míru šité vánoční zážitky při hledání Santa Clause, zatímco zdejší personál se o vše postará.

Rakousko: Víc než jen řízky a jódlování

Jeden z nejlepších pětihvězdičkových hotelů pro zimní rodinnou dovolenou je Schlosshotel Fiss. Kromě wellness a vodního zábavního parku vyrazíte v létě i v zimě na výlety po okolí či do Summer Fun Park Fiss s trampolínami, zoo a bobovou dráhou. STOCK resort zase vyniká svým rozsáhlým wellness centrem, ale nechybí ani dětský klub, aquapark a spousta aktivit od jógy až po golf a tenis.

Láká vás místo odlehlejší a více spjaté s přírodou? Doporučujeme unikátní ekologický resort Almdorf Seinerzeit s rustikálními chalety. Sázkou na jistotu jsou tzv. Kinderhotely. Kinderhotel Buchau má krásné přírodní jezero a Kinderhotel Almhof zahrnuje Childrens's Eldorado, speciální budovu s dětským zázemím, venkovním a vnitřním bazénem či skluzavkami.

Džungle a dobrodružství v Kostarice

Zhruba čtvrtinu území Kostariky tvoří národní parky a jiná chráněná území. Určitě nevynechte poloostrov Osa, který patří k regionům s největší biodiverzitou na světě. Při procházce džunglí můžete potkat opice, lenochody, papoušky, nebo dokonce pumy. Navštivte také poloostrov Papagayo, kde zažijete dokonalou harmonii s okolní přírodou v luxusních ekologických resortech.

Vaše ratolesti si zaručeně užijí zdejší rozmanitou přírodu a nejvíce je nadchne, na kolik volně žijících krásných zvířat narazí během dne. Velmi oblíbené jsou také procházky a zipline vysoko v korunách stromů, někdy i 60 metrů nad zemí. A pokud si chcete dopřát společný relax, vydejte se na jednu ze zdejších příjemných pláží. Kostarika je zkrátka země, kde se žije každý den naplno.

Svět čar a kouzel Harryho Pottera

V Edinburghu navštívíte kavárnu, kde J. K. Rowling psala, nebo se vydáte po stopách malého čaroděje s místním průvodcem. Ideální tematické ubytování je v luxusním suitu hotelu Balmoral, kde slavná tvůrkyně napsala poslední díl knižní série a najdete tu i její autogram.

Na obrovské ploše bývalého vojenského letiště nedaleko Londýna se zase rozprostírají expozice z prostředí bradavického hradu. Prozkoumáte Brumbálovu pracovnu, na vlastní oči uvidíte Moudrý klobouk nebo třeba meč Godrika Nebelvíra. Do Harryho světa se ponoříte i v Orlandu na Floridě. Projdete se Příčnou ulicí, nebo se dokonce proletíte na slavném Hagridově motocyklu.

Hana Rieplová , travel consultant

Hana Rieplová

travel consultant